داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار fatf
FATF؛ کوچک در اقتصاد و بزرگ در سیاست
۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

نگاهی به مسائل مطرح شده در رابطه با FATF از سال ۹۵ تاکنون نشان می‌دهد که مقامات دولتی و جریان حامی دولت، از FATF به عنوان ابزاری در راستای پوشاندن ناکارآمدی دولت روحانی در حوزه‌ تعاملات اقتصادی استفاده می‌کنند.

نقش آمریکا در سیاست‌های صد ایرانی FATF
۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست می‌گوید استاندارد جدید FATF برای مبارزه با اشاعه تسلیحات هسته‌ای عمدتاً برای واردکردن فشار بیشتر بر ایران طراحی شده است، اما به نظر می‌رسد این اقدام تأثیر خاصی بر سیستم مالی ایران نداشته باشد.

ماندگاری ایران و کره شمالی در لیست سیاه FATF
۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱

گروه ویژه اقدام مالی یا اف‌ای‌تی‌اف مجمع عمومی خود را از روز چهارشنبه تا روز جمعه برگزار کرد و تصمیم گرفت ایران و کره شمالی را در لیست سیاه خود باقی نگه دارد.

کاسبان تسلیم مشغول به کارند!
۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸

کاسبان تسلیم پیشاپیش رسما ستاد انتخاباتی جوبایدن را در تهران راه اندازی کرده اند. از روزنامه های زنجیره ای که هر روز با تیترهای خود به استقبال جوبایدن می روند تا پدرام سلطانی که رسما می گوید باید برای آمدن جوبایدن باید اسپند دود کرد!

روحانی نمی‌تواند با لعنت به آمریکا و بهانه FATF دولت را تطهیر کند
۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: آقای روحانی وقتی از جنگ اقتصادی صحبت می‌کند می‌خواهد عملکرد دولتش را تطهیر کند در حالی که مقصر اصلی وضع موجود دولت آقای روحانی است نه آمریکا و نه جنگ اقتصادی.

قرارداد سند ۲۰۳۰ و FATF مخفیانه امضا شد
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

یک نماینده ادوار مجلس گفت: بی‌تردید تحریم‌ها اثر دارد اما تاثیر آن ۳۰ درصد است و ما به واسطه مدیرانی که شایستگی برخی مقامات را ندارند گرفتار خود تحریمی درون تشکیلاتی هستیم.

چرا ظریف نمی‌خواهد همکاری راهبردی با چین عملیاتی شود؟
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶

همانطور هم که خود ظریف چندبار اذعان کرده، مسایل پولشویی و تامین مالی تروریسم بهانه‌های آمریکا برای امنیتی کردن فضای اقتصاد جهانی است.پس پذیرش این بازی توسط ایران که تحت شدیدترین تحریم‌های ثانویه بانکی و غیربانکی آمریکا است، یعنی پذیرش خودتحریمی و عملا مسیر همکاری راهبردی ایران و چین مسدود می‌شود.

دلار ۳۰ هزارتومانی حاصل بی کفایتی یا FATF
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷

ایران از سال 88 تا 95 در لیست سیاه FATF قرار داشت و تمامی تبادلات بانکی خود را انجام می داد و درگیر خودتحریمی نبود. همچنین اینکه نرخ ارز در سال 92 ، 3 هزارو پونصد تومان بود و امروز علی رغم اینکه ایران 39 بند از 41 بند توصیه های FATF را عملی کرده است و تا همین اسفند 98 در لیست سیاه قرار نداشت نرخ ارز به 30 هزارتومان رسیده است!

روحانی: قبل از دولت ما جنگ نبود
۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷

رئیس‌جمهور با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند اشکال دولت این است که نگاهش به بیرون است، گفت: پاسخ این حرف در پنجشنبه‌ها است که ما هر هفته افتتاح داریم. این حرف غلط که نگاه دولت به بیرون است را دیگر تکرار نکنید.

مذاکره با غرب با چاشنی تحریف FATF
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵

به نظر می‌رسید با بسته شدن پرونده لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، حامیان FATF دست از طرح ادعاهای غیر فنی خود برداشته و از تحریف واقعیت‌ها بپرهیزند اما این جریان رسانه‌ای همچنان به دنبال تحریف واقعیت است.