داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مستاجران-شهری
وزیر راه: اجاره پشت‌بام صحت ندارد
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰

وزیر راه با تاکید بر این‌که باید برای قراردادهای اجاره مسکن کد رهگیری صادر شود، گفت: اجاره پشت‌بام به کارگران و اسکان دو خانوار در یک مسکن صحت ندارد.

جزئیات جدید بسته حمایت از مستاجران اعلام شد
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی جزئیات جدیدی از بسته حمایتی مستأجران که امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا به تصویب رسید، اعلام کرد.

چند درصد خانوارهای شهری اجاره‌نشین هستند؟
۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

داده‌های مرکز آمار حاکی از آن است که ۲۴ درصد خانوارهای شهری و ۴.۵ درصد خانوارهای روستایی در سال ۹۸ اجاره‌نشین بوده‌اند.

تصویری تلخ از پشت‌بام خوابی در تهران
۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲

تصویری در فضای مجازی از پشت بام خوابی در تهران در فضای مجازی دست به دست می‌شود. کرایه هر شب پشت بام خوابی ۵۰ هزار تومان به بالاست.

۴۴ درصد تهرانی‌ها مستاجر هستند
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس آمار سال ۹۵، در شهر تهران، ۴۳.۶ درصد از افراد مستاجر هستند.

ربیعی: برای مستأجران خبرهای خوبی داریم
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

ربیعی در مورد مشکلات قیمت مسکن برای مردم خاطر نشان کرد: قرار شد معاون اول سیاست ها را پیگیری کنیم. ما در کوتاه مدت در مورد مستأجران برنامه‌ حمایتی خواهیم داشت.

مستأجران تسهیلات حمایتی می‌گیرند
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴

اسلامی گفت: دولت قصد دارد کمک کند تا در شرایط کرونایی بخشی از مستأجرانی که نیازمند حمایت هستند، تسهیلات حمایتی دریافت کنند به همین منظور کمیته‌ای متشکل از سازمان برنامه و بودجه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت اقتصاد و وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده تا تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شود.

جابه‌جایی مستأجران و لجام‌گسیختگی اجاره‌ها
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

با گرم شدن هوا تب تند اجاره‌بهای مسکن بشدت افزایش یافته به‌طوری که بازار مسکن نیاز به پاشویه‌ای اساسی دارد. در این بین بی‌عملی دولت هم آشکارتر شده و مقامات وزارت مسکن به مصاحبه‌های دیپلماتیک و وعده‌های دور بسنده می‌کنند. حال تنها امید مستاجران به مجلس تازه‌نفس یازدهم است تا شاید دولت را مجبور به اقدامی برای ساماندهی این بازار نابسامان کند.

افزایش ۲۳ درصدی جمعیت مستاجر کشور طی ۳۰ سال اخیر
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۰

طبق داده‌های مرکز آمار ایران در سرشماری رسمی سال ۱۳۶۵ فقط ۱۷ درصد از جمعیت کشور مستاجر و ۸۳ درصد خانوارها ساکن واحدهای مسکونی ملکی بودند که این میزان طی ۳۰ سال اخیر با کاهش ۲۳ درصدی از جمعیت خانوارهای دارای مسکن ملکی، تعداد خانوارهای مستاجر کشور را به طور قابل توجهی افزایش داده است.

وعده‌های بی‌سرانجام حمایت از مستاجران
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

در حالی طی یک دهه اخیر دولت‌ها وعده‌هایی برای ساماندهی بازار اجاره مسکن داده‌اند که هیچکدام از این وعده‌ها از جمله تعیین سقف اجاره دولت دهم و کمیته سقف دولت یازدهم محقق نشده است.