داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دانش-بنیان
۵۰۰ نخبه ایرانی امسال به کشور باز می‌گردند
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: طی پیش‌بینی‌های انجام شده در سال جاری ۵۰۰ نخبه از ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان به کشور بازخواهند گشت تا اندوخته‌های علمی خود را در راستای پیشرفت ایران به کار گیرند.

سرمایه‌های منجمد کشور را به سرمایه‌های مولد باید تبدیل کرد
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۲

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه سرمایه‌های منجمد کشور را باید به سرمایه‌های مولد تبدیل کرد، گفت: استانداران، پایان پروژه‌های مهم را در دستور کار قرار دهند.

طرح«جهش تولید دانش‌بنیان» در مجلس تدوین شد
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵

نماینده مردم آباده در مجلس از تهیه طرح «جهش تولید دانش‌بنیان» در مجلس یازدهم خبر داد.

جزئیات تولید ۲ واکسن کرونا در کشور
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از انعقاد قرارداد با شرکتهای دانش بنیان برای تولید واکسن های مورد نیاز کشور خبر داد و گفت: این قراردادها یک ساله هستند و در این مدت زمانی به تولید می رسند.

استفاده از سلول بندناف برای درمان کرونا
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱

رئیس بانک خون رویان با بیان اینکه سلول های بنیادی که هم اکنون برای بیماران کویید ۱۹ استفاده می شود از نوع سلول بنیادی مزانشیم مشتق از بافت بند ناف است، گفت: نکته بسیار مهم این سلول ها این است که نیاز به تطابق ژنتیک ندارند.

صادرات نخستین محموله کیت‌های سرولوژی به اروپا
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

مدیربازرگانی یک شرکت دانش‌بنیان از صادرات نخستین محموله کیت‌های سرولوژی کووید ۱۹ به اروپا خبر داد.

کیت ۵۵ دقیقه‌ای تشخیص کرونا تولید شد
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹

کیت مولکولی محصول دانشگاه امیرکبیر است که توسط یک شرکت دانش بنیان این دانشگاه طراحی و تولید شده، این کیت در ۵۵ دقیقه قادر است بیماری کرونا را تشخیص دهد.

انحصار شکست
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

در حال حاضر به همت متخصصان کشور ما در حوزه تولید تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا شاهد تحولات فوق العاده‌ای هستیم، از ونتیلاتورهای بومی که نصف قیمت نمونه خارجی تولید می شوند گرفته تا تولید محصول انحصاری آمریکا توسط محققان ایرانی.

انواع کیت تشخیص کرونا در داخل ساخته شد
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶

معاون علمی و فناوری و فناوری گفت: در حال حاضر انواع کیت های تشخیصی و تجهیزات دیگر در داخل تولید می شود که در کنار زحمات کادر درمان و وزارت بهداشت بر روند نزولی بیماری تاثیرگذار بوده است.

توربینهای دندانپزشکی بومی‌سازی شد
۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

توربین‌های دندانپزشکی ابزاری وارداتی و مهم در کلینیک‌ها محسوب می‌شوند اما با تلاش محققان دانشگاه علم و صنعت طراحی و ساخت آن با موفقیت در کشور انجام شد.