داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فرهنگ
تکنولوژی، تنوع فرهنگی را از بین می‌برد
۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸

نشستی با موضوع «ماهیت و پیامدهای تکنولوژی مدرن» با سخنرانی حجت‌الاسلام شمس‌الله مریجی، رییس دانشگاه باقر العلوم (ع) در مدرسه عالی مطالعات اسلام و غرب در قم برگزار شد.

نسخه‌ای برای رهایی انقلابی‌ها از کنش‌پذیری
۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

غربت حزب‌اللهی‌ها پس از پذیرش قطعنامه از حالات عجیبی است که کمتر در مدیوم‌های هنری و رسانه‌ای ما نمود داشته است. گویی اغلب حکمرانان ما پس از قطعنامه و به‌ویژه پس از رحلت امام (ره) متحد شده بودند تا حال و هوای جهاد را با سودای سازندگی و رفاه جایگزین کنند.

حاضر نیستیم هزینه اش را بدهیم!
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

سنت الهی این است که در نظام خلقت “نابرده رنج گنج میسر نمی شود”، چه گنج شهرت و محبوبیت و چه گنج دانش و اعتماد عمومی و چه گنج ثروت و امکانات مالی و قدرت علمی و فناوری. نسل جدید چون تنها غرب را از دریچه فیلم های هالیوود و فضای مجازی می بیند گمان می کند که آن جا همه مشغول لذت جویی و خوش گذرانی اند! و نمی داند که آن چه غرب را به برتری در حوزه های مختلف رسانده، تلاش و کوشش و عرق ریختن و جان کندن هایی است از مجاهدت علمی توماس ادیسون و ماری کوری تا کوشش اقتصادی بیل گیتس و استیو جابز!

سریال‌های نمایش خانگی لاکچری برای مردم معمولی!
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

مجموعه‌های نمایش خانگی با اینکه سرگرمی‌های خوبی برای خانواده‌ها هستند، اما خیلی مستقیم روی فرهنگ افراد تاثیر دارند.

نقاش نور
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

«باید اعتراف کرد ما نه‌تنها به گذشته خود بی‌اعتناییم، بلکه هر جا شود آن را کتمان می‌کنیم! این بی‌اعتنایی نه در افراد که در سیستم هم مشاهده می‌شود. سیستم از طریق انتخاب جنس به‌خصوصی از تصویر و زیباشناسی و چشم‌پوشی نسبت به سایر انواع خارج از نرم مفروض خود، بیش از هر عامل دیگر سد و دافعه در برابر گذشته تصویری ایران ایجاد کرده است. به این ترتیب، هر جا که ردپایی از روایات، عرفیات و شرعیات دیده شود، کلیت جامعه ما به تولید هنر و آنان که به ارائه‌اش اشتغال دارند، چشم می‌بندند و روی می‌چرخانند».

آیلپ؛ اسم رمز آشوب عراق
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

اینجاست که هیولای پنهان در پس نظریه‌های ریاکارانه شارپی و شعبه‌های اصلاح‌طلبش در سراسر دنیا از جمله ایران خودمان بیرون می‌زند. نظریه‌هایی ظاهرا آزادی‌خواهانه در سطح شعار که در میدان عمل و اجرای تظاهرات به اصطلاح عاری از خشونت توسط انجمن‌ها و احزاب لیبرالی، همواره این شعارها با دفترچه‌های دستورالعمل که مستقیما از بنیاد انیشتین و سایر نهادهای آمریکایی حامی دموکراسی ـ که همگی تحت مدیریت بازهای شکاری واشنگتن هستند نه دموکرات‌های کنگره- رمز‌گشایی می‌شوند.

پایان فراغت سلبریتی‌ها از مالیات؟
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

تقریباً همه تولیدات نمایش خانگی، بسیاری از تولیدات سینمایی و بخش کوچکی از آثار تئاتر و تلویزیون، اگرچه ظاهری فرهنگی دارند، اما سود بالایی دارند و بیشتر تجاری هستند. حال چرا باید این دسته از فعالیت‌ها، از معافیت مالیاتی برخوردار باشند؟

تکثیر تاسف‌انگیز زوال در یک جایزه ادبی
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵

اعلام نامزدها و داوران جایزه ادبی جلال در سال جاری نشان داد آنچه رخ داده است تنها زوال یک رویداد ادبی بوده است و نه اعتدال در آن.

جودوکار ایرانی در آلمان، پرچم ترکیه در تبریز و سوالات فراوان بی‌جواب
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

نشانه‌های روزهای اخیر زیاد امیدوارکننده نیست. آنها را در حد یک نشانه می‌گیریم. اما نشانه‌ها وقتی زیاد شوند دیگر نشانه نیستند. اتفاق‌اند.

چمنیان: ترابی خودجوش و با ذات پاک خود یک حرکت فرهنگی کرد
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

سرمربی سابق تیم ملی نوجوانان گفت:اگر مهدی ترابی خودجوش و بر اساس ذات پاک و اعتقاداتش در بازی پرسپولیس آن حرکت را انجام داد نشاندهنده خلایی است که وجود دارد.