داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
تیر خلاص کرونا به اقتصاد نفتی ایران
۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲

اگرچه شعار اقتصاد بدون نفت هیچگاه با اختیار دولت ها محقق نشد اما اینبار با زور افزایش تولید سایر کشورها، تحریم های آمریکا و کرونا به صورت عملی باید محقق شود و دولت عملا چاره ای ندارد جز اینکه طرحی دیگر برای اقتصاد دراندازد.

مراعات تحریم‌ها نباید بیش ازاین به جنایت جنگی بیانجامد
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران تاکیدکرد که اگر همه گیری جهانی کرونا هم نتواند سودازدگی در سیاست و یکجانبه گرایی غیر مسئولانه را متوقف کند؛ جهان و ارزش‌های اخلاقی شکست دوباره خواهدخورد.

تولید داخلی، بسیج متخصصین و بازسازی اعتماد عمومی؛ رمز نجات ایران
۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳

کرونا در ایران در بدترین زمان ممکن شیوع پیدا کرده است. تحریم‌های سال 2018 دولت ترامپ علیه ایران، به اقتصاد ایران ضربات سختی وارد کرده و ذخایر ارزی ایران را کاهش داده است.

چین خواستار لغو تحریم های ایران شد
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه با اشاره به شیوع کرونا در کشورهای مختلف از جمله ایران، خواستار لغو تحریم های جمهوری اسلامی برای مقابله با این ویروس شد.

نپیوستن به FATF تاثیر چندانی بر تجارت خارجی ندارد
۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

رییس اتاق ایران و چین قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF را با توجه به شرایط تحریمی،بر تجارت خارجی کشور بی تاثیر دانست وگفت:اثرات FATF بیش از اینکه واقعیت اقتصادی باشد،شوک روانی و سیاسی است.

لیست سیاه FATF صرفاً واژه‌ای رسانه‌ای است!
۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷

ورود ایران به لیست سیاه FATF تأثیری بر روابط بانکی ایران ندارد، چرا که مطابق توصیه شماره ۱۹، FATF نهایتاً می‌تواند از کشورها درخواست افزایش نظارت درباره ایران را داشته باشد.

چرا آمریکا معافیت‌های جدید تحریمی لحاظ می کنند؟
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

یک تحلیلگر اقتصاد سیاسی گفت: آمریکا از اثر کوتاه مدت تحریم ناامید شده و در حال کار کردن روی اثرات بلندمدت تحریم است تا اجازه ندهد ایران در حوزه اقتصاد به یک سیستم مقاوم نسبت به تحریم برسد.

کره شمالی آماده مقابله با آمریکا می‌شود
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

تبلیغات رسانه‌های کره شمالی حاکی از کاهش امید به نتیجه‌بخش بودن مذاکرات با آمریکا است و در عوض، بر مواردی چون استقامت و عبور از موانع متمرکز شده است.

چرا مذاکره نکردن با آمریکا به نفع ایران است؟
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸

در حالی که آمریکا از توافق هسته‌ای فرار کرده و اقدامات امنیتی و نظامی را در کنار فشارحداکثری اقتصادی بر ایران در پیش گرفته است، این سوال مطرح می‌شود که آیا باید ادعای مذاکره آمریکا را باور کرد و اصولاً چنین امری به نفع ایران است؟

راه برداشته شدن تحریم‌ها، اقتدار نظامی است
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

دکتر محمد کهندل با بیان اینکه اکنون تمام تبادلات تجاری در منطقه بر اساس ترس از کدخداست، کدخدا از منطقه اخراج شود، تعاملات اقتصادی به نفع جمهوری اسلامی خواهد شد، گفت: راه برداشته شدن تحریم، التماس نیست، اقتدار نظامی است. اگر بتوانیم آمریکا را از منطقه اخراج کنیم، اقتصاد ایران متحول و اثر تحریم‌ها نیز خنثی خواهد شد.