داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بازار-سرمایه
قالیباف: کاهش قیمت ارز و تثبیت بازار بورس تداوم دارد
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما مطمئن هستیم که در تثبیت بازار بورس و کاهش قیمت ارز تداوم ایجاد خواهد شد.

شرط بازگشایی نماد شستا اعلام شد
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

معاون بازار شرکت بورس با اشاره به عدم عرضه اولیه سهام جدید در این هفته، شرط بازگشایی نماد شستا را اعلام کرد.

افزایش سرمایه چیست و انواع آن کدامند؟
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

اگر به تازگی فعالیت خود را در بازار سرمایه و بازار بورس شروع کرده باشید، احتمال می خواهید بدانید که افزایش سرمایه در بورس چیست؟ انواع روش های آن کدامند. همه شرکت ها در دوران فعالیت خود و در زمان هایی به دلایل گوناگون نیاز به منابع مالی بیشتری نسبت به چیزی که دارند،

موافقت دولت با عرضه داراسوم بانکی
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲

هیئت وزیران با واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات در قالب صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) دارا سوم موافقت کرد.

گسترش همکاری با اتحادیه اوراسیا از نظر اقتصادی قدم بسیار مهمی است
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰

روحانی گسترش همکاری با اتحادیه اوراسیا را از نظر اقتصادی قدم بسیار مهمی دانست و گفت: ایران علاوه بر ظرفیت تولید و تامین واردات برخی از این کشورها، با توجه به قرار گرفتن در بهترین موقعیت ترانزیتی، می تواند مسیری مناسب برای ترانزیت کالاهای کشورهای عضو این اتحادیه باشد.

قالیباف: در حوزه مدیریت و سیاستگذاری درگیر بت پرستی و غرب زدگی شدیم
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موضوعات موردنظر فعالان بازار سرمایه را با حساسیت پیگیری خواهیم کرد و حتما استقلال بورس را به رسمیت می شناسیم.

فیلم: سفره مردم کوچکتر می‌شود!
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

دکتر علیرضا فتحی بیان کرد: براساس اصل ۵۲ قانون اساسی و بند "ت" ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه، تحمیل بار اضافی بر بودجه جز از طریق لایحه دولت و تصویب مجلس امکان پذیر نیست. تامین نقدینگی طرح تامین کالاهای اساسی از طریق فروش اموال مازاد با توجه به وضعیت بورس دور از انتظار است. آثار تورمی این طرح بدون در نظر گرفتن منابع مالی قابل اتکا منجر به تورم و کوچک شدن سفره مردم می شود. بهتر است از هر اقدامی که کسری بودجه را تشدید می‌کند خودداری کنیم.

فیلم: فعلا نفروشید، صبور باشید، قیمت‌ها الان برای خرید جذاب است
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰

محمد ناطقی بیان کرد: بازار سرمایه بعد از اصلاح ۳۰ درصدی و افزایش ۲۵ درصدی قیمت دلار دوباره جذاب شده است. حمایت از بازار سرمایه یعنی حمایت از اقتصاد، دولت اگر قصد حمایت از بازار را دارد، موانع کسب و کار را بردارد. بازار سرمایه کشور باید انعکاسی از اقتصاد کشور باشد و تزریق منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه بسیار بیهوده است.

سهام عدالت بازدهی بیشتری از ملک و طلا دارد
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: مردم به سرمایه‌گذاری در بورس با نگاه بلندمدت اقدام کنند و نگهداری سهام عدالت حتی از خرید ملک و طلا بازدهی بیشتری خواهد داشت.

قالیباف: مجلس راهکارهای کارشناسی تقویت بازار سرمایه راپیگیری می‌کند
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز خود با مسئولان وزارت اقتصاد و بورس برای تقویت بازار سرمایه، تاکید کرد: مجلس با جدیت اجرای راهکارهای کارشناسی را پیگیری و نظارت می‌کند.