داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خط-فقر
دعای امام سجاد (ع) هنگام نزول فقر
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

دعای امام سجاد (ع) در هنگام نزول فقر و تنگدستی چه بود؟ آداب خواندن این دعا در زمان فقر و بی‌پولی چیست؟

حق مسکن پول اجاره یک اتاق هم نمی‌شود!
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان اینکه کمک هزینه مسکن کارگران پول اجاره یک اتاق هم نیست، از شورای عالی کار خواست که دستمزد سال آینده کارگران را با درنظر گرفتن تعاملات سیاسی، نوسانات احتمالی و تغییر نرخ برخی اقلام تاثیرگذار در معیشت کارگران تعیین کند.

فیلم: از ژاپن چه تصوری دارید؟
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

زندگی سخت بی‌خانمان‌های ژاپن، روی دیگر سکه‌ای است که تابحال آن را ندیده‌اید.

۲۵ درصد تهرانی ها نیازمند و زیر خط فقر هستند
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

قائم مقام رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ۲۰ تا ۲۵ درصد تهرانی های نیازمند و زیر خط فقر تحت پوشش کمیته امداد استان تهران هستند.

بیش از ۱۵ میلیون آلمانی با خطر فقر مواجهند
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

دفتر آمار فدرال آلمان اعلام کرد نزدیک به ۱۵.۳ میلیون نفر از جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۸ با خطر فقر یا محرومیت اجتماعی روبرو بودند.

۵۰ درصد مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند
۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

جامساز گفت: ۵۰ درصد مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند، آن وقت آقای رئیس‌جمهور می‌گوید ۸۴۳ هزار شغل خالص ایجاد کردیم؛ آقای روحانی! اثر این تعداد شغلی که ایجاد کردید کو؟!

ایتالیا؛ تعداد کودکان فقیر در یک دهه اخیر سه برابرشده است
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

آمارها نشان می دهند که تعداد کودکان فقیر ایتالیا در ده سال گذشته سه برابرشده است. سازمان «نجات کودکان» با انتشار گزارشی در این باره اعلام کرد تنها در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱ میلیون و ۲۶۰ هزار کودک، فقر کامل را در ایتالیا تجربه کرده اند.

تشدید بحران مسکن و بی‌خانمانی در انگلیس‌
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

نشریه انگلیسی ایندیپندنت در مطلبی به معضل بی خانمانی پنهان در این کشور اذعان کرد.

دولت رکورد ۱۶ ساله شکاف طبقاتی را شکست
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰

گسترش فاصله طبقاتی، توزیع نامتعادل درآمد و ثروت، فزونی جمعیت زیرخط فقر و... همه از علائم آسیب‌دیدن رفاه اجتماعی است. بر همین اساس ازجمله وظایف دولت‌ها تخصیص منابع، تثبیت و توزیع عادلانه درآمد است. در این زمینه بررسی‌ها نشان می‌دهد به جهت ناکارآمدی سیاست‌های دولت، در سال‌های اخیر ضریب جینی که ازجمله شاخص‌های اندازه‌گیری فاصله یا شکاف طبقاتی، با رشد بسیار چشمگیر از حدود 0.37 در سال 90 به 0.4132 در سال 97 رسیده که این میزان در 16 سال اخیر (از سال 82 به بعد) امری بی‌سابقه است.