داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دریای-خزر
روسیه در دریای خرز و سیاه رزمایش ۱۵۰ هزار نفری برگزار کرد
۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷

رئیس جمهور روسیه در روزهای گذشته دستور برگزاری یک رزمایش بزرگ با حضور 150 هزار پرسنل نظامی و صدها هواپیما و کشتی جنگی برای اطمینان از تامین امنیت روسیه در جنوب غربی را صادر کرده است.

فردا در این استان‌ها ۱۳۰سانتی‌متر برف می‌بارد
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا دوشنبه ۲۱ بهمن ماه بارش برف در استان‌های شمالی به ویژه استان گیلان رخ می‌دهد که در ارتفاعات حداکثر حدود یک متر و ۳۰ سانتیمتر و جلگه حدود ۳۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده است.

رزمایش مرکب سال آینده در خزر
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در دریای خزر در حال برنامه ریزی رزمایش دریایی با مشارکت کشور‌های آن منطقه هستیم گفت: این رزمایش برای سال آینده پیش‌بینی شده است.

انتقال آب دریای خزر از نظر محیط زیستی کاری اشتباه است
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

کارشناس منابع طبیعی محیط زیست گفت: انتقال آب دریای خزر از نظر محیط زیستی کاری اشتباه و خلاف محیط زیست است.

پایش ماهواره ای دمای سطح آب دریای خزر محقق شد
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

سازمان فضایی ایران نقشه پایش ماهواره ای دمای سطح آب دریای خزر را منتشر کرد. برمبنای داده های ماهواره سنجش از دور، بیشترین مقادیر دمای دریای خزر مربوط به بخش جنوبی این دریاچه است.

با انتقال آب خزر سالانه ۶ میلیون تن نمک به دریا وارد می‌کنیم
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷

یک استاد دانشگاه با بیان اینکه ۹۰ درصد انتقال حوضه به حوضه آب در دنیا شکست خورده است، گفت: دریای خزر یک دریای بسته است و با انتقال آب خزر به فلات مرکزی سالانه 6 میلیون تن نمک به دریای خزر وارد می‌کنیم.

جدال آبکی
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

مسئولان وزارت نیرو که خود سابقه اجرای تصمیمات غیرکارشناسی در حوزه انتقال آب دارند به جمع منتقدان طرح انتقال آب خزر پیوستند کارشناسان می‌گویند انگیزه‌های مخالفان و موافقان دولتی طرح سیاسی است.

انتقال آب خزر به کویر؛ آخرین راه‌حل ممکن؟
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰

طرح شیرین سازی و انتقال آب دریای خزر، به گفته مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست چون بنای سازمان محیط زیست، تعیین تکلیف پروژه ها است، انجام این پروژه در دستور کار قرار گرفته است. بر اساس گفته های وی قرار است در این پروژه سالانه ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از دریای خزر به سمنان منتقل شده که سهم ۵۰ میلیون متر مکعب آن برای مصارف شرب و سهم ۱۵۰ میلیون متر مکعب دیگر آن برای مصارف صنعتی است.  

جنایت در خزر یا نجات ایران نسل بعد؟
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵

گرچه فعالان محیط زیست و نمایندگان استان مازندران این طرح را جنایتی زیست محیطی می دانند اما کلانتری رئیس سازمان محیط زیست تشریح کرده این تصمیم لطمه ای به محیط زیست نمی زند.

مخالفت صریح منابع طبیعی مازندران با انتقال آب خزر با ذکر ۹ دلیل
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

سازمان حفاظت محیط زیست در حالی روز گذشته با انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی موافقت کرد که مدیرکل منابع طبیعی استان مازندران می‌گوید: ما در ۹ بند با این پروژه مخالفت کردیم.