داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سیگار
افزایش ۶۳ درصدی واردات سیگار قاچاق
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

واردات سیگار قاچاق در ۵ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۳ درصد افزایش یافت.

افزایش ۷۸ درصدی سیگار قاچاق در کشور
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

عضو کارگروه آموزش کنترل دخانیات با اشاره به وضعیت تولید سیگار در کشور، گفت: افزایش تولید سیگار موجب کاهش وابستگی در تامین مواد اولیه آن نشده است.

چرا افراد بزرگسال سیگاری می شوند؟
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰

افزایش مصرف سیگار در میان جوانان، یکی از موضوع‌های جدّی جوامع امروز است.

دودهای طلایی که با دلار محاسبه می‌شوند!
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

در دل خیابان‌های پایتخت کسب‌وکارهایی وجود دارد که درآمدشان از دود شدن پول جیب افرادی است که به دنبال لذت‌های کوتاه مدت هستد؛ دودهایی که قیمتشان با طلا و دلار بالا و پایین می‌شود.

قاچاق سیگار دو برابر شد
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید سیگار در دو ماهه اول امسال ۲۷.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته و در پی آن برآورد قاچاق سیگار تقریبا دو برابر شده است.

چرا باید در زمان همه‌گیری ویروس کرونا سیگار را ترک کنیم؟
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

طبق بررسی‌های محققان در جهان, افراد سیگاری نه تنها هیچ مصونیتی در ابتلا به بیماری کرونا ندارند, بلکه بیشتر از دیگران در معرض خطرات و عفونت‌های آن قرار می‌گیرند.

مصرف این نوع سیگار احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد
۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲

پزشکان هشدار می‌دهند که مصرف سیگار برقی یا الکتریکی موجب بدتر شدن میزان شیوع ویروس کرونا می‌شود.

صادرات سیگار ۳۵ درصد کاهش یافت
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

طی ۱۰ ماه امسال واردات رسمی سیگار به کشور صورت نگرفت و در عین حال میزان صادرات این محصول نیز افت ۳۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.

واردات ۴۱ هزار تن کاغذ روزنامه، سیگار و خودکپی
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

طی ۹ماهه سال جاری در مجموع ۴۱ هزار تن انواع کاغذ روزنامه، سیگار و خودکپی وارد کشور شده است که شامل ۳۶/۶ هزار تن کاغذ روزنامه، ۳۶۰۰ تن کاغذ سیگار و ۹۶۸ تن کاغذ خودکپی (عمدتا کاغذ مورد استفاده بانکها) است.

پزشکان آمریکا به ترک سیگار توصیه نمی‌کنند!
۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

به رغم اینکه دخانیات، عامل اصلی معلولیت، بیماری‌های صعب‌العلاج و مرگ در آمریکاست، دو پنجم افراد سیگاری اعلام کرده‌اند که هنگام مراجعه به پزشک، توصیه‌ای در مورد اینکه سیگار را ترک کنند؛ از پزشکان نشنیده‌اند. همچنین بر اساس گزارش جدید وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا، چهل درصد از افراد سیگاری که سالانه یک ارائه‌کننده خدمات بهداشتی و درمانی می‌بینند، هیچ توصیه‌ای از آنها در مورد ترک سیگار دریافت نمی‌کنند.