داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پول-ملی
۱۲۲ میلیارد تومان بودجه برای جذب گردشگر
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

پس از کاهش ارزش پول ملی کشورمان در مقابل ارزهای خارجی، ایران حالا چند سال است که در شاخص قیمت رتبه اول رقابت‌پذیری در چهان را دارد.

زمان خداحافظی صفر‌ها با اسکناس‌های ایرانی + جزئیات
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳

نمایندگان مجلس در پاسخ به سئوالات متعدد درباره تعیین تکلیف لایحه حذف چهار صفر، زمان اجرای آن را اعلام می‌کنند.

برباد رفته‌ها؛ از ۱۸ میلیارد دلار تا عزت پاسپورت ایرانی
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

رئیس‌جمهور روز گذشته در سخنرانی خود در جمع مردم یزد بار دیگر درباره ماجرای برباد رفتن ۱۸ میلیارد دلار از ذخایر ارزی کشور صحبت کرد اما باز هم مانند دفعه قبل اطلاعات کاملاً غلطی ارائه داد. تفاوت اظهارات دیروز روحانی در این‌باره با دفعه قبل چاشنی کردن توهین به مطرح کنندگان گزاره برباد رفتن ۱۸میلیارد دلار و تغییر واژه «بر باد رفتن» به «گم کردن» بود. در این گزارش علاوه‌بر این ۱۸میلیارد دلاری که به باد رفت، برباد رفته‌های دیگر در دولت تدبیر و امید‌ اشاره‌ای خواهیم داشت.

رشد ۴۰ درصدی ارزش پول ملی به چه معناست؟
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

امروز رییس‌جمهور در سخنانی از رشد ۴۰ درصدی ارزش پول ملی نسبت به همین روز در سال گذشته خبر داد. در این گزارش سعی شده مفهوم این موضوع به صورت ساده شرح داده شود.

پول ارزان می‌شود!
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

حذف چهار صفر از پول ملی که یک فوریت آن در مجلس به تصویب رسید، نیاز به چهار سال زمان دارد؛ هرچند تغییری در شاخص‌های اقتصادی ایجاد نمی‌کند اما مزایایی دارد که می‌تواند به سیستم پولی کشور کمک کند.

تاثیر گرام و لیبرا در کاهش اعتبار پول ملی
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

یک کارشناس آینده‌پژوهشی گفت: در آینده نزدیک پیشران‌های فناوری و تحولات اجتماعی حاصل از شکاف نسلی موجب غافلگیری شدیدی در میان سیاستگذاران و مدیران بانکی کشور خواهد شد

طرح حذف صفر از پول ملی سال ۱۴۰۰ اجرایی می‌شود
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹

گرمابی گفت: تغییر واحد پول کشور از ریال به تومان نیازمند تصویب مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است به احتمال زیاد تا ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود.

کاهش جذابیت کاری برای کارگران افغان
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵

با ظهور و بروز مشکلات اقتصادی، ضریب خروج کارگران افغان از ایران با شدت و افزایش هر چه بیشتری همراه شده، به واقع کار و درآمدزایی در ایران به مانند گذشته برای افغان‌ها مقرون به صرفه نیست .

چرا چهار صفر کم کنیم؟
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه در رابطه با حذف صفر از پولی ملی نباید شتابزده عمل کرد، گفت: باید ارزش اقتصادی پول ملی با ارزش انتفاعی کالا و خدمات توسط عرضه کنندگان و تقاضا کنندگان در یک سبد تطبیقی قرار گیرد و سپس آن تطبیق در بازار ملی، منطقه و جهانی مورد مقایسه قرار گیرد.

زیر و بم تصمیم دولت در حذف ۴ صفر از پول ملی
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷

طرح تغییر واحد پول ملی و حدف ۴ صفر از پول رایج کشور قریب به ۱۰ سال است که در نهادهای گوناگون کشور مورد بحث است. اما با وجود تورم بالا این تصمیم چه تاثیری در اقتصاد کشور دارد؟