داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خان-شیخون
نشست آنکارا و محورهای مذاکرات سران
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲

نشست امروز ترکیه درباره سوریه در حالی بین پوتین،اردوغان و روحانی برگزار می‌شود که تحولات جدیدی در عرصه سیاسی و میدانی سوریه طی چند ماه گذشته را شاهد هستیم.

نقش النصره در آزاد شدن شهر استراتژیک خان شیخون!
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

نداء سوریا در گزارش خود مدعی شد گروه‌های تروریستی حاضر در اقلیم ادلب در قالب دو اتاق عملیات «فتح المبین» و «وحرض المؤمنین» خود را برای نبردهای درون‌شهری بلندمدت آماده کرده بودند. همزمان یک کاروان بزرگ از ارتش ترکیه نیز وارد ادلب شد تا با حضور در پایگاه‌های خود در مورکو خان شیخون، مانع سقوط این شهر شود.

قدرت‌یابی «دولت موقت»؛ انتخاب دمشق یا فشار مسکو؟
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

پس از پیشروی‌ دمشق و متحدانش در ادلب و بازپس‌گیری شهرک راهبردی «خان‌شیخون»، رئیس‌جمهور ترکیه به مسکو سفر و با پوتین دیدار کرد. ساعتی بعد، دمشق آتش‌بس یک‌طرفه در ادلب را پذیرفت. رسانه‌ها اخباری منتشر کردند که اردوغان به پوتین تعهد داده تا در روزهای آینده، از انحلال هیئت تحریرالشام و دولت نجات حمایت کند.

چرا اردوغان برای مقابله با PKK، به خاک سوریه چشم دوخته است؟
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱

همزمان با پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه و متحدین در استان ادلب و آزاد شدن شهر استراتژیک «خان شیخون»، توافق‌های آمریکا و ترکیه بر سر تشکیل منطقه امن در شمال سوریه نهایی می‌شود و شمارش معکوس برای آغاز مرحله اجرایی آن آغاز شده است.

کنترل کامل «خان شیخون» را ارتش سوریه در دست گرفت
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

ارتش سوریه پس از فرار تروریست‌ها از شهرک خان شیخون در حومه ادلب، وارد این شهرک راهبردی شد و کنترل کامل آن را در دست گرفت.

پیشروی‌های فوری ارتش سوریه و متحدین در ادلب؛ چند قدم مانده تا خان شیخون!
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶

در صورت آزادسازی خان شیخون، تحول بزرگی در معادلات سوریه و منطقه ادلب ایجاد می‌شود؛ زیرا گروه‌های تروریستی مستقر در شمال غربی استان حماه در محاصره کامل قرار می‌گیرند.