داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دارو
«رمدسیویر ایرانی» کجا توزیع می‌شود؟
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره وضعیت توزیع داروی رمدسیویر ایرانی جهت استفاده در مبتلایان کرونا توضیح داد.

قیمت واکسن آنفلوآنزا اعلام شد
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴

سید حیدر محمدی، مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران، گفت: قیمت واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر با ارز دولتی 40 تا 50 هزار تومان است اما قیمت واکسن وارداتی با ارز نیمایی متعاقبا اعلام خواهد شد.

برای لاغری با دارو چه مواردی مهم است؟
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

مشکل چاقی و اضافه وزن برای بسیاری از افراد اذیت کننده است و می تواند مشکلات متعددی را بهمراه داشته باشد. از جمله آنها می توان به، به هم خوردن تناسب اندام، پایین آمدن کیفیت عمر، بروز مشکلات قلبی و عروقی و حتی دیابت و بالا رفتن قند خون و بسیاری از مشکلات دیگر اشاره کرد. علاوه بر این موضوع مهمتر از همه برای برخی از افراد این است که تناسب اندام به هم می خورد و برای پوشیدن و انتخاب لباس با مشکلات متعددی مواجه می شوند.

هشدار چین به آمریکا؛ تحریم ها ادامه یابد صادرات دارو را قطع می کنیم
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵

«لی دایو کویی» مشاور دولت چین می گوید که اگر آمریکا اقدام به ادامه تحریم چین در زمینه محصولات نیمه هادی و قطعات رایانه ای کند، پکن هم با توقف صادرات دارو به واشنگتن، مقابله به مثل خواهد کرد.

کاهش درآمد داروخانه در دوران کرونا
۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به کاهش مراجعه به داروخانه‌ها در شرایط کرونا و با وجود فعالیت آنها حتی در ایام تعطیل، گفت: اما متاسفانه داروخانه ها از هیچ گونه مساعدتی برخوردار نشدند؛ در حالی که درآمد آنها تا حد زیادی کاهش یافته و این موضوع یکی از مشکلات فعلی همکاران ما در داروخانه‌ها است.

از وضعیت پول‌های بلوکه ایران درکره جنوبی چه خبر؟
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

رئیس اتاق بازرگانی ایران و کره از آخرین وضعیت پرداخت های کره جنوبی به ایران و صحت و سقم واردات خودرو و لوازم خانگی کره‌ای در ازای پول بلوکه شده ایران در کره خبر داد.

داور دربی جام حذفی مشخص شد
۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷

محمد حسین زاهدی‌فر به عنوان داور دربی جام حذفی معرفی شد.

داروی یک روزه برای پیشگیری از کرونا
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

گروهی از متخصصان علوم پزشکی در آمریکا نوعی اسپری بینی ارائه کرده‌اند که به گفته آنان می‌تواند از ورود ویروس کرونا به دستگاه تنفسی بدن جلوگیری کند.

هنوز هیچ داروی مؤثر برای کرونا مورد تأیید قرار نگرفته است
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳

رئیس سازمان غذا و دارو ضمن تأکید بر تهیه داروهای درمانی کرونا صرفاً از داروخانه‌‌های بیمارستانی، گفت: هنوز هیچ داروی مؤثر و قطعی برای کرونا مورد تأیید قرار نگرفته است

آغاز توزیع داروی رمدسیویر و اکتمرای ایرانی در بیمارستان‌ها
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷

مدیر کل دارو سازمان غذا و دارو از آغاز توزیع داروی اکتمرا و رمدسیویر ایرانی برای درمان کرونا در بیمارستان‌ها خبر داد.