داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-تحریم
دولت روحانی رکوردار ورشکست‌کردن کارخانه‌هاست
۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲

چرا دولت به تولید کننده کمک نمی کند تا کالای خود را بدون واسطه یا با یک واسطه آن هم دولت با قیمت مناسب تولید کننده و مصرف کننده به بازار برساند؟ چرا دولت بر دلالی مالیات نمی‌بندد؟ آیا تمامی این محورها و فضاهایی که به این قصورها دامن زده را باید گردن آمریکا و کرونا بیاندازیم؟ بله آمریکا دشمن ماست، اما خودمان هم در حق خودمان کم دشمنی نکرده ایم! چرا دولت اقتصاد کشور را به گونه ای مدیریت و برنامه‌ریزی می کند که مردم از همه ی نظام شاکی باشند؟ آیا اینها همه برنامه ریزی شده نیست؟

به ترامپ سیگنال می‌دهند که تحریم‌ها موثر بوده است
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳

بین ۵ تا ۱۰ درصد مشکلات ناشی از به تحریم هاست، لذا همین اندازه را می توان به گردن آقای ترامپ انداخت. عدم بازگشت ارز به داخل، شاید از جهاتی تقصیر دولت آمریکا باشد اما اشکالات رفع نشده و بی تفاوتی های دولت در چند سال گذشته در تدوین مقررات لازم برای بازگشت ارز به کشور را نمی توان به آمریکا نسبت داد. دولت باید بپذیرد بیش از ٩٠ درصد مسائل و مشکلات ما ناشی از کم کاری خود دولت است،

اهداف آمریکا از تحریم های جدید
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵

اولین هدف آمریکا از اعمال تحریم های نمادین و تکراری تشدید عملیات روانی و القای شرایط بحرانی و قحطی در کشور است.

اروپای فریبکار
۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷

رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت عید قربان در تاریخ (۹۹/۵/۱۰) با اشاره به وعده‌های پوچ اروپایی‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام فرمودند: «آخرین ابتکار اروپایی‌ها یک بازیچه‌ی چرندی به نام اینستکس بود که البتّه آن هم تحقّق پیدا نکرده؛ خلاصه‌ی اینستکس این است که ایران پولهایی را که از جاهای دیگر طلب دارد، بدهد به حضرات اروپایی‌ها که آنها هر جنسی که مصلحت میدانند، بخرند برای ایران بفرستند؛ این معنای اینستکس است؛ این یک چیز مضرّ غلطی است و البتّه همین را هم انجام نداده‌اند.»

تحریف تحریم؛ پاس گل به ترامپ
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

نوبخت با تحریف واقعیت تحریم ها و بزرگ نمایی آن هم در مقابل دشمن، آمریکا را از تاثیرگذاری تشدید تحریم ها مطمئن می کند تا هم مسیرش را مستحکم تر از قبل ادامه بدهد و هم با دریافت پالس ضعف از جانب ایران، مقدمات مذاکره از طرف کاسبان تسلیم آماده شود.

هدف از تحریم بلاروس فقط فشار اقتصادی نیست
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

وزیر امور خارجه آلمان در توضیح تحریم های اتحادیه اروپا علیه بلاروس اعلام کرد که این موضوع فقط شامل اقدامات اقتصادی نیست.

روحانی: اصلی ترین سیاست دولت ایحاد آرامش اقتصادی است
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲

رئیس جمهور با بیان اینکه رونق و جهش اقتصادی در سایه مشارکت و محوریت یافتن مردم در اقتصاد محقق خواهد شد، گفت: ثبات، آرامش و اطمینان نسبت به آینده اقتصاد کشور می تواند به مشارکت هرچه بیشتر مردم در این حوزه بیانجامد.

داخلی‌ها هوشمندانه عمل کنند
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید دقت داشته باشیم داخلی‌ها درگیر جریان تحریف نشوند، گفت: بعضی مواقع افراد ممکن است سوء نیتی نداشته باشند که در این شرایط باید هوشمندانه عمل کرد.

۱۰ پیشنهاد آل‌اسحاق برای پایان تحریم
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

عدم‌وابستگی، تعدد منابع تأمین نیازها، افزایش تاب‌آوری، مقابله فعال باتحریم، حمایت از تولید، ریسک‌پذیری، مقابله با فساد، هماهنگی قوا، استفاده از ظرفتیهای اقتصادی وتجاری منطقه و نهایتاً اقتصاد مقاومتی ۱۰راهکاری است که آل‌اسحاق برای علاج تحریم مطرح کرد.

تحریم ها علیه ایران ادامه می یابند
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

در ادامه سیاست‌های تحریمی علیه کشورمان، شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که این تحریم‌ها علیه ایران ادامه خواهد یافت.