داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بانک
فردا؛آخرین مهلت ثبت‌نام برای وام کرونا
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴

فردا آخرین مهلت کسب و کارهای فاقد بیمه برای ثبت نام جهت دریافت وام کروناست،با این حال بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر نشان می‌دهد تعداد کمی از بنگاههای ثبت نام کرده موفق به اخذ این وام شده اند.

۶۳ درصد درآمد خانوارها از محل کار نیست
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون گفت: هم اکنون ۶۳ درصد درآمد افراد از محل کار و فعالیت نیست بلکه از خرید و فروش مستغلات، سود حساب بانکی و خرید و فروش سکه و ارز است.

بانک‌ها به چه کسانی وام کرونا ندادند؟
۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

گزارشها از روند پرداخت تسهیلات حمایتی نشان می دهد که ثبت نام وام کرونا در هفته های اخیر با استقبال بیشتری از سوی متقاضیان همراه بوده و بیش از ۲۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

بانک‌ها درصدی از سپرده‌های خود را به صورت اوراق نگه دارند
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹

همتی گفت: بانک‌ها بایستی درصدی از سپرده‌های خود را به صورت اوراق دولتی در ترازنامه‌هایشان نگهداری کنند.

بانک مرکزی برنامه‌ای برای افزایش سود ندارد
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴

درحالی برخی با برداشت اشتباه از تصمیم اخیر بانک مرکزی از افزایش نرخ سود سپرده‌ها به ۲۲ درصد می‌گویند و این مهم را ابزار تأثیرگذار در ریزش اخیر بورس می‌دانند که بانک مرکزی تغییری در نرخ سود سپرده‌های مردم در بانک‌ها نداشته است.

خانه های تحت مالکیت بانک ها خالی نیستند، تملیکی هستند
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱

رییس کل بانک مرکزی گفت:املاکی که تحت مالکیت بانک ها هستند، خالی نیستند.

مالیات خانه‌های خالی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی ۲ برابر می‌شود
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای خانه های خالی در تملک دستگاه های دولتی و بانک‌ها ضرایب مالیاتی دو برابر در نظر گرفته شده است.

اقتصاد ایران به یک انقلاب جدی نیاز دارد
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳

حیدر مستخدمین حسینی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات بانک‌ها به گروه خاصی محدود است و دسترسی تمام مردم به این تسهیلات سخت است‌، گفت: اقتصاد به یک انقلاب جدی نیاز دارد تا فرآیند آمارگیری و برنامه‌ریزی برای تولید در کوتاه مدت و بلند مدت اصلاح شود.

فاطمی عقدا: بانک‌ها سوداگران جدید بازار مسکن هستند
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳

عدم نظارت بانک مرکزی و دستگاه‌های نظارتی باعث شده که نظام بانکی از هدف و اولویت کاری خود فاصله بگیرد، درحالی‌که انتظار می‌رود نظام بانکی در خدمت پول و اقتصاد پولی کشور باشد با بنگاه‌داری و احتکار مسکن موجب بر هم ریختن و نابسامانی بازار مسکن و اقتصاد کشورشده است.

سوءاستفاده بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج از بی‌اطلاعی مردم
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: متاسفانه بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج از بی‌اطلاعی مردم و عدم کنترل و نظارت بانک مرکزی بر عملکردشان سوءاستفاده می‌کنند.