داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سرطان
درمان کدام بیماری‌ها در دوران کرونا نباید به تعویق بیافتد
۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

یکی از موضوعات مهم در دوران شیوع کرونا، بیماری‌هایی است که درمان آن‌ها را هرگز نباید به تعویق انداخت و با در نظر گرفتن ملاحظات و پروتکل‌های بهداشتی باید نسبت به درمان آن‌ها اقدام کرد.

چالش ها و راهکاری ها برای سلامت زنان
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

بیشتر زنان آگاهی چندانی نسبت به بیماری‌های زنان و مشکلاتی که در اثر این بیماری‌ها ممکن است برایشان به‌وجود بیاید، ندارند. حتی ممکن است به دلایل مختلف از جمله شرم و خجالت، از مراجعه به مطب پزشک زنان خودداری کنند.هرچند امروزه این مساله در حال جا افتادن بین خانم‌ها است که با خیال راحت و بدون ترس از قضاوت به پزشک زنان مراجعه کنند، اما هنوز راهی طولانی تا بهتر شدن وضعیت بهداشت و سلامت زنان در پیش داریم. هدف ما در این مقالات افزایش آگاهی در مورد مسائلی و بیماری‌هایی است که بانوان را درگیر خود می‌کنند.

ماجرای بیمار سرطانی که حضرت عبدالعظیم (ع) شفایش داد
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

می‌گفت مریضی تمام بدنش را گرفته بوده و غده‌های سرطانی به جان بند بند وجودش افتاده بودند. در ادامه ماجرای زن مبتلا به سرطان که حضرت عبدالعظیم (ع) شفایش داد را بخوانید.

فیلم: عوامل اصلی مرگ و میر ایرانیان بر اثر کرونا
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷

حریرچی: سه علت اصلی مرگ و میر ایرانیان بیماری‌های قلبی - عروقی، سرطان‌ها و دیابت است.

بازیگر سریال «ولایت عشق» درگذشت
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰

قدرت‌الله صالحی بازیگر پیشکسوت بعد از مدت‌ها تحمل بیماری سرطان چهارشنبه ۱۳ فروردین در سالروز شهادت برادرش دعوت حق را لبیک گفت.

با این آزمایش ساده ۵۰ نوع سرطان شناسایی می‌شود
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵

محققان به یک الگوریتم هوش مصنوعی آموزش داده‌اند تا با بررسی یک آزمایش خون بتواند بیش از ۵۰ نوع مختلف سرطان را شناسایی کند.

محققان ایرانی سرطان مثانه را ۱۰ سال قبل از بروز تشخیص می‌دهند
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲

محققان علوم پزشکی ایران به سرپرستی دکتر رضا ملک زاده و با همکاری تیمی از محققان بین‌المللی، موفق به شناسایی روشی برای تشخیص زودهنگام سرطان مثانه شدند.

نیازهای تغذیه‌ای کودکان مبتلا به سرطان
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

متخصص تغذیه مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: به همین دلیل، تشخیص، پیشگیری و درمان مشکلات تغذیه‌ای برای کودکان مبتلا بسیار مهم است.

فیلم: درخواست پول توسط بازیگر معروف از کودک مبتلا به سرطان برای پذیرش دیدار با وی!
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

نسیم آنلاین: روایت عجیب غم‌انگیز مدیر موسسه پنجمین فصل قشنگ از کودک مبتلا به سرطان که آرزو به دل ماند و فوت کرد.

کاهش نرخ باروری در کشور
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

مشاور وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه نرخ باروری در کشور در سال‌های اخیر کاهش داشته است، گفت: نرخ باروری از سال ۹۶ به سال ۹۷ به میزان ۱۲۷ هزار تولد کمتر بوده است که این آمار از سال ۹۷ به سال ۹۸ به ۱۵۰ هزار تولد کمتر رسیده است.