داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بازار-سرمایه
۱۴۰ شرکت جدید آماده ورود به بورس می‌شوند
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

حسن قالیباف اصل بیان کرد: ۱۴۰ شرکت در بورس و فرابورس در حال طی کردن فرایند پذیرش هستند.

طرح قیر رایگان باعث فساد آفرین ست
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰

سخنگوی دولت گفت: تجربیات گذشته نشان داد که دادن قیر مجانی باعث فساد و عدم شفافیت شده است و نتیجه چندانی عاید توسعه کشور نکرده است و به همین دلیل شورای نگهبان همواره بر این موضوع حساسیت داشت.

پورابراهیمی: بیشتر مشکلات اتقصادی مربوط به واگذاری‌هاست
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سیاست اصل ۴۴ بعد از تصویب مشخص کرد که دولت وظیفه سیاست‌گذاری و ریل‌گذاری در بخش اقتصاد دارد بنابراین در بخش اقتصاد کشور بیشتر مشکلات مربوط به واگذاری‌هاست.

چرا خرید سهام استارتاپ‌ها خطرناک است؟
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰

این برای نخستین بار است که به صورت همزمان چندین استارت آپ ایرانی با جسارتی خود خواسته و یا با تحریک دولت، بر پرده مواج بازار سرمایه کشور، عرض اندام می‌کنند.

جزئیات عرضه ETF های بعدی دولت اعلام شد
۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: دو ETF (صندوق سرمایه گذاری) دولتی دیگر تا پیش از پایان نیمه اول سال عرضه خواهند شد.

اعتراض مردم به فروش قطره چکانی سهام عدالت
۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

درحالی که بانک‌ها و کارگزاری ها فروش مبلغ سهام عدالت را قطره چکانی انجام می‌دهند و هیچ شفافیتی در این زمینه وجود ندارد، رئیس جمهور از آزاد سازی ۳۰ درصد دیگر تا عید غدیر خبر داده است.

فیلم: رشد شاخص بورس نگران کننده است
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶

دکتر ابوالقاسم حکیمی‌پور بیان کرد: بانک مرکزی پول‌ها را از بانک‌ها به سمت بورس سوق داد. درباره روند نگران کننده بودن رشد شاخص بورس اغلب کارشناسان اقتصادی اتفاق نظر دارند. وزارت اقتصاد و سازمان بورس باید رشد هیجانی بورس را کنترل کنند.

پیامدهای یک انحصار جدید
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

این روزها، اتفاقات جالبی در حال وقوع است؛ اتفاقاتی که از سال‌ها پیش برای آن برنامه دقیق وجود داشت. هرچند برخی برنامه‌ها با موانعی روبه‌رو شد و متولیان، مجبور به کنار گذاشتن بعضی سرفصل‌ها یا ایجاد تغییراتی در مدل پیاده‌سازی آن شدند؛ اما اصل طرح در حال تحقق است.

پول های ورودی به بازار سرمایه ترسو است
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این که حدود ۲۰ شرکت در مرحله ورود به بازار سرمایه هستند گفت: رفتار معاملاتی در چند روزی که این بازار منفی شد نشان می‌دهد که پول های ورودی به بازار سرمایه هوشمند نیست بلکه ترسو است.

هیجان کاذب، بورس رامتاثر نکند
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

رئیس‌جمهور با بیان اینکه از عوامل مهم کنترل بازار ارز، عرضه ارز صادرکنندگان به بازار است، گفت: با کسانی که از عرضه ارز حاصل از صادرات خودداری کرده‌اند، برخورد قضایی می‌شود.