داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مالیات
اینفوگرافیک: جزئیات دریافت مالیات از خانه‌های خالی
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱

مالیات بر خانه‌های خالی با مالیات بر اجاره کاملا تفاوت دارد.

سامان دادن بازار خودرو با ابزار اخذ مالیات
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

یکی از مهمترین راهکارهای پیشنهادی کارشناسان برای سامان دادن به وضعیت فعلی بازار خودرو، عرضه خودرو در بورس کالا و اخذ مالیات از قیمت فروخته شده در بورس کالا و قیمت مصوب کارخانه است.

زنگ خطر برای مالکان خانه‌های خالی به صدا درآمد
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳

به تازگی با اوج گرفتن بحث مالیات ستانی از خانه‌های خالی، برخی مالکان این واحدها در قبال تنظیم قراردادهای اجاره صوری به مشاوران املاک پیشنهاد ارقام عجیب و غریب ارائه می‌دهند.

انفجار اقتصاد، با بمب نقدینگی
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹

طبق اعلام بانک مرکزی در پایان اسفند ۱۳۹۸ حجم نقدینگی ۲۴۷۲ هزار میلیارد تومان بوده است. در ایران نقدینگی عامل اصلی نوسان و تورم در بازارهای مختلف، از ارز گرفته تا سکه، طلا، خودرو، مسکن و... است.

مالیات بر خانه‌های خالی کمر اجاره‌بها را خم نمی‌کند
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷

بعد از حدود پنج سال، بالاخره قرار شده است که قانون اخذ مالیات از خانه های خالی اجرا شود. آنطور که محمود علیزاده، معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی گفته، قرار است از واحدهای مسکونی با بیش از ۱۵۰ متر، در صورت بیش از یک سال خالی بودن، ۲۰ درصد مالیات بر اجاره دریافت شود.

اینفوگرافیک: بخشی از مهم ترین معضلات اقتصادی کشور
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸

بخشی از مهم ترین معضلات اقتصادی کشور را ببینید.

متعادل کردن بازار مسکن با گرفتن مالیات از خانه‌های خالی
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸

سوداگران و دلال ها نقش تعیین‌کننده‌ای در بازار مسکن ایران دارند؛ همین موضوع در زمان‌های مختلف موجب ایجاد تورم افسارگسیخته در بازار مسکن شده‌است. اخذ مالیات از خانه‌های خالی، به وسیله ایجاد سامانه ملی املاک، راهکار پیشنهادی دولت برای به تعادل رساندن بازار مسکن است.

بورس موجب معضلات جدید اقتصادی برای کشور می شود
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: ما باید هرچه سریع‌تر، این بلوغ فکری را حاصل کنیم که راه نجات کشور از مسیر خلاقیت و تولید فناورانه می‌گذرد نه از طریق دامن زدن به سوداگری و مفت خوارگی و تلاش برای تبدیل آن به فرهنگ مسلط.

بخشنامه مقابله با فرا‌رهای مالیاتی ابلاغ شد
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶

پارسا در بخشنامه‌ای به امور مالیاتی شهر و استان تهران و ادارات کل امور مالیاتی نحوه رسیدگی به صورتحساب‌های غیرواقعی برای مقابله با فرارهای مالیاتی را ابلاغ کرد.

اتمام حجت دیرهنگام آقای وزیر با خودروسازان
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

وزیر صنعت، معدن و تجارت از ارائه پیشنهاد اخذ مالیات از سود خریداران خودرو به وزارت اقتصاد خبر داد و با خودروسازان برای رفع آشفتگی بازار و اصلاح جدی نحوه ثبت نام متقاضیان در سایت فروش این شرکتها اتمام حجت کرد.