داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاددانان
معلوم نیست طراحان حذف چهار صفر از پول ملی کدام اقتصاددانان بوده‌اند؟
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷

حیدر مستخدمین حسینی بیان کرد: اصل موضوع حذف چهار صفر، درست است منتها نه در این مقطع که اوضاع و احوال اقتصادی ناپایدار است و در عدم تعادل کامل اقتصادی بسر می‌بریم.

درخشش نام یک اقتصاددان ملی جوان در بین کاندیداهای اصفهان
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴

دکتر بخشی که از دید صاحب نظران ، یک پدیده مطرح می شود این روز ها به عنوان یک اقتصاددان مطرح در سطح ملی و دارای تئوری اقتصادی مورد استقبال اکثر گروه های سیاسی و لیست های مختلف انتخاباتی اصفهان قرار گرفته است

«فرمان اقتصادی» کشور را از دولت بگیرید
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

در پی تصمیم دولت در اجرای نادرست طرح اصلاح مدیریت مصرف سوخت که تبعات جبران‌ناپذیری برای جامعه داشت، جمعی از کارشناسان اقتصاد و انرژی در نامه‌ای صریح‌اللحن خطاب به رییس‌جمهوری خواستار انتشار اسامی کارشناسان موافق شوک بنزینی و اسناد کارشناسی مرتبط با این موضوع شدند و آمادگی خود را برای مناظره با کارشناسان دولت اعلام کردند.

نامه ۱۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: اسناد کارشناسی شوک بنزینی را منتشر کنید
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

جمعی از کارشناسان اقتصاد و انرژی در نامه‌ای صریح‌الحن خطاب به رئیس‌جمهور خواستار انتشار اسامی کارشناسان موافق شوک بنزینی و اسناد کارشناسی مرتبط با این موضوع شدند و آمادگی خود را برای مناظره با کارشناسان دولت اعلام کردند.

ایرادات قابل تامل اقتصاددانان به طرح جدید بانکداری
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

اقتصاددانان در دانشگاه علامه طباطبایی زوایای مختلف طرح جدید بانکداری مجلس را ارزیابی کردند و ایرادات و انتقادات زیادی را به آن وارد کردند.

اقتصاددانان در مورد طرح دولت چه می‌گویند؟
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

به نظر می‌رسد، بر خلاف گفته مسئولین که با افزایش قیمت بنزین، افزایش قیمت ناچیزی در کالا ایجاد می‌شود، اقتصاددان‌ها بر این باورند که این گونه نیست و تورم ایجاد شده بر اثر افزایش قیمت بنزین، قابل توجه است. در این بین هستند کسانی که معتقدند دولت بدترین راه ممکن را برای جبران کسری بودجه خود انتخاب، و در برهه کنونی اجرایی کرده است.

مردم با پس‌اندازهایشان چه کنند؟
۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵

فعالان سطح خرد اقتصاد با سرمایه‌های کوچکشان در شرایطی که برای راه‌اندازی هر کسب‌وکار باید از هر پستو یک مجوز بگیرند، به سراغ حوزه‌های مولد نمی‌آیند و سرمایه خود را برای حفظ ارزش آن هم که شده به بازارهای سرمایه‌ای پرریسکی همچون ارز و طلا می‌برند. در این شرایط هم فضای کلی اقتصاد آسیب می‌بیند و هم فعالان در معرض انواع ریسک‌ها قرار می‌گیرند.