داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار درآمد-نفتی
کاهش چشمگیر درآمد نفتی ایران در سال گذشته
۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹

تازه‌ترین بولتن آماری سالانه اوپک نشان می‌دهد که درآمد سالانه نفت ایران در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ بیش از ۴۱ میلیارد دلار کاهش یافته است.

بغداد برای حل اختلافات با اربیل شرط گذاشت
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳

در شرایطی که اختلافات بین اربیل و بغداد بر سر درآمدهای نفتی ادامه دارد، بغداد تأکید دارد که باید 50% از درآمدهای واردات غیر نفتی کردستان به دولت مرکزی برسد و ادارات منطقه کردستان نیز مورد نظارت و حسابرسی دقیق دولت فدرال قرار گیرند.

خام‌فروشی و وابستگی؛ میراث پهلوی
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

بیش از ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد؛ چهار دهه‌ای که ایران به‌رغم تمام کارشکنی‌ها و تحریم‌های ظالمانه دشمنان از همان ماه‌های ابتدایی پیروزی انقلاب همچنان به مسیر خود ادامه می‌دهد. در این میان برخی‌ که البته عموما دوران پهلوی را درک نکرده و مطالعه‌ای نیز در این زمینه نداشته‌اند، با بیان برخی مسائل سعی در تلقین این موضوع دارند که روند شاخص‌های اقتصادی از جمله اشتغال، تورم، توسعه، رفاه و... نه‌تنها بعد از پیروزی انقلاب بهبودی نداشته بلکه حتی شرایط در سال‌های قبل از انقلاب بهتر بود

درآمدهای نفتی ایران ۶ میلیارد دلاری افزایش یافت
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

وزیر نفت با اشاره به افزایش برداشت ۱۲۱ میلیون بشکه‌ای نفت در طول اجرای قرارداد توسعه میادین پارسی و پرنچ، گفت: با احتساب نفت ۵۰ دلاری، به شکل ناخالص، ۶ میلیارد دلار به درآمدهای نفتی ایران افزوده می‌شود.

دولت باید در مورد درآمدهای حاصل از بنزین گزارش دهد
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸

نماینده مردم مشهد گفت: دولت و رئیس جمهور باید در خصوص درآمدهای ناشی از درآمد بنزین و نحوه هزینه‌کرد آن‌ها گزارش دهد.

هیچ اصلاحی در ساختار بودجه صورت نگرفته است
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: اینکه به دروغ بگوییم تراز مالی لایحه بودجه ۹۹ صفر است و کسری بودجه نداریم، ضرر بیشتری به اقتصاد کشور وارد می کند.

سهم نفت در لایحه بودجه ۹۹ بیشتر از ۱۰ درصد می‌باشد
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

یک کارشناس بودجه گفت: دولت معتقد است که سهم نفت در لایحه بودجه ۹۹ حدود ۱۰ درصد است، درصورتیکه بیشتر از این حرفهاست. یعنی علاوه بر ۴۸ هزار میلیارد تومان، سی هزار میلیارد تومان دیگر که به عنوان قرض از منابع صندوق توسعه ملی است نیز باید به درآمدهای نفتی اضافه کنیم.

درآمد ۱۴۲هزارمیلیارد تومانی دولت از محل هدفمندی یارانه‌ ها در سال ۹۸
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با بررسی دقیق و مدیریت درآمدها می‌توانیم کشور را بدون درآمدهای نفتی اداره کنیم.

عربستان ۲ میلیارد دلار درآمد نفتی‌اش را از دست داده است
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

عربستان سعودی بیش از ۲ میلیارد دلار درآمد نفتی خود را پس از حمله به تاسیسات انرژی آن در ماه گذشته از دست داد.

باج‌گیری از کشور‌های حاشیه خلیج فارس، تنها هدف ترامپ
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

سردبیر روزنامه رای الیوم در مطلبی با اشاره به باج‌گیری صرف ترامپ از کشور‌های حاشیه خلیج فارس، تاکید کرد این کشور‌ها نباید انتظار حمایت او را در تقابل با ایران داشته باشند.