داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سخنگوی-وزارت-امور-خارجه
برخی ادعاها درباره سند ۲۵ ساله حتی ارزش تکذیب هم ندارد
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره شایعات مطرح شده در برخی رسانه‌ها گفت: برخی ادعاها درباره سند ۲۵ ساله همکاری‌های ایران-چین حتی ارزش تکذیب هم ندارد.

همدردی موسوی با ژاپنی ها
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰

سید عباس موسوی به وقوع بلایای طبیعی در ژاپن واکنش نشان داد.

موسوی: موشک‌های سپاه پشتوانه ماست
۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: وقتی موشکی توسط سپاه رونمایی و آزمایش می‌شود حس خوبی می‌دهد و پشتوانه ماست.

پیروی کورکورانه از آمریکا امنیت آفرین نیست
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: برخی کشورهای منطقه پیروی کورکورانه از آمریکا که خود مظهر ظلم و بی عدالتی در جهان است دست برداشته و به این باور برسند که امنیت با اطاعت از آمریکا تامین نخواهد شد.

موسوی: آمریکا نمی‌تواند دستاوردهای برجام را از بین ببرد
۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴

سخنگوی وزارت امور خارجه از حضور و سخنرانی ویدئو کنفرانسی وزیر امور خارجه فردا در نشست شورای امنیت درباره قطعنامه ۲۲۳۱ خبر داد.

حمایت ایران از نشست شورای حقوق بشر علیه نژادپرستی درآمریکا
۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران از نشست فوری شورای حقوق بشر برای مقابله با نژادپرستی در آمریکا حمایت می‌کند.

موسوی: کره جنوبی حق ندارد اموال ملت ایران را بلوکه کند
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه مدت‌هاست پیگیر مطالبات از کره جنوبی هستیم، تصریح کرد: کره جنوبی ‌حق ندارد اموال ملت ایران را برای مدت مدیدی به بهانه تحریم‌های آمریکا بلوکه کند.

موسوی: رهبر انقلاب دیپلماتی مبرز و فوق‌العاده‌ هستند
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

سخنگوی وزارت خارجه رهبر معظم انقلاب را از دیپلمات‌های برجسته دنیا و یک استراتژیست فوق‌العاده خواند که دنیا نیز به آن اذعان دارد و گفت: ایشان دیپلماتی مبرز و فوق‌العاده‌ هستند.

آمریکا جایگاهی برای اظهارنظر درباره حقوق‌بشر ندارد
۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: رژیمی که رسما ترور می‌کند، میزبان و میهمان گروهک‌های منفور تروریستی است، آشکارا و هدفمند نژادپرست است، مراکز تاریخی و فرهنگی را تهدید به نابودی می‌کند و معتاد به دروغ‌پردازی سیستماتیک است، هیچ جایگاهی برای اظهارنظر درباره مفهوم والای حقوق بشر و نسخه‌پیچی برای سایر کشورهای مستقل ندارد.

موسوی: راب در جایگاهی نیست برای ایران خط مشی تعیین کند
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اظهارات وزیر خارجه انگلیس که عنوان کرده لندن به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نمی‌دهد، تصریح کرد: ایشان در جایگاهی نیست برای ایران خط مشی تعیین کند.