داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
وکالت؛ فرشته عدالت یا «کسب و کار»
۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴

فقط یک نکته همچنان مفقود است و آن اینکه چرا سایر نخبگان و مردم عادی که تجربه دفاتر وکلا و امور قضایی را دارند چنین داوری ندارند و این روزها غیر از وکلا کسی در دفاع از فرشتگان عدالت چیزی نمی نویسد.

اجباری شدن وکالت، بحثی حقوقی یا اقتصادی؟
۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹

اجباری شدن حضور وکیل در دعاوی تقریبا مورد تایید همه ارکان حقوقی کشور است. نخبگان حقوقی دانشگاه حضور وکیل را موجب تقویت دیدگاه‌های حقوقی در دادرسی می‌دانند.  قوه قضاییه هم حضور وکیل را موجب رفع مشکل طولانی شدن فرآیند دادرسی قلمداد می‌کند. حتی دو نهاد اعطای پروانه وکالت در کشور یعنی مرکز وکلای قوه قضاییه و کانون‌های وکلای ایران که در مواردی با هم اختلاف نظر دارند در باب اجباری شدن وکالت در دعاوی اشتراک نظر دارند.

۶ نکته درباره آئین نامه قوه قضائیه برای کانون وکلا
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸

طی هفته های اخیر اخبار و تحلیل های متفاوتی در نقد تلاش قوه قضائیه برای نوشتن آئین نامه ای مربوط به وکالت و کانون وکلا نوشته شده ست. برای بسیاری این پرسش باقیست که قضیه چیست؟

قوه قضائیه علیه انحصارگرایی در حرفه وکالت فعال شود
۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱

جمعی از کارشناسان اقتصادی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه با اشاره به تداوم انحصار در حوزه وکالت، خواستار اقدام فعال قوه قضائیه علیه انحصارگرایی در حرفه وکالت شدند.

پولدار‌ها و سردفترزاده‌ها سردفتر می‌شوند!
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

اگر دو نفر هم‌کلاسی رشته حقوق از یک دانشگاه در کنار هم باشند کسی می‌تواند سردفتر شود که یا پدرش این شغل را داشته و یا وضع مالی بسیار خوبی دارد و می‌تواند چند میلیارد تومان پول بدهد تا روی صندلی سردفتری بنشیند

آشفته‌بازار خدمات حقوقی
۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

برای رفع معضل کمبود وکیل در کشور، حجت‌الاسلام رئیسی باید از مرکز وکلا قوه قضاییه بخواهد ضمن برگزاری آزمون وکالت، ظرفیت پذیرش را متناسب با کمبود شدید وکیل در کشور افزایش دهد.