داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار جنبش-اسلامی-نیجریه
چرا نیجریه مهم است؟
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸

راه یابی نیجریه به آب های آزاد از جنوب و قرار گرفتن بخش نفت خیز این کشور در مرز آب های آزاد به آن موقعیتی ژئوپلیتیکی بخشیده است. نیجریه با قرارگرفتن در منطقه L  شکل قاره آفریقا ضمن نزدیکی به شمال در گوشه آفریقا و مرکز، به آب های آزاد راه دارد.

رایزنی‌ها با دولت نیجریه درباره شیخ زکزاکی در حال انجام است
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه در دیدار نهاوندیان با رئیس‌جمهور نیجریه درباره شیخ زکزاکی نیز گفت‌وگو شده، گفت: رایزنی‌ها با دولت نیجریه درباره شیخ زکزاکی در حال انجام است.

در سایه بی تفاوتی دولت؛ خمینی آفریقا در زندان
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵

درحالیکه  دستگاه سیاست خارجی دولت که تمامی نگاهش کماکان به غرب معطوف است، وضعیت شیخ زکزاکی در خطر جدی است. می طلبد حداقل سایر نهادهای متولی امر به مساله ورود کنند و نگذارند فاجعه شهادت شیخ نمر در عربستان، این بار با شهادت شیخ زکزاکی در نیجریه تکرار شود

شاگرد شیخ زکزاکی: ما با وجود تهدیدها وظیفه خود را انجام می‌دهیم
۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸

عضو جنبش اسلامی نیجریه با بیان اینکه رژیم سعودی از نفوذ و گسترش تفکر شیعه احساس نگرانی می‌کند، گفت: عربستان برنامه‌هایی برای تخریب روحانیون شیعه دارد تا نظر مردم را نسبت به شیعیان خراب کند.

اعلام همبستگی ۱۲۰۰ تن از مادران شهدای ۹ کشور با همسر دربند شیخ زکزاکی
۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰

مادران شهدای ۹ کشور اسلامی با نوشتن یک نامه‌ سرگشاده، با بانو «زینب ابراهیم» همسر شیخ «ابراهیم زکزاکی» اعلام همبستگی کردند.

بازگشت به زندان؛ زکزاکی عزت را معامله نکرد
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

شیخ زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه پس از اینکه نتوانست به‌خاطر کارشکنی‌های متعدد دولت نیجریه و تیم پزشکی مستقر در هند، تحت درمان قرار بگیرد روز گذشته به کشورش بازگشت تا براساس خواسته‌های او در کشور دیگری مورد درمان قرار گیرد؛ بازگشتی که پس از زمان زیادی انتظار در فرودگاه ابوجا، خبرنگاران اجازه دیدار با شیخ زکزاکی را در فرودگاه نیافتند و نیروهای امنیتی، او را از در پشتی فرودگاه خارج و به محلی نامعلومی(زندان) منتقل کردند.

زکزاکی در هند می‌ماند/ درمان شیخ هنوز شروع نشده است
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

آیت الله اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تماس تلفنی بامداد امروز (پنجشنبه) با حجت‌الاسلام شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر نهضت اسلامی نیجریه گفت‌وگو کرد.

شیخ زکزاکی علاقه دارد پس از درمان به نیجریه بازگردد
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه که به تازگی از بند ارتش این کشور رهایی یافته است روز گذشته به همراه خانواده‌اش برای درمان و رسیدگی به وضعیت سلامتی خود وارد هند شد؛ درمانی که گفته می‌شود پس از بهبودی نسبی، احتمال عدم بازگشت شیخ زکزاکی به نیجریه وجود دارد. خود وی اعتقادی به اقامت در خارج از این کشور ندارد و علاقه‌مند است تا همچنان در بین مردم این کشور آفریقایی به تبلیغ دین اسلام بپردازد.

اعزام شیخ زکزاکی تا ساعاتی دیگر به هندوستان
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵

برخی منابع خبری از عزیمت شیخ ابراهیم زکزاکی و همسر او به هندوستان برای درمان تا ساعاتی دیگر خبر می‌دهند.

آزادی مشروط شیخ زکزاکی تنها برای درمان
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه پس از ۱۳۰۰ روز اسارت و عدم‌رسیدگی به روند سلامت جسمانی‌اش در این کشور، روز گذشته از سوی دادگاه ابوجا اجازه خروج مشروط از نیجریه را دریافت کرد تا برای ادامه درمان به بیمارستانی مشخص در هند اعزام شود؛ غفلتی که سبب شد مسلمانان نیجریه و چهره‌های مختلف سیاسی جهان ماه‌ها نسبت به عدم‌رسیدگی وضعیت سلامتی شیخ زکزاکی، اعتراضات و تحصن‌های متعددی از خود نشان دهند.