داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ائتلاف-دریایی
وزیر دفاع آلمان: در عملیات دریایی آمریکا در تنگه هرمز حاضر نخواهیم شد
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴

وزیر دفاع آلمان در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ با تاکید بر اینکه برلین سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران را درست نمی‌داند همچنین گفت که کشورش در عملیات نظارت دریایی واشنگتن در تنگه هرمز مشارکت نمی‌کند.

اعزام موقت ناوگان نظامی کره جنوبی به تنگه هرمز با اطلاع ایران
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

با گذشت بیش از یک ماه از گمانه‌زنی‌ها درباره پیوستن کره جنوبی به ائتلاف دریایی آمریکا در آب‌های جنوبی ایران، سئول امروز سه‌شنبه اعزام یک ناوگان نظامی به تنگه هرمز را تایید اما اعلام کرد که این کار «موقت» است.

حمایت ۸ کشور از ائتلاف دریایی به رهبری اروپا در تنگه هرمز
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲

وزارت خارجه فرانسه از حمایت ۸ کشور اروپایی از ائتلاف دریایی اتحادیه اروپا در خلیج فارس خبر داد.

دسیسه علیه نفت ایران
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸

وقوع انفجار در یک نفتکش ایرانی، بار دیگر موضوع حمله به نفتکش‌ها را به رسانه‌ها کشانده است. این نفتکش متعلق به شرکت ملی نفت‌ ایران بوده است که در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان‌سعودی دچار انفجار شد و منشأ این حملات تحت بررسی و رصد کارشناسی و امنیتی قرار دارد.

احتمال پیوستن کویت به ائتلاف دریایی آمریکا
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

یک مقام کویتی گفت که این کشور در حال بررسی جزئیات ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا است.

عربستان به ائتلاف دریایی آمریکا می‌پیوندد
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳

یک مقام مسؤول در وزارت دفاع عربستان اعلام کرد، این کشور به ائتلاف تحت رهبری آمریکا که به بهانه «تأمین امنیت تردد دریایی» تشکیل شده، می‌پیوندد.

۸ دلیل برای شکست پروژه ائتلاف دریایی
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود مدعی شد که ۳۰ کشور جهان برای ائتلاف با آمریکا به‌منظور ایجاد اسکورت دریایی برای کشتی‌های عبوری از خلیج‌فارس، دریای‌عمان و احتمالا تنگه باب‌المندب همراه شده‌اند، بماند که همزمان نیوزیلند به‌عنوان یکی از کشورهایی که گفته می‌شد در این ائتلاف حضور دارد، این خبر را تکذیب کرد.

ائتلاف تک نفره
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

آمریکا پس از ضرب‌شست‌خوردن از ایران در ماجرای پهپاد گلوبال هاوک، در پی ایجاد ائتلاف دریایی شد که به‌زعم خودش، هدفش نه اقدام نظامی مشترک علیه ایران آن‌طورکه روسیه مدعی شد، بلکه تأمین امنیت کشتی‌های تجاری بود. رصد اظهارات مقام‌های کشورهای متحد آمریکا نشان می‌دهد واشنگتن برای اجرایی‌‌کردن ایده ائتلاف دریایی خود، تنهاتر از همیشه است.