داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مالیات
صادرات قبل از مصوبه جدید مجلس هم از مالیات معاف بود
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

وزیر سابق بازرگانی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره معافیت های صادرات کالا و خدمات گفت: صادرات در گذشته هم از هر گونه عوارض و مالیاتی معاف بود و مصوبه اخیر مجلس چندان تاثیر گذار نخواهد بود.

معاف شدن کلیه خدمات تولید و پخش فیلم و سریال از پرداخت مالیات
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

بر اساس مصوبه امروز مجلس، کلیه خدمات تولید و پخش فیلم و سریال از پرداخت مالیات معاف شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور: ‌۲۲۰هزار میلیارد تومان مالیات به بیت‌المال بازگشت
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از شناسایی و بازگرداندن ۲۲۰هزار میلیارد تومان مالیات به بیت‌المال خبر داد و گفت: بخشی از این مبلغ فرار مالیاتی بود.

مالیات جدید همان عوارض خروج از کشور است
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: از مسافران عازم خارج از کشور تنها وجوهی که سابقا دریافت می گردید، در آینده نیز وصول خواهد شد

میزان جریمه استفاده نکردن «پزشکان» از کارتخوان اعلام شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶

معاون نظارت سازمان نظام پزشکی با تأکید بر اینکه استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک الزام است، گفت: 2 درصد از درآمد کل یک پزشک در صورت عدم استفاده از کارتخوان، به عنوان جریمه دریافت می‌شود.

مجلس با پاداش کارکنان سازمان مالیاتی مخالفت کرد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

نمایندگان مجلس با واریز پاداش عملکرد سازمان امور مالیاتی برای تشویق کارکنان، تعمیر و تجهیز ساختمان های این سازمان مخالفت کردند.

فیلم: چرا کمیسیون تلفیق مجلس مالیات نجومی بگیران را کاهش داد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

بیش از نیمی از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس، عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها، پزشک یا قاضی هستند و همین گروه‌ها، مهمترین مخالفان تصویب مدل پنج پله ای مالیات بر درآمد کارمندان بودند زیرا مشمول بالاترین پله مالیاتی یعنی 35 درصد می شوند.

سازوکار اخذ مالیات خروج از کشور تعیین شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان مالیاتی را مکلف کردند بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز در موارد استثنای ذکر شده از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.

نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه مشخص شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه را مشخص کردند.

اقدام عجیب کمیسیون تلفیق به نفع نجومی بگیران
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

اقدام عجیب کمیسیون تلفیق در کاهش نرخ و تعداد پلکان‌ مالیات حقوق در بودجه۹۹،علاوه بر تبعات زیانبار اقتصادی-اجتماعی،موجب افزایش نارضایتی مردم و کاهش۵هزارمیلیاردتومانی منابع درآمدی دولت می شود.