داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار طب-سنتی
توصیه سخنگوی وزارت بهداشت به مردم
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی افراد و مدعیان طب سنتی با انتشار مطالب اثبات نشده و غیرعلمی درباره تاثیر برخی مواد بر درمان یا پیشگیری از کرونا مشغول سودجویی و دامن‌زدن بر اضطراب مردم هستند.

اجازه نمی دهیم خرافه ها در پزشکی مدرن رخنه کند
۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷

معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: رویکرد طب سنتی در ایران، به ‌هیچ‌ وجه رویکرد تقابلی با طب مدرن نیست و به ‌عنوان طب مکمل و در کنار طب مدرن باید به‌ کار گرفته شود،

اما و اگرهای تأثیر داروی امام کاظم (ع)
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

استاد دانشکده طب سنتی گفت: کسانی که مدعی تاثیر داروی امام کاظم (ع) هستند، باید کارهای مربوط به ثبت آن را انجام دهند و از طریق واحدهای پژوهشی‌ دانشگاه‌های علوم پزشکی این درخواست را ارائه دهند.

داروی منتسب به امام کاظم(ع) سندیت علمی ندارد
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸

رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: داروی منتسب به امام کاظم(ع) هیچ سند علمی ندارد و مدعیان اثر بخشی این دارو هیچ مستنداتی برای آن ارائه نداده‌اند.

مؤمن در نظام اسباب و علل مادی امتحان می‌شود
۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸

معجزه و کرامت، دلیل و شرایطی دارد، گاهی اوقات برای بعضی افراد اتفاق می افتد. منتها این گونه نیست که ما بگوییم مثلا در حرم های اهل بیت، نظام اسباب و علل مادی انتقال ویروس، به واسطه معجزه و کرامت اهل بیت کار نمی کند. ما این حرف را نمی توانیم به عنوان یک اصل عمومی بزنیم.

فواید شلغم برای رفع کم خونی
۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

برگ‏‌های ‬شلغم برای افرادی که از نظر طب سنتی دچار افزایش خون هستند، خوردنی مناسبی است و خود شلغم نیز برای افرادی که دچار کم‏‌خونی‌ هستند.

 تبریزیان‌های فضای مجازی را بشناسید
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، یکی از ده تهدید برای بهداشت و درمان در سطح جهان در سال 2019، تردیدسازی نسبت به کارایی واکسیناسیون است.

مغولیسم؛ کتاب سوزی یک مدعی طب اسلامی!
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱

هرچند طب سنتی به عنوان یکی از علوم مطرح حتی در مجامع دانشگاهی است و امروز دانشجویان پزشکی دانشگاه ها به عنوان رشته تخصص در آن تحصیل می کنند و مورد تایید مراکز عملی کشور اساتید نیز است اما طب اسلامی با قرائتی که امثال این شخص ابراز می کنند مورد تایید هیچ مرجع علمی و دینی نیست و بیشتر تبدیل به دکانی برای فریب مردم شده است.

درباره کتابسوزی یک روحانی
۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹

ایت الله تبریزیان که مدعی طب اسلامی است در مخالفت با طب شیمیایی و مدرن کتاب هاریسون از منابع اصلی پزشکی را آتش زد.

خواص بی‌نظیر لیمو عمانی
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

لیمو عمانی خواص بی نظیری دارد و در پیشگیری از سرطان‌ها و درمان سرماخوردگی و سرفه مفید است.