داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار علی-ربیعی
دولت برای اجرای یارانه معیشتی مجلس بازهم بهانه آورد
۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲

سخنگوی دولت امروز درباره مصوبه یارانه معیشتی مجلس گفت: آنچه نظر مجلس محترم است یک یارانه دائمی است، امسال از فروش اموال دولتی منابع آن تامین شد، بودجه سال بعد و سالهای بعد از کدام محل تامین می شود؟

ربیعی وعده کاهش قیمت مرغ را داد
۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱

سخنگوی دولت گفت:مرغ به قیمت مصوب بازخواهد گشت و ۳۲۰ تن مرغ وارد بازار شده است.

دستور رئیس جمهور به نوبخت برای حمایت از اقشار آسیب دیده
۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹

سخنگوی دولت گفت: کرونا در دنیا خشن تر و بیرحمانه تر شده است. در زمینه مقابله دارویی با کرونا خوشبختانه جهان در حال پیشرفت است و هنوز نمی‌توانیم زمان دقیقی برای اتمام آن بگذاریم.

تردد شهر به شهر از شنبه اول آذر ممنوع است
۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰

سخنگوی دولت گفت: در نشست روز یکشنبه دولت با موضوع مبارزه با کرونا قرار شد از شنبه اول آذر تعطیلی شهرها اجرایی شود. در این تعطیلی گسترده حتی به خروج از شهرها سختگیری خواهد شد و تردد از شهر به شهر ممنوع خواهد بود.

برای توسعه نیازمند استفاده ازظرفیت داخلی هستیم
۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

سخنگوی دولت گفت: برای توسعه همراه با امنیت، نیازمند ساختار مناسب دولت و استفاده از ظرفیت داخلی به علاوه مشروعیت مدنی و دموکراسی هستیم که ثبات و امنیت داخلی را تضمین کرده باشد.

بازگشت بی قید و شرط آمریکا به تعهداتش الزامی است
۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹

سخنگوی دولت گفت: انتظار ما از مقامات جدید کاخ سفید بازگشت به همه الزامات و تعهدات قبلی بدون قید و شرط است.

ربیعی: هفته آینده یک میلیون تن کالای اساسی ترخیص می‌شود
۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳

ربیعی گفت: با استفاده از بخشنامه جدید دولت تا پایان هفته آینده حدود یک میلیون تن کالای اساسی ترخیص می شود و ترخیص کالاهای اساسی بعد از این تاریخ هم ادامه خواهد یافت. این تصمیم با توجه به ضرورت ترخیص سریع کالا برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و عدم کاهش تولید اتخاذ شده است.

ربیعی: فشار حداکثری به پایان راه خود رسید
۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸

علی ربیعی می‌گوید: ما برجام را مستقل از ماهیت حزب دموکرات پذیرفتیم اما این امریکا بود که با یک چرخش حزبی، سعی کرد جنگ علیه برجام را به جنگ علیه معیشت، سلامت و رفاه ایران گره بزند. ساکن ژانویه کاخ سفید، می‌تواند با تغییر سیاست، اقدام به ساختارشکنی علیه آن ساختی کند که ترامپ همزمان با جنگ با برجام، جنگ با معیشت و رفاه ایرانیان هم به وجود آورد.

ربیعی: برخی افزاش قیمت‌ها به وارد کردن ارز ربط داشت
۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

سخنگوی دولت گفت: برخی افزایش قیمت‌ها به دلیل بود که نتوانستیم ارز را به موقع وارد کنیم و کالاها دیر وارد کشور شدند و با تمهیدات انجام شده، استفاده از ارز صادراتی و تهاتر و نهاده‌هایی که بر قیمت مرغ و تخم مرغ تأثیر داشت، مورد توجه قرار گرفت.

چهار طرح در حمایت از معیشت مردم در دستور کار است
۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

سخنگوی دولت گفت: چهار طرح در حمایت از معیشت مردم در دستور کار است که بخشی از این طرح‌ها را در قالب بودجه ۱۴۰۰ و بخشی را هم که در بودجه امسال قابلیت اجرا دارد، پیگیری می‌کنیم.