داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مالیات
رقم احتمالی حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال ۱۴۰۰
۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸

طبق جزئیات پیش نویس لایحه بودجه سال 1400 کف حقوق کارمندان و بازنشستگان 3.5 میلیون تومان می‌شود که نسبت به سال جاری 25 درصد افزایش دارد.

فرار مالیاتی با چراغ سبز دولت
۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳

در لایحه بودجه سال آینده درآمد مالیاتی از محل املاک و خودروهای گران قیمت مفروض شده که همین موضوع در قانون بودجه امسال نیز مصوب شده اما بعد از 8 ماه آیین نامه اجرایی آن در دولت تایید نشده است.

۷پیشنهاد مالیاتی برای تامین پایدار بودجه
۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه با مالیات می‌توان درآمد پایدار برای دولت ایجاد کرد، گفت: با کاهش ۲۰ درصدی فرار مالیاتی می‌توان حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد ایجاد کرد.

وزیر اقتصاد: باید تلاش کنیم سهم درآمدهای مالیاتی در بودجه بیشتر شود
۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱

فرهاد دژپسند تصریح کرد: خوشبختانه در سال گذشته کمتر و امسال بیشتر ما به سمت بودجه‌ای رفتیم که وابستگی‌اش به نفت خیلی کم شده و امیدواریم این روند برای سال ۱۴۰۰ تداوم پیدا کند.

منابع و مصارف بودجه در ۶ ماهه چقدر محقق شد؟
۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

صرفا 1.6 درصد منابع پیش‌بینی‌شده از محل فروش اموال مازاد دولتی و 17.5 درصد منابع پیش‌بینی‌شده از محل صادرات نفت، میعانات و گاز در نیمه اول امسال محقق شده است. هم‌چنین استفاده گسترده از مجوز شورای سران قوا برای انتشار اوراق مازاد نقش مهمی در جبران کسری بودجه دولت داشته است.

مالیات بر عایدی سرمایه بدون تورم، کارایی ندارد
۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵

معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت:‌ تورم زدایی از مالیات عایدی سرمایه‌، این نوع مالیات را ناکارآمد می‌کند.

خانه‌های نوساز معاف مالیاتی هستند
۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مالیات بر عایدی سرمایه به واحدهای مسکونی که افراد در آن زندگی می‌کنند، املاک نوساز، ارث و هدیه و وقف تعلق نمی‌گیرد.

ایرادات شورای نگهبان به طرح مالیات بر خانه‌های خالی
۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

قائم مقام دبیر شورای نگهبان با ارسال نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، ایرادات طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم (طرح مالیات بر خانه‌های خالی) را اعلام کرد.

اسلامی: لیست خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است
۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سامانه جامع املاک و اسکان مورد بهره برداری قرار گرفته، تاکید کرد: در دو مرحله لیست خانه‌های خالی را از طریق سیستم به سازمان امور مالیاتی ارسال کردیم.

مالکان خانه‌های خالی نقره‌داغ خواهند شد
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:اجرای طرح مالیات بر خانه‌های خالی از دو جهت مؤثر است، هدف اول، شناسایی املاک و اسکان کشور است و هدف دوم مالیات بر خانه خالی است.