داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
نقاش نور
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

«باید اعتراف کرد ما نه‌تنها به گذشته خود بی‌اعتناییم، بلکه هر جا شود آن را کتمان می‌کنیم! این بی‌اعتنایی نه در افراد که در سیستم هم مشاهده می‌شود. سیستم از طریق انتخاب جنس به‌خصوصی از تصویر و زیباشناسی و چشم‌پوشی نسبت به سایر انواع خارج از نرم مفروض خود، بیش از هر عامل دیگر سد و دافعه در برابر گذشته تصویری ایران ایجاد کرده است. به این ترتیب، هر جا که ردپایی از روایات، عرفیات و شرعیات دیده شود، کلیت جامعه ما به تولید هنر و آنان که به ارائه‌اش اشتغال دارند، چشم می‌بندند و روی می‌چرخانند».

آیلپ؛ اسم رمز آشوب عراق
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

اینجاست که هیولای پنهان در پس نظریه‌های ریاکارانه شارپی و شعبه‌های اصلاح‌طلبش در سراسر دنیا از جمله ایران خودمان بیرون می‌زند. نظریه‌هایی ظاهرا آزادی‌خواهانه در سطح شعار که در میدان عمل و اجرای تظاهرات به اصطلاح عاری از خشونت توسط انجمن‌ها و احزاب لیبرالی، همواره این شعارها با دفترچه‌های دستورالعمل که مستقیما از بنیاد انیشتین و سایر نهادهای آمریکایی حامی دموکراسی ـ که همگی تحت مدیریت بازهای شکاری واشنگتن هستند نه دموکرات‌های کنگره- رمز‌گشایی می‌شوند.

پایان فراغت سلبریتی‌ها از مالیات؟
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

تقریباً همه تولیدات نمایش خانگی، بسیاری از تولیدات سینمایی و بخش کوچکی از آثار تئاتر و تلویزیون، اگرچه ظاهری فرهنگی دارند، اما سود بالایی دارند و بیشتر تجاری هستند. حال چرا باید این دسته از فعالیت‌ها، از معافیت مالیاتی برخوردار باشند؟

تکثیر تاسف‌انگیز زوال در یک جایزه ادبی
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵

اعلام نامزدها و داوران جایزه ادبی جلال در سال جاری نشان داد آنچه رخ داده است تنها زوال یک رویداد ادبی بوده است و نه اعتدال در آن.

جودوکار ایرانی در آلمان، پرچم ترکیه در تبریز و سوالات فراوان بی‌جواب
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

نشانه‌های روزهای اخیر زیاد امیدوارکننده نیست. آنها را در حد یک نشانه می‌گیریم. اما نشانه‌ها وقتی زیاد شوند دیگر نشانه نیستند. اتفاق‌اند.

چمنیان: ترابی خودجوش و با ذات پاک خود یک حرکت فرهنگی کرد
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

سرمربی سابق تیم ملی نوجوانان گفت:اگر مهدی ترابی خودجوش و بر اساس ذات پاک و اعتقاداتش در بازی پرسپولیس آن حرکت را انجام داد نشاندهنده خلایی است که وجود دارد.

عروسک‌های اربعینی با تم «وحدت»
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

پیکسل‌های عروسکی با سربندهای «یا حسین(ع)»، «یا رقیه(س)»، «یا عباس(ع)»، «یا فاطمه(س)»، «یا زهرا(س)» و «یا زینب(س)» در راه عراق هستند تا ارمغانی برای کودکان عراقی باشند.

سنگرِ ملی
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

آیا می‌توان بدون توجه به وضعیتِ نیروهای ایستاده در میدان به ساماندهی جبهه فرهنگی چشم امید داشت؟ بدون شک اینگونه نیست، بلکه این توجه به نیرو، ظرفیتِ انسانی و فرهنگیِ موجود در سراسرِ ایران است، که می‌تواند جبهه ای قوی برای مقابله را شکل دهد. در این مسیر باید از میدانِ محدودِ فرهنگ در کلان شهرها عبور کرد و این فضا را گسترده در سراسرِ کشور تصور کرد.

چالش‌های فرهنگ با علوم تجربی
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳

علوم تجربی دست‌کم تا آغاز قرن بیستم، حاکم بلامنازع جهان فکری غرب بودند؛ آن‌هم با چنان سلطنتی که اگر می‌گفتند فرهنگ ارتباطی با علم ندارد یا اصلا چیزی به‌نام فرهنگ وجود ندارد، طرف مقابل‌شان آن‌قدر مستضعف بود که حتی جرئت عرض‌اندام هم نداشت. باوجوداین، حالا که غرب از همان دریچه علوم تجربی، وارد مطالعه جهان فکر و روح بشر شده است، دیگر لااقل وجود این ارتباط حتی در فضای علمی تأخیردار ایران نیز انکارکردنی نیست.

نشریه «کمان» خانه امید ما بود
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

نخستین شب «باهمستان فرهنگ و تبلیغ» ویژه بزرگداشت عوامل نشریه کمان در سازمان تبلیغات برگزار شد. در این مراسم که با حضور چهره‌های فرهنگی برگزار شد، مرتضی سرهنگی، هدایت‌الله بهبودی و سایر عوامل این نشریه صحبت کردند. در این مراسم محسن مومنی‌شریف و رضا برجی، سعید صادقی و حسین دهباشی نیز حضور داشتند.