داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار واردات-دارو
واکنش رئیس کل بانک مرکزی به کار نمایشی سفارت سوئیس
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که برای تامین امور ضروری کشور وابسته به تصمیمات و اقدامات دیگران نیستیم گفت: واردات دارو و ملزومات پزشکی ما در ۱۰ ماه گذشته ۲ هزار برابر حجم واردات انجام شده از کانال مالی سوئیس است.

قیمت داروهای خاص داخلی دو برابر افزایش یافته است
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

دکتر سعید نمکی در ادامه نشست خبری امروزش با خبرنگاران، درباره افزایش قیمت دارو نیز گفت: ما با داروهایی طرف بودیم که چون تولید آن صرفه اقتصادی برای تولید کننده نداشت با پنج برابر قیمت وارد کشور می‌شد. در این زمینه در مورد داروهای خاص قیمت‌ها تا دو برابر افزایش پیدا کرد که منجر به آن شد تا تولید کننده دلگرم شده و از واردات دارو بی‌نیاز شویم.

ارز دارو حذف نشده است
۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

در پی نامه رئیس‌ سازمان غذا و دارو به بانک مرکزی مبنی بر عدم تخصیص ارز به کارخانجات داروسازی به دلیل عدم رفع تعهدات ارزی ناشی از صادرات و واردات، پیگیری‌ها نشان می‌دهد که بانک مرکزی هیچ تفاوتی بین این شرکت‌ها با سایر شرکت‌ها قائل نشده و تنها ابزار بانک مرکزی برای ترغیب شرکت‌ها به ایفای تعهدات‌شان است.

دردسرهای بازار دارو در ناصرخسرو
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

به تازگی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، موضوع وضعیت بازار دارویی کشور با حضور چند نفر از دست‌اندرکاران حوزه سلامت، مورد ارزیابی و تحلیل قرار گرفت که نکته قابل توجه این گفت‌وگو، کوچک بودن بازار «ناصرخسرو» بود که غلامحسین مهرعلیان، مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، به آن اشاره کرد.

تایید خبر بازداشت یکی از سرشبکه‌های واردات دارو
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸

در ادامه رسیدگی به تخلفات مالی در سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، یکی از سرشبکه‌های مربوط به واردات دارو بازداشت شد.

نخواهیم گذاشت مافیای دارو خللی در زمینه تولید داخلی دارو ایجاد کند
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

وزیر بهداشت اظهار کرد: قطعا اجازه نمی‌دهیم مافیا در زمینه تولید داخلی دارو مشکلی ایجاد کند و نباید هم خیلی روی این جریان حساب باز کنیم.

تولید داروهای وارداتی در کشور تا ۳ سال آینده
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۹۷ درصد داروها در کشور به تولید می رسند، گفت: برنامه داریم که ۳ درصد مابقی را به واسطه شرکت‌های ایرانی و دانش‌بنیان به تولید برسانیم.

تنها سه درصد داروها به کشور وارد می‌شود
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۹۷ درصد داروهای کشور در داخل تولید می‌شود، گفت: تنها سه درصد داروها به کشور وارد می‌شود که این سه درصد، ۱.۳ میلیارد دلار ارزبری دارد و جزو داروهای «های‌تک» است که این زنگ خطری برای کشور به شمار می‌رود.

یک میلیارد یورو ارز دولتی گم شد
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

رفع تعهد ارزی یک میلیارد دلار کالاهای اساسی و دارو می‌تواند به عدم راه اندازی سامانه‌های نظارتی الکترونیک ردیابی و رهگیری مرتبط باشد.

ابهام در نحوه هزینه‌کرد ۱.۴ میلیارد دلار ارز برای واردات دارو
۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه «نحوه هزینه کرد ۱.۴ میلیارد دلار ارز دولتی برای دارو شفاف نیست»، گفت: گزارشات متعددی وجود دارد که برخی شرکت‌ها ارز دولتی را گرفته اما کالای دیگری وارد کرده یا اینکه در انبار نگهداری کرده‌اند تا با قیمت بالاتر به بازار عرضه کنند که اینها مشکلاتی را به وجود آورده است.