داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مدارس-دولتی
همه مدارس دولتی در یک سطح نیستند
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیست و یکم مهرماه جاری مصوبه‌ای را از سرگذراندند و دولت را مکلف کردند که حداکثر تا پایان سال تحصیلی جاری کلیه واحدهای آموزشی تحت مدیریت خود را منحصرا به دو صورت دولتی و غیردولتی اداره کنند.

مافیای خصوصی‌سازی آموزش و پرورش این بار با مصوبه «حذف تنوع مدارس»
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳

چند دفتر مربوط به جنبش عدالتخواه دانشجویی در کشور، طی نامه‌ای خطاب به آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان ضمن برشمردن دلایلی در مخالفت با حذف تنوع مدارس،‌ خواستار رد این مصوبه در شورای نگهبان شدند.

اعتماد را به مدارس دولتی برگردانید!
۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

سال تحصیلی جدید در حالی از امروز آغاز می شود که دردهای آموزش و پرورش ما خیلی کهنه و گاه تلخ است.درد هایی که اکنون بی اعتمادی به این نظام آموزشی نیز به آن افزوده شده است.

۷۶ درصد فرزندان کارمندان دولت، دانش آموزان «مدارس غیردولتی» هستند!
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

رئیس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های این مدارس پاسخگویی به تقاضای کیفی خانواده‌ها برای انتخاب مدرسه است،گفت: ۷۶ درصد دانش‌آموزان مدارس غیردولتی فرزندان کارمندان دولت، ۴ درصد اساتید دانشگاه و مدیران و مابقی مشاغل آزاد هستند!

نقش ثروت در رتبه کنکور
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

تأثیر نوع مدرسه بر کسب نتیجه در کنکور را می‌توان از زوایای مختلف مورد توجه قرار داد و یکی از این موارد، ترکیب ناهمگون جمعیتیِ انواع مدارس است که عمدتاً حاصل جداسازی دانش آموزان و تفکیک‌ آنها بر اساس پایگاه اجتماعی و درآمدی خانواده است.