داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سخنگوی-وزارت-امور-خارجه
همدردی خطیب زاده با مردم ویتنام
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳

سخنگوی وزارت خارجه در پی وقوع سیل و رانش زمین در ویتنام که دهها کشته، مفقود و خسارات مادی فراوان بر جای گذاشت، با دولت و مردم ویتنام ابراز همدردی کرد.

بازگشت مردم‌سالاری در بولیوی را به فال نیک می‌گیریم
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

سخنگوی وزارت خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران بازگشت مردم سالاری و قدرت به نمایندگان واقعی مردم در بولیوی، پس از یکسال پرتنش را به فال نیک می‌گیرد و از دولت منتخب نیز پشتیبانی می‌کند.

ابراز تاسف ایران از نقض آتش بس قره باغ
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن ابراز تاسف از نقض آتش بس بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان و دعوت طرفین به خویشتنداری بیشتر، حملات موشکی به زیر ساخت های حیاتی و مناطق مسکونی شهرها و کشتار غیر نظامیان را محکوم کرد.

واکنش وزارت خارجه به هتاکی ترامپ علیه ایران
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در توئیتی، به هتاکی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایرانیان واکنش نشان داد.

خطیب‌زاده: ظریف فردا به پکن می‌رود
۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که محمدجواد ظریف به دعوت همتای چینی جمعه به پکن می‌رود و در این سفر درباره تحولات منطقه‌ای، بین‌المللی و مناسبات دوجانبه به رایزنی خواهد پرداخت.

اعتراض رسمی ایران به جمهوری آذربایجان و ارمنستان
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه نسبت به امنیت اتباع خود به هیچ وجه اغماض نمی‌کنیم، گفت که جمهوری اسلامی در پی اصابت گلوله‌های شلیک شده به خاکش، در یادداشت رسمی اعتراض شدید خود را به جمهوری آذربایجان و ارمنستان ابلاغ کرده است.

خطیب‌زاده: تعرض به خاکمان حتی ناآگاهانه جزو خطوط قرمز ماست
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران طرحی را آماده کرده است که با مشورت با جمهوری آذربایجان و ارمنستان و دولت‌های منطقه و همسایگان ما پیگیری خواهد شد.

خطیب‌زاده: هیچ‌گونه تعرض به خاک ایران را تحمل نمی‌کنیم
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶

سخنگوی وزارت امور خارجه هرگونه تعرض از سوی آذربایجان و ارمنستان به خاک ایران را غیرقابل تحمل خواند و به همه طرف‌ها در این زمینه هشدار جدی داد که مراقبت‌های لازم را صورت بدهند.

واکنش وزارت خارجه به ادعای عربستان علیه ایران
۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

سعید خطیب‌زاده گفت: اتهامات اخیر مسئولان سعودی به جمهوری اسلامی ایران، در امتداد مواضع بی اعتبار و تکراری این کشور طی سال‌های گذشته است.

خطیب زاده: اجازه نمی‌دهیم از خاک کشورمان برای انتقال سلاح و مهمات استفاده شود
۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

سخنگوی وزارت خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن نظارت دقیق و کنترل لازم بر روند جابجایی و ترانزیت کالا به کشورها، به هیچ وجه اجازه نمی دهد از خاک کشورمان برای انتقال سلاح و مهمات استفاده شود.