داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
خط فقر در تهران ۱۰ میلیون تومان شد
۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸

یک مدرس دانشگاه گفت: در سال ۹۹ بسیاری از پژوهش‌ها نشان داده که خط فقر در تهران به ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

اینفوگرافیک: بررسی خط فقر در ۷ سال گذشته
۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲

بررسی خط فقر در ۷ سال گذشته را مشاهده کنید.

خطر فقر برای یک خانواده ۴ نفره ۱۰ میلیون تومان است
۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه خط فقر در جامعه برای خانوار ۴نفره ۱۰میلیون تومان است گفت: بسیاری از کارگران توان خرید گوشی موبایل برای ادامه تحصیل فرزاندانشان را ندارند.

خط فقر در سیستان و بلوچستان بیداد می‌کند
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

از ۲۰ منطقه دارای بالاترین نرخ فقر در ایران، ۱۴ منطقه مربوط به مناطق روستایی شهرستان‌های استان سیستان‌وبلوچستان است که در آنجا نرخ فقر بین ۷۵ تا ۹۰ درصد می باشد.

افزایش درصد افراد زیر خط فقر، در دولت روحانی
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

حسن روحانی در انتخابات 96 وعده داد فقر مطلق را ریشه کن خواهد کرد؛ اما طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درصد افراد جامعه زیر خط فقر، از ۱۵.۱ در سال 90 به ۱۸.۴ در سال 97 رسیده و در سال 98 و 99 نیز، در حال افزایش است.

آثار اقتصادی بی‌تدبیری و سهل‌انگاری دولت از تحریم‌ها بیشتر است
۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹

جعفر قادری معتقد است: اگر دولت در هفت سال گذشته برای کاهش فقر و نابرابری اجتماعی، رشد اقتصادی و افزایش رفاه اقتصادی مردم جامعه طرح و برنامه ای می داشت قطعا فضای اقتصادی امروز کشور متفاوت از فضای کنونی بود که درگیر آن هستیم.

بندپی: خط فقر در تهران ۴.۵ میلیون تومان است
۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹

استاندار تهران گفت: در تهران خط فقر ۴.۵ میلیون تومان و میانگین کشوری دو میلیون و ۱۰۰ تومان است.

ایمانی: فقر کنونی حاصل رواج اقتصاد سرمایه‌داری است
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱

ناصر ایمانی معتقد است: مدل‌های اقتصادی سرمایه‌داری غرب متضاد با مدل‌های اقتصاد اسلامی و آرمان‌های عدالت‌طلبانه انقلاب است چرا که مدل‌های اقتصاد سرمایه‌داری غربی حساسیتی روی ایجاد فاصله طبقاتی ندارد بنابراین پیگیری آن سیاست‌ها در کشور توسط دولتمردان مختلف منجر به افزایش فاصله طبقاتی شد

فقر نتیجه سیاست‌های تبعیضی و فشل اقتصادی دولت است
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

با اینکه در اواخر خردادماه سال 99 هستیم اما دولت در شرایط کرونایی نیز برنامه‌ریزی درستی برای اقتصاد فعلی کرونایی و اقتصاد کاملاً تحریم شده ی جنگی ندارد. دولت بارها و بارها عنوان کرده که برای مقابله با شرایط سخت اقتصادی و معیشتی برنامه‌های مختلفی دارد اما این برنامه‌ها و بسته‌های حمایتی هیچ‌گاه محقق نشده است.

روحانی جامعه را به سمت فقر هدایت می‌کند
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران: گسترش فساد اقتصادی، عدم توزیع مناسب منابع ثروت و درآمدی بین همه اقشار جامعه و عدم توجه دولت و مسوولین به موضوع مهم شایسته‌ سالاری و عدم ایجاد بسترهای امن برای سرمایه گذاری اقتصادی موجب افزایش خط فقر در کشور شده است.