داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دانش-بنیان
جزئیات تولید ۲ واکسن کرونا در کشور
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از انعقاد قرارداد با شرکتهای دانش بنیان برای تولید واکسن های مورد نیاز کشور خبر داد و گفت: این قراردادها یک ساله هستند و در این مدت زمانی به تولید می رسند.

استفاده از سلول بندناف برای درمان کرونا
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱

رئیس بانک خون رویان با بیان اینکه سلول های بنیادی که هم اکنون برای بیماران کویید ۱۹ استفاده می شود از نوع سلول بنیادی مزانشیم مشتق از بافت بند ناف است، گفت: نکته بسیار مهم این سلول ها این است که نیاز به تطابق ژنتیک ندارند.

صادرات نخستین محموله کیت‌های سرولوژی به اروپا
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

مدیربازرگانی یک شرکت دانش‌بنیان از صادرات نخستین محموله کیت‌های سرولوژی کووید ۱۹ به اروپا خبر داد.

کیت ۵۵ دقیقه‌ای تشخیص کرونا تولید شد
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

کیت مولکولی محصول دانشگاه امیرکبیر است که توسط یک شرکت دانش بنیان این دانشگاه طراحی و تولید شده، این کیت در ۵۵ دقیقه قادر است بیماری کرونا را تشخیص دهد.

انحصار شکست
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

در حال حاضر به همت متخصصان کشور ما در حوزه تولید تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا شاهد تحولات فوق العاده‌ای هستیم، از ونتیلاتورهای بومی که نصف قیمت نمونه خارجی تولید می شوند گرفته تا تولید محصول انحصاری آمریکا توسط محققان ایرانی.

انواع کیت تشخیص کرونا در داخل ساخته شد
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶

معاون علمی و فناوری و فناوری گفت: در حال حاضر انواع کیت های تشخیصی و تجهیزات دیگر در داخل تولید می شود که در کنار زحمات کادر درمان و وزارت بهداشت بر روند نزولی بیماری تاثیرگذار بوده است.

توربینهای دندانپزشکی بومی‌سازی شد
۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

توربین‌های دندانپزشکی ابزاری وارداتی و مهم در کلینیک‌ها محسوب می‌شوند اما با تلاش محققان دانشگاه علم و صنعت طراحی و ساخت آن با موفقیت در کشور انجام شد.

کیت های ایرانی تشخیص کرونا وارد بازار شد
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و تولید کیت تشخیص کرونا شده و این محصول وارد بازار داخل کشور شده است.

نصب دوربین‌های حرارتی برای رصد دمای بدن در مترو و فرودگاه
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷

رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی گفت: یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان قرارداد استفاده از دوربین حرارتی تشخیص دمای بدن را با اماکن پرتردد منعقد کرده است.

زمان توافق نهایی برای تعیین دستمزد کارگران
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

مهم‌ترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون به پرداخت عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن ماه، زمان توافق نهایی برای تعیین دستمزد کارگران، بهترین کسب و کارها برای جویندگان کار و فارغ التحصیلان و افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی اختصاص داشت.