داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مستاجران-شهری
خبرهای تازه برای مستاجران
۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

چند روزی است که تغییرات مختلف از جمله افزایش وام مسکن تا نصف شدن حق کمیسیون مشاوران املاک، خبر از تحولات گسترده در بازار مسکن می دهد.

شرایط دشوار اخذ تسهیلات ودیعه مسکن
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷

در شرایطی که مسئولان وزارت راه و شهرسازی از تسهیل شرایط اخذ وام ودیعه مسکن خبر می‌دهند اما بسیاری از مستاجران به منظور دریافت تسهیلات با شرایط دشواری از جمله تامین ضمانت مواجه شده‌اند.

۲۰ میلیون مستاجر آمریکایی در معرض بی‌خانمانی
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸

نتایج یک تحقیق و بررسی نشان می‌دهد تهدید جمهوریخواهان کنگره برای قطع کمک‌های مالی مربوط به بحران ویروس کرونا بیش از ۲۰ میلیون مستاجر آمریکایی را تا پایان سپتامبر با خطر تخلیه روبرو خواهد کرد.

طرح ودیعه اجاره تیشه به ریشه مستاجران می‌زند
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

نمایشی، صوری، محرک گرانی شدیدتر، تیشه به ریشه مستاجران، سر کاری و عامل افزایش قیمت مسکن، توصیفاتی است که ۲۰ کارشناس درباره طرح دولت برای بازار اجاره مطرح کردند.

اعطای تسهیلات ودیعه اجاره و ۴ ابهام
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳

ابهامات مشخص شده در این طرح ممکن است، بسیاری از خانوارهای نیازمند را از دریافت این تسهیلات بی‌نصیب سازد.

وام ودیعه مسکن با نرخ ۱۲ درصد به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹

رییس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی خود از نحوه دریافت وام ودیعه مسکن با سود ۱۲ درصد خبر داد.

جزئیات پرداخت اقساط وام ودیعه اجاره مسکن
۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

با توجه به صحبت های امروز رییس جمهور، ودیعه ای که به عنوان وام به مستاجران پرداخت می شود اقساط ماهیانه ندارد، بلکه اجاره نشین ها فقط اقساط سود ۱۳ درصد را به صورت ماهیانه پرداخت می کنند و پس از پایان قرارداد، اصل مبلغ به بانک برگردانده می شود.

روحانی: قیمت اجناس بازار متعادل خواهد شد
۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰

رئیس‌جمهور گفت: از نظر قیمت اجناس باید وزارت صمت یک اقدام جدی انجام دهد. من در جلسه قبلی اقتصادی به وزارت صمت گفتم و امروز هم تاکید کردم که وزارت صمت و بازرگانی اقدامات عاجل انجام دهند. به مردم قول می دهیم که ان شاالله قیمت ها در بازار متعادل خواهد شد.

جزئیات وام ۷۰ میلیون تومانی ودیعه مستأجران اعلام شد
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

شنیده شده که وام ودیعه مستأجران در ۷ مدل ۱۰، ۲۰، ۳۰، ۴۰، ۵۰، ۶۰ و ۷۰ میلیون تومانی بوده و قرار است افراد مشمول این تسهیلات از محل سامه اطلاعات یارانه بگیران تعیین شود.

وزیر راه: اجاره پشت‌بام صحت ندارد
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰

وزیر راه با تاکید بر این‌که باید برای قراردادهای اجاره مسکن کد رهگیری صادر شود، گفت: اجاره پشت‌بام به کارگران و اسکان دو خانوار در یک مسکن صحت ندارد.