داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نرخ-تورم
در بین ۱۹۳ کشور جهان فقط تورم ۲۲ کشور بالای ۱۰ درصد است
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲

در حال حاضر در بین ۱۹۳ کشور بزرگ و کوچک جهان، نرخ تورم تنها در ۲۲ کشور (معادل ۱۱ درصد از کشورهای جهان) بالاتر از عدد ۱۰ است.

حمید پورمحمدی: عامل تورم تیرماه جهش نرخ ارز بود
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷

معاون سازمان برنامه و بودجه، با اشاره به اینکه، اختیارات بانک مرکزی محدود بوده و انتظار اعمال سه‌گانه ناممکن از بانک مرکزی جهت کنترل نرخ ارز وجود ندارد، گفت: عامل تورم تیرماه جهش ناگهانی نرخ ارز بوده است.

فاصله تورمی دهک‌ها زیاد شد
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲

فاصله تورمی دهک‌ها در تیر ماه به ۴.٧ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۴.٢ درصد) ٠.۵ واحد درصد افزایش داشته است.

دور نظام بانکی را خط بکشید!
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰

بانک مرکزی در حالی تورم هدف را ۲۲ درصد اعلام کرده که نقدینگی در سه ماهه ابتدایی سال به بیش از ۲۶۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده و افزایش چشم‌گیر قیمت‌ها نشانی از کاهش تورم نداشت، اما با این حال کارشناسان اقتصادی به تحقق تورم ۲۲ درصدی برای اقتصاد ایران خوشبینانه نگاه می‌کنند و رسیدن به آن را مشروط و ملزم به یکسری موارد می‌دانند.

هزینه خانوار کارگری چقدر شد؟
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸

رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار درباره هزینه زندگی کارگران گفت: میانگین هزینه سبد معیشت خانوار در حداقلی ترین حالت در سال ۹۹به ۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان تا ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان رسیده است،فاصله بین هزینه و درآمد بسیار زیاد است.

تورم خرداد به ۲۷.۸ درصد کاهش یافت
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰

مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم سالانه خرداد ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به ٢٧,٨ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٢.٠ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.

دولت کنونی بی‌سابقه‌ترین فرصت‌ها را برای فرار از نظارت فراهم کرد
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶

یک اقتصاددان حامی ‌دولت اذعان کرد: ۸۰ درصد نقدینگی موجود، در دولت روحانی پدید آمده است.

پاسخ به ۱۶ سوال مهم درباره مالیات بر عایدی املاک
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶

مالیات بر عایدی املاک که قدمتی بالغ بر یک قرن و سابقه اجرایی در بیش از 180 کشور جهان دارد، موجب جلوگیری از سوداگری می‌گردد. مهار و کنترل سوداگری موجب سالم‌سازی بازار و منطقی شدن روند قیمت املاک خواهد بود.

جزئیات تورم سبد معیشت خانوار در فروردین
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

جزئیات شاخص قیمت کالاها و خدمات در فروردین ماه نشان میدهد قیمت میوه، خشکبار و حبوبات نسبت به اسفند بیش از ۱۳ درصد گران شده است.

مصوبه حداقل مزد تغییر نخواهد کرد
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید برخلاف صحبت‌های مطرح شده درباره احتمال اعتراض به مصوبه حداقل مزد در سال ۹۹ این مصوبه تغییر نخواهد کرد.