داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار fatf
قرارداد استراماچونی، تحریم و دروغ FATF
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹

عده فرصت طلب فسخ قرارداد استراماچونی سرمربی ایتالیایی استقلال را به عدم رعایت استانداردهای FATF ربط می‌دهند.

آیا استعفای استراماچونی به عدم تصویب FATF مرتبط است؟
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

امروز در اخبار آمده است واریزی‌های طلب استراماچونی از سوی استقلالی‌ها، آن هم به صورت پراکنده، باعث شده بود تا دولت ایتالیا به موضوع ورود و حساب مرد ایتالیایی را بلوکه کند و به نوعی به او نسبت فردی که از مالیات فرار می‌کند را بدهند. لذا این شبهه مطرح شده است که آیا استعفای استراماچونی به عدم تصویب FATF مرتبط است؟

سندروم تُنگ ماهی در فهم و حل مساله FATF
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

رنه دکارت، فیلسوف فرانسوی معتقد بود نائل‌شدن به حقیقت، جز از طریق تمرکز ذهن و تعمق طولانی بر ریزترین جزئیات ممکن نیست. مراد از فروکاست‌گرایی و تقلیل‌گرایی که نخستین‌بار توسط او مطرح شد، این بود که می‌توان پدیده‌های پیچیده را به اجزای تشکیل‌دهنده آنها تقسیم کرد، هر جزء را واکاوید و فهمید و سپس با سرهم کردن فهم‌های جزئی، به فهم کل نائل شد.

پاسخی کارشناسی به توضیحات سیاسی وزارت اقتصاد
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶

آئین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی برای اولین بار در نظام حقوقی کشور فهرست تحریمی شورای امنیت سازمان ملل را به رسمیت شناخته است. امری که هم برخلاف اصل 153 قانون اساسی و هم در تعارض با قانون تامین مالی تروریسم مصوب سال 97 است

نماینده مجلس: دولت اطلاعات تجاری ایران را در اختیار غربی ها نگذارد
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دولت مراقب باشد تا کشور را در چاه FATF گرفتار نکند و اطلاعات تجاری ایران را در اختیار غربی ها نگذارد.

نتیجه پذیرش FATF از دست دادن شرکای تجاری و راه‌های دور زدن تحریم‌هاست
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

عضو حزب موتلفه گفت: زمانی که اطلاعات کشور در اختیار آمریکا قرار می‌گیرد آن‌ها به نقاط ضعف و قوت ما دست پیدا می‌کنند.

روحانی تضمینی نداده که با پیوستن به FATF مشکلات اقتصادی کشور حل شود
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ظریف و روحانی علنا اعلام کرده‌اند تضمینی نمی‌دهند که با پیوستن ایران به FATF مشکلات اقتصادی کشور برطرف می‌شود.

نقوی‌حسینی: FATF نتیجه‌ای جز تعهدات جدید برای جمهوری اسلامی ایران ندارد
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که عضویت ایران در FATF نتیجه‌ای جز تعهدات جدید برای جمهوری اسلامی ایران ندارد و سرنوشت ما را تغییر نمی‌دهد.

همکاری با FATF، راهبرد بی‌چون و چرای دولت!
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

در آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی که به تازگی از سوی دولت ابلاغ شده، فهرست تحریمی شورای امنیت هم‌ردیف با فهرست تحریمی شورای عالی امنیت ملی، به رسمیت شمرده شده است. در شرایطی که سیاسی‌کاری FATF بر همگان آشکار شده، چرا دولت همچنان اصرار دارد با FATF همکاری کند؟

احمدعلی مقدم : آیا پذیرفتن FATF خود تحریمی نیست؟
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اصرار دولت بر تصویب لوایح مربوط به FATF گفت: با اجازه دسترسی به اطلاعات اقتصادی کشور، خود فرصت جاسوسی مالی را برای غرب فراهم می‌آوریم.