داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
۶۲ درصد سالمندان ایرانی جزء دهک‌های کم‌درآمد هستند
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰

براساس آمارهای مرکز آمار ایران حدود ۶۲/۵ درصد از سالمندان ایرانی در ۵ دهک کم‌درآمد یک تا پنجم قرار دارند.

نیکزاد: دهک کم درآمد جامعه در این دولت به خدا سپرده شده اند
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

دهک درآمدی اول و دوم هم که از لحاظ درآمدی در رده های پایین قرار دارند واقعاً در این دولت به خدا سپرده شده اند، امکان خانه‌دار شدن برای آنها وجود ندارد.

برخی جاماندگان یارانه بنزین همچنان بلاتکلیف هستند
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

جاماندگان طرح یارانه بنزین تا 12 آذرماه فرصت اعتراض دارند این در حالی است که عده‌ای هنوز پیامک کد رهگیری برای‌شان ارسال نشده و بلاتکلیف هستند.

کمک «ضد معیشتی» دولت برای محرومان
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

دولت در پرداخت کمک هزینه معیشتی نیز هوای طبقات بالا را بیشتر داشته و باز هم این محرومان و طبقات مستضعف جامعه هستند که باید فشار بیشتر تورم و گرانی را تحمل کنند. ظاهرا پرداخت عواید طرح هم همانند اجرای سهمیه بندی، به طور شبانه برنامه‌ریزی و اجرا شده است!

اثر توزیعی سهمیه بندی بنزین
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

یک اقتصاددان گفت: درآمد حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی در میان‌مدت و بلندمدت موجب می‌شود قرص نانی که توزیع می‌شود بزرگ و بزرگ‌تر شود و این قطعاً به نفع کل جامعه و خصوصاً خانوارهای کم‌درآمد خواهد بود.

آمار عجیب از مصرف گوشت محروم‌ترین خانوارهای ایرانی؛ ۱کیلو در ۳۶۵ روز!
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲

براساس اطلاعات بودجه خانوار مرکز آمار ایران، هر خانوار ایرانی در سال ۹۷ به طور متوسط ۲۴ کیلوگرم گوشت دام مصرف کرده، این در حالی است که متوسط مصرف خانوارهای محروم تنها یک کیلوگرم در سال تخمین زده شده است.

«مهر» از دید آمار
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱

مهر دوباره به پشت درهای مدارس رسیده و فردا ۱۴.۶ میلیون دانش آموز به استقبالش می‌روند؛ هرچند گرانی لوازم‌التحریر و پوشاک بسیاری از خانواده‌ها را آزار داد و مشکلات آموزشی مناطق محروم همچنان به قوت خود باقیست؛ با وجود همه سختی‌ها، آموزش و پرورش آماده بازگشایی مدارس است و روز اول مهر همچنان برای همه ما روز خاطره انگیزی است.

 طرح تحول سلامت به‌نفع پردرآمدها!
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

در دنیای امروز که شاهد تغییر و تحولات شگرف در زمینه‌های مختلف هستیم، سیستم‌های سازمانی نیز برای کسب موفقیت باید از نوعی برنامه‌ریزی بهره گیرند که آینده‌نگر و محیط‌گرا باشد؛ به‌نحوی که ضمن شناسایی عوامل و تحولات محیطی در افق زمانی بلندمدت، تاثیر آنها را بر سازمان و نحوه تعامل سازمان با آنها را مشخص کند.

کاهش قابل توجه رفاه خانوارهای ایرانی در یکسال اخیر
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷

بررسی روند رشد درآمد هر خانوار شهری و روستایی ایران طی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ نشان می‌دهد، در سال ۱۳۹۷ متوسط درآمد هر خانوار شهری با رشد حقیقی منفی ۹.۶ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده و برای هر خانوار روستایی این رشد منفی ۱۲.۶ درصد بوده است که نشان دهنده کاهش قابل توجه رفاه اقتصادی کشور طی یک سال است.

بلای نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومانی برسر کارگران
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور گفت: کاهش قدرت خرید کارگران کشور و یا بهتر بگوئیم آحاد جامعه در شرائطی بوجود آمده که حجم نقدینگی کشور طی پنج شش سال اخیر از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان به بالای ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.