داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
فیلم: اخلالگری در بازار بورس...؟!
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵

عبدالملکی اقتصاددان در گفتگو با «نسیم آنلاین»: امیدواریم که در عدم ارائه سهام جدید و ایجاد شوک به بازار بورس توسط دولت، نیتی برای برهم زدن و اخلال در بازار وجود نداشته باشد.

نظر ۸ اقتصاددان درباره برداشت از صندوق توسعه ملی برای کمک به بورس
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

غیر از آثار تورمی، حتی از منظر عدالت هم استفاده از منابع سازمان بورس یا خود شرکت‌ها، حتما ترجیح دارد بر برداشت از ذخیره کل ملت ایران (صندوق توسعه ملی) آن هم در شرایط تحریم.

معلوم نیست طراحان حذف چهار صفر از پول ملی کدام اقتصاددانان بوده‌اند؟
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷

حیدر مستخدمین حسینی بیان کرد: اصل موضوع حذف چهار صفر، درست است منتها نه در این مقطع که اوضاع و احوال اقتصادی ناپایدار است و در عدم تعادل کامل اقتصادی بسر می‌بریم.

درخشش نام یک اقتصاددان ملی جوان در بین کاندیداهای اصفهان
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴

دکتر بخشی که از دید صاحب نظران ، یک پدیده مطرح می شود این روز ها به عنوان یک اقتصاددان مطرح در سطح ملی و دارای تئوری اقتصادی مورد استقبال اکثر گروه های سیاسی و لیست های مختلف انتخاباتی اصفهان قرار گرفته است

«فرمان اقتصادی» کشور را از دولت بگیرید
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

در پی تصمیم دولت در اجرای نادرست طرح اصلاح مدیریت مصرف سوخت که تبعات جبران‌ناپذیری برای جامعه داشت، جمعی از کارشناسان اقتصاد و انرژی در نامه‌ای صریح‌اللحن خطاب به رییس‌جمهوری خواستار انتشار اسامی کارشناسان موافق شوک بنزینی و اسناد کارشناسی مرتبط با این موضوع شدند و آمادگی خود را برای مناظره با کارشناسان دولت اعلام کردند.

نامه ۱۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: اسناد کارشناسی شوک بنزینی را منتشر کنید
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

جمعی از کارشناسان اقتصاد و انرژی در نامه‌ای صریح‌الحن خطاب به رئیس‌جمهور خواستار انتشار اسامی کارشناسان موافق شوک بنزینی و اسناد کارشناسی مرتبط با این موضوع شدند و آمادگی خود را برای مناظره با کارشناسان دولت اعلام کردند.

ایرادات قابل تامل اقتصاددانان به طرح جدید بانکداری
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

اقتصاددانان در دانشگاه علامه طباطبایی زوایای مختلف طرح جدید بانکداری مجلس را ارزیابی کردند و ایرادات و انتقادات زیادی را به آن وارد کردند.

اقتصاددانان در مورد طرح دولت چه می‌گویند؟
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

به نظر می‌رسد، بر خلاف گفته مسئولین که با افزایش قیمت بنزین، افزایش قیمت ناچیزی در کالا ایجاد می‌شود، اقتصاددان‌ها بر این باورند که این گونه نیست و تورم ایجاد شده بر اثر افزایش قیمت بنزین، قابل توجه است. در این بین هستند کسانی که معتقدند دولت بدترین راه ممکن را برای جبران کسری بودجه خود انتخاب، و در برهه کنونی اجرایی کرده است.

مردم با پس‌اندازهایشان چه کنند؟
۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵

فعالان سطح خرد اقتصاد با سرمایه‌های کوچکشان در شرایطی که برای راه‌اندازی هر کسب‌وکار باید از هر پستو یک مجوز بگیرند، به سراغ حوزه‌های مولد نمی‌آیند و سرمایه خود را برای حفظ ارزش آن هم که شده به بازارهای سرمایه‌ای پرریسکی همچون ارز و طلا می‌برند. در این شرایط هم فضای کلی اقتصاد آسیب می‌بیند و هم فعالان در معرض انواع ریسک‌ها قرار می‌گیرند.