داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار رکود-اقتصادی
اقتصاد روسیه در رکود قرار دارد
۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

رئیس دیوان محاسبات روسیه گفت، اقتصاد این کشور در حالت رکود قرار داشته و در سال جاری رشد اقتصادی احتمالاً یک درصد خواهد بود که کمترین میزان طی دهه گذشته است.

اقتصاد ژاپن رسما وارد رکود شد
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴

داده‌های رسمی دولت ژاپن نشان داد که اقتصاد این کشور پس از بیش از ۴ سال، وارد رکود اقتصادی شده است.

اروپا وارد بزرگ‌ترین دوره رکود شده است
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴

تعطیلی‌ها و اعمال محدودیت‌های کرونایی اقتصاد اروپا را وارد بدترین رکود خود کرده است.

جنگ نفتی؛ حماقتی که آل سعود را به مرز فروپاشی رساند
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹

حماقتی که مقامات عربستان با آغاز جنگ نفتی در پی شیوع کرونا مرتکب شدند، به دنبال رکود شدید اقتصادی در این کشور آل سعود را به آستانه نابودی کشانده و مردم بزرگترین قربانی این نابخردی هستند.

تاثیر حذف صفرها از پول ملی بر تورم چیست؟
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸

یکی از کارشناسان اقتصادی می‌گوید اجرای طرح تغییر واحد پول ملی می‌تواند به گرد شدن ارقام خرد به بالا منجر شود که اگر راهکار مناسب برای آن اندیشیده نشود می‌تواند به افزایش فشار به دهک‌های پایینی جامعه منجر شود.

۴ پیشنهـاد پولی برای خروج از رکود کرونـایی
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

موضوع حائز اهمیت این است که کسب‌وکارها و مشاغل در ایران برخلاف عمده کشورها تقریبا سه‌ماه پربازده را -که شامل بازار قبل و بعد از عید نوروز می‌شود- از دست داده‌اند.

افت ۲۷ درصدی تجارت ایران و چین بعد از کرونا
۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

حجم تجارت خارجی چین در دوماهه اول سال ۲۰۲۰ به حدود ۵۹۲ میلیارد دلار رسیده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ کاهش ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.

IMF: اروپا در رکود شدید اقتصادی قرار دارد
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴

صندوق بین المللی پول اعلام کرد: از آنجایی که شروع ویروس کرونا همچنان سبب تعطیلی بخش‌های بزرگ اقتصادی می‌شود، اروپا در رکود شدید اقتصادی فرو رفته است.

دولت ۱۸۰۰۰ هزار میلیارد تومان دارایی‌ راکد دارد
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

تا سال ۱۳۹۶ ارزش کل دارایی‌های دولت ۱۸۰۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که این میزان حدود ۱۴ برابر کل نقدینگی کشور در همان سال ۱۳۹۶ بوده است.

رژیم صهیونیستی: درمسیر یک فاجعه اقتصادی قرار داریم
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸

همزمان با دستور نخست وزیر اسرائیل برای آماده باش جهت مقابله هر چه بیشتر با بیماری کوید ۱۹ و کاهش شمار مبتلایان به این ویروس وزیر دارایی اسرائیل هشدار داد که در هفته‌های آتی تعداد بیماران به هزاران تن افزایش پیدا خواهد کرد و اقتصاد اسرائیل در مسیر یک فاجعه است.