داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار هیئت-علمی
جذب یک استاد مساله‌دار دیگر در دانشگاه تهران
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

به تازگی گروه روابط بین‌الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی اقدام به جذب استادی با نام آرش رئیسی‌نژاد نموده است که سوابق تخصصی و عمومی او محل تامل جدی می‌باشد.

امسال ۱۵۰۰ نفر از فرزندان هیئت علمی از سهمیه استفاده کردند
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

چند روزی است موضوع استفاده فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از سهمیه یا تسهیلات برای تغییر دانشگاه یا تغییر رشته، در رسانه ها به یکی از موضوعات مطرح تبدیل شده است.همسران و فرزندان عضو هیئت علمی هم جزو افرادی هستند که سهمیه ای مجزا دارند.

واکنش وزارت بهداشت به گزارش‌های سهمیه فرزندان اساتید دانشگاه
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

جهانپور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت:شیوه ارائه تسهیلات به فرزندان اعضای هیئت علمی در حال اصلاح است.

سهمیه خاموش برای ژن های خوب
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

یکی از خبرهایی که چند وقتی است با حواشی زیادی همراه بوده بحث سهمیه های دانشگاه هاست. شاید در وهله اول با شنیدن نام سهمیه های دانشگاه، سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران در ذهن مان تداعی شود اما گزارشی درباره آمار سهمیه ها و همچنین گفته های خالقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در انتقاد از قانون سهمیه اعضای هیئت علمی نشان می دهد که موضوع اصلی سهمیه ها و نابرابری آموزشی به سهمیه های خاصی تعلق دارد.

انتقال ظریف به دانشگاه تهران بعد از اتمام وزارت
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران گفت: کمیته جذب دانشگاه تهران با انتقال ظریف موافقت کرده ولی هنوز این انتقال صورت نگرفته و قطعی نشده فعلا در فرایند انجام است.

تخلفات پژوهشی در کشور رصد می‌شود
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

برخی دانشگاهیان بر این باورند که طرح‌های پژوهشی بر اساس شایسته‌ سالاری در کشور توزیع نمی‌شود و بعضا با رانت های پژوهشی روبرو هستیم در حالیکه وزارت علوم فساد در پژوهش را فراگیر نمی داند.

شرایط جذب نخبگان برای عضویت در هیئت علمی اعلام شد
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم درباره شرایط و تسهیلات جذب نخبگان به‌عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها خبر داد.

بسیج دانشکده حقوق دانشگاه تهران: با آریا برزن قاطعانه برخورد شود
۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در نامه‌ای به هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، خواستار برخورد قاطعانه با عاملان جذب افراد مسئله‌دار در این دانشگاه شد.