داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فرات
لاوروف: آمریکا می‌خواهد یک شبه‌دولت جداگانه‌ در شرق فرات ایجاد کند
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

وزیر امور خارجه روسیه ضمن درخواست از کردها برای مشارکت در روند سیاسی سوریه و لزوم ثابت قدم بودن در مواضع خود تاکید کرد که واشنگتن به دنبال تشکیل یک شبه دولت در شرق فرات است.

میان اردوغان و ترامپ در شرق فرات چه می‌گذرد؟
۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

متن توافق، واکنش پنس و اوغلو و تحولات پیش رو نشان می‌دهد که آتش‌بس با ابهامات زیادی روبروست و گویا تنها راه‌حلی است برای کاهش کشتار با عقب‌نشینی نیروهای کرد تا فشارهای رسانه‌ها و افکار عمومی از روی اردوغان و ترامپ موقتاً کاسته شود.

خروج نظامیان آمریکایی از منبج سوریه به سمت عراق
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نظامیان آمریکایی پایگاههای خود را در روستای دادات در منبج در شمال شرق حلب را ترک کرده و به سوی عراق حرکت کرده اند.

نقشه ترکیه برای شمال سوریه
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵

دولت ترکیه با اعلام قریب الوقوع بودن آغاز عملیات نظامی در شرق فرات رقابت نظامی و سیاسی خود با ایالات متحده آمریکا در این منطقه را وارد فاز تازه ای ساخته است.

اردوغان: عملیات در شرق فرات را آغاز خواهیم کرد
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به آمادگی این کشور برای حمله به شرق فرات گفت: به زودی عملیات زمینی و هوایی خود را در این منطقه آغاز خواهیم کرد.

نشست ترکیه؛ اشتراکات و اختلافات سه کشور
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷

نشست روز گذشته سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در آنکارا با مواردی از جمله توافق بر سر تشکیل کمیته تدوین قانون اساسی سوریه و نیز ابراز نگرانی از وضعیت شمال شرق سوریه و مخالفت با اقدامات آمریکا به کار خود پایان داد.

نشست آنکارا و محورهای مذاکرات سران
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲

نشست امروز ترکیه درباره سوریه در حالی بین پوتین،اردوغان و روحانی برگزار می‌شود که تحولات جدیدی در عرصه سیاسی و میدانی سوریه طی چند ماه گذشته را شاهد هستیم.

بمباران مردم یمن باید خاتمه پیدا کند
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه بمباران مردم یمن باید خاتمه پیدا کند، گفت: ادامه جنگ با تروریست‌ها در منطقه ادلب ضرورت دارد.

ورود قریب الوقوع ارتش ترکیه به شرق فرات
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

رئیس جمهور ترکیه امروز دوشنبه در اظهاراتی از ورود قریب الوقوع ارتش این کشور به شرق رودخانه فرات خبر داد.

هدف ترکیه از آغاز عملیات نظامی در شرق سوریه چیست؟
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹

آغاز عملیات نظامی جدید ترکیه در خاک سوریه، می‌تواند اعتماد کُردهای سوری به آمریکا را از بین ببرد و آنها را به سمت توافق با دمشق و کسب حمایت روسیه سوق دهد، ولی آیا واشنگتن حاضر به دفاع از کُردها و مقابله نظامی مستقیم با آنکارا خواهد شد؟