داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وکالت
اجباری شدن وکالت، بحثی حقوقی یا اقتصادی؟
۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹

اجباری شدن حضور وکیل در دعاوی تقریبا مورد تایید همه ارکان حقوقی کشور است. نخبگان حقوقی دانشگاه حضور وکیل را موجب تقویت دیدگاه‌های حقوقی در دادرسی می‌دانند.  قوه قضاییه هم حضور وکیل را موجب رفع مشکل طولانی شدن فرآیند دادرسی قلمداد می‌کند. حتی دو نهاد اعطای پروانه وکالت در کشور یعنی مرکز وکلای قوه قضاییه و کانون‌های وکلای ایران که در مواردی با هم اختلاف نظر دارند در باب اجباری شدن وکالت در دعاوی اشتراک نظر دارند.

ترکمنچای بانکی برای سهام عدالت!
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹

وکالتنامه یک‌سویه بانک ها برای فروش سهام عدالت  واکنش هایی برانگیخته  و سازمان خصوصی سازی هم توضیحاتی ارائه داده است.

۶ نکته درباره آئین نامه قوه قضائیه برای کانون وکلا
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸

طی هفته های اخیر اخبار و تحلیل های متفاوتی در نقد تلاش قوه قضائیه برای نوشتن آئین نامه ای مربوط به وکالت و کانون وکلا نوشته شده ست. برای بسیاری این پرسش باقیست که قضیه چیست؟

قوه قضائیه علیه انحصارگرایی در حرفه وکالت فعال شود
۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱

جمعی از کارشناسان اقتصادی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه با اشاره به تداوم انحصار در حوزه وکالت، خواستار اقدام فعال قوه قضائیه علیه انحصارگرایی در حرفه وکالت شدند.

پورمختار: نمی‌شود به هر فردی که لیسانس حقوق دارد اجازه دهیم که وکیل شود
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

عضو کمیسیون قضایی مجلس: نمی‌شود به هر فردی که لیسانس حقوق دارد اجازه دهیم که وکیل شود، زیرا وکالت نیازمند ظرفیت و دانش بالا است.

زمان ثبت نام آزمون وکالت ۹۸ تمدید شد
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲

زمان ثبت نام در آزمون وکالت سال ٩٨ از سوی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به مدت یک هفته تمدید شد.

پایان انحصارگرایی آزمون وکالت
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸

رشته‌های علوم پزشکی تنها رشته‌های انحصاری ایران نیستند، هرچند صاحبان رشته پزشکی سعی کرده‌اند انحصار خود را از همان ابتدا و با توجه به ورود داوطلبان به دانشگاه‌ها حفظ و کنترل کنند، اما برخی رشته‌ها مانند وکالت که توانایی کنترل بر تعداد ورودی محصلان این رشته را نداشته‌اند، از طریق دیگری سعی در حفظ انحصار خود داشته‌اند.

گلایه بسیج دانشجویی ۷۹ دانشگاه از کمبود وکیل
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

بسیج دانشجویی ۷۹ دانشگاه کشور در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه از کمبود وکیل در کشور گلایه کرده و خواستار عزم جدی دستگاه قضا برای شکست انحصار در بازار وکالت شدند.

آشفته‌بازار خدمات حقوقی
۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

برای رفع معضل کمبود وکیل در کشور، حجت‌الاسلام رئیسی باید از مرکز وکلا قوه قضاییه بخواهد ضمن برگزاری آزمون وکالت، ظرفیت پذیرش را متناسب با کمبود شدید وکیل در کشور افزایش دهد.