داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار fatf
۴ نکته درباب انتخاب ریاست مجلس یازدهم
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵

رئیس مجلس باید در بزنگاه مهمی چون فتنه ۸۸ سابقه مواضع روشن، شفاف و انقلابی باشد. در برابر فساد و تبعیض نه تنها مواضع بلکه عملکرد شفافی در مورد خود و اطرافیانش وجود داشته باشد. در حوزه سیاست خارجه و مسائل تعیین کننده ای چون برجام، لوایح مرتبط با FATF و اساسا عدم اعتماد به کشورهای غربی موضع انقلابی و روشنی داشته باشد.

غش به سمت FATF این‌بار به بهانه کرونا
۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳

یک روزنامه اجاره‌ای می‌گوید: پذیرش FATF از ضرورت‌های دوره پساکرونا است!

چرا غرب گرایان به وام صندوق بین‌المللی پول اصرار دارند؟
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

 درخواست وام از صندوق بین المللی پول که توسط بانک مرکزی و وزیر خارجه در حال پیگیری است از جدیدترین دستمایه های جریان غرب گرا درحوزه اقتصادی و روابط خارجی است.

وام صندوق بین المللی پول؛ اهرم فشار بر ایران!
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳

وام صندوق بین المللی پول که مقدار قابل توجهی هم نیست، می تواند تبدیل به یک اهرم فشار جهت امتیازگیری از ایران در حوزه هایی چون پذیرش الزامات FATF و نسخه های تعدیل ساختاری این نهاد بین المللی باشد. آنچه از بررسی تجربه تاریخی کشورها و عملکرد صندوق بین المللی پول برمی آید، این است که نتایج پذیرش نسخه های نئولیبرالی به مراتب قربانیان بیشتری از ویروس منحوس کرونا برای کشور به بارخواهد آورد.

اخذ وام از صندوق بین‌المللی پول، خوب یا بد؟
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

رئیس کل بانک مرکزی روز جمعه ۱۶ اسفندماه نامه‌ای به خانم کریستالینا جئورجیوا رئیس صندوق بین‌المللی پول نوشته و اعلام کرد بر اساس اعلان رسمی آنها برای پشتیبانی از اعضاء از جمله ایران و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و ضرورت تداوم پرقدرت اقدامات پیشگیری، درمان و مقابله با آثار اقتصادی آن با توجه به میزان سهمیه جمهوری اسلامی ایران در صندوق خواستار بهره‌مندی از تسهیلات تامین مالی سریع، RFI در حدود پنج میلیارد دلار می‌باشیم.

FATF تاثیری درنظام ارزی ندارد
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قبل از اینکه ایران در لیست سیاه FATF قرار بگیرد، هیچ مراوده اقتصادی بین ایران و دیگر کشورها انجام نمی‌شد، لذا FATF هیچ تأثیری در نظام ارزی ما ندارد.

عبور از تنگناهای FATF
۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱

رئیس بانک مرکزی اعلام کرد:ارتباط تحریم‌ناپذیری با نظام پولی و مالی دنیا، خارج از چارچوب FATF، برقرار کرده ایم و چند روز گذشته صدها میلیون دلار ارز توسط صادرکنندگان در بازار ثانویه عرضه شده است.

نپیوستن به FATF تاثیر چندانی بر تجارت خارجی ندارد
۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

رییس اتاق ایران و چین قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF را با توجه به شرایط تحریمی،بر تجارت خارجی کشور بی تاثیر دانست وگفت:اثرات FATF بیش از اینکه واقعیت اقتصادی باشد،شوک روانی و سیاسی است.

پیوستن به FATF به زیان ماست
۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه FATF هیچ تاثیری بر روند پولی و بانکی کشور ندارد.

سرایت استدلال‌های برجامی به FATF
۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

روحانی مخالفان تصویب لوایح مرتبط با FATF را به زمینه‌سازی برای تشدید تحریم‌ها متهم کرد.