داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آموزش-عالی-کشور
۲۷ بهمن ماه پایان مهلت ثبت نام کنکور سال ۹۹
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت:ثبت‌نام برای شرکت در آزمون رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی فردا یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۸ ساعت ۱۶ پایان می‌پذیرد.

جزئیات نحوه ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

جزئیات و اطلاعات مربوط به نحوه ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور اعلام شد.

پیشنهاد معاوضه استاد ایرانی با یک جاسوس یعنی پذیرش تروریسم علمی
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: وزارت خارجه پس از یک سال کوتاهی، طرح معاوضهٔ دانشمند ربوده‌شده ایرانی را با یکی از جاسوسان آمریکایی مطرح کرده که این یعنی پذیرش رسمی تروریسم علمی.

مانع‌تراشی جدید آمریکا برای دانشجویان ایرانی
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

بیش از ده دانشجوی ایرانی که برای ادامه تحصیل، روادید آمریکا را دریافت کرده بودند زمانی که قصد سفر به این کشور برای ادامه تحصیل را داشتند متوجه می‌شوند روادید ورود آنها لغو شده است.

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸

مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌هایی که پذیرش در آنها بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد امروز پنج‌شنبه ۲۸ شهریورماه به پایان می‌رسد.

کاهش ۶۰۰ هزار نفری جمعیت دانشجویی دانشگاه آزاد
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱

رئیس دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و تعداد دانشجویان از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر کاهش یافته است.

آیا دیوار انحصار بازار پزشکی خواهد شکست؟
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸

علی‌رغم هیاهوی پزشکان در سطح جامعه مبنی بر اشباع بازار پزشکی، آمار و ارقام چیز دیگری را نشان می‌دهد.

قهر داوطلبان از رشته‌های مهندسی چگونه رقم خورد؟
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

در کنار تغییرات اندک گروه پزشکی بیشترین کاهش جمعیت دانشجویان محصل را می‌توان در رشته کشاورزی و دامپزشکی با کاهش ۴۱.۳ درصدی دید، پس از آن، گروه‌های فنی و مهندسی با ۳۴.۸ درصد، علوم پایه با ۲۵.۴درصد و علوم انسانی با ۲۱.۱ درصد بیشترین کاهش را در گروه‌های جمعیتی خود تجربه کرده‌اند.

سیستم آموزش عالی کشور تناسبی با اقتصاد ندارد
۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: علی‌رغم رتبه ۲ و ۳ آموزش عالی ایران در بسیاری از شاخصه‌ها در دنیا، این آمار می‌گوید که آموزش عالی ما هیچ تناسبی با اقتصاد کشور ندارد.