داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار زنان
گاف نتانیاهو در سخنرانی منع خشونت علیه زنان
۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی منع خشونت علیه زنان گفت: زنان حیوان نیستند که با ضرب و شتم با آن‌ها برخورد شود!

افشای آزار جنسی زنان زندانی با مشارکت «خالد بن‌سلمان»
۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸

«بارونس هلنا کندی» وکیل اسکاتلندی حقوق بشر در گزارشی ۴۰ صفحه‌ای که روزنامه انگلیسی «دیلی میل» آن را یک گزارش تکان‌دهنده توصیف کرد، به گوشه‌ای از آزارهای جنسی بازپرس‌های سعودی علیه فعالان حقوق زنان که در زندانهای عربستان بازداشت بوده‌اند اشاره کرد و خواستار تحریم نشست آتی سران اقتصادی جهان موسوم به گروه 20 (G20) در ریاض شد.

تمدن غرب اولین تمدن مردانه تاریخ است/ غریزه جنسی نقش تمدن‌ساز دارد
۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹

در تمدن غرب به یکباره وجه مردانه پررنگ شد. مرد سوداگر، لذت‌جو و تنوع‌طلب بود. تمدن غرب ماهیت مردانه یافت و بعد زنانه تمدن برخلاف ظاهر و شعارها تحت فشار بعد مردانه به پستو رفت. در واقع زنانی توانستند در این تمدن مرد شده بازی کنند که هویت‌های مردانه پیدا کردند و وجه زنانه خودشان را از دست دادند.

حمایت قوه قضاییه از زنان در موضوع نفقه، ‌مهریه و حضانت
۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۷

رئیس قوه قضاییه ضمن بازدید سرزده از مجتمع قضایی خانواده شماره یک استان تهران، خطاب به قضات و کارکنان این مجتمع گفت: امیدواریم حداکثر ظرف مدت سه ماه، با نگاه به سیاست‌های جدید نظیر تقویت بخش‌های قبل از دادگاه نظام حکمیت و احیای نقش مشاورین و قضات زن، شرایط متفاوتی برای مجموعه‌های دادگاه‌های خانواده داشته باشیم.

پایین‌ترین و بالاترین سن ازدواج مربوط به کدام استان کشور است؟!
۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷

بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان ثبت احوال در سال ۹۸ به ترتیب ۵ استان کشور از جمله تهران (۳۲ درصد)، البرز (۳۱.۵ درصد)، مازندران (۳۰.۹ درصد)، مرکزی (۳۰.۸ درصد) و فارس (۳۰.۸ درصد) دارای بالاترین میانگین سن ازدواج در مردان بوده است. همچنین به ترتیب ۵ استان کشور از جمله سیستان و بلوچستان (۲۵.۸ درصد)، خراسان جنوبی (۲۷.۳ درصد)، هرمزگان (۲۷.۷ درصد)، خراسان شمالی (۲۷.۹ درصد)، یزد (۲۸.۳ درصد) و گلستان (۲۸.۴ درصد) دارای پایین‌ترین میانگین سن ازدواج در مردان بوده است.

جهانگیری: امروز زمان انتقام نیست
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

معاون اول رئیس جمهور گفت: تحریم‌های آمریکا شرایط خاصی را برای کشور ایجاد کرده است که البته تا زمانی که این تحریم‌ها به طور کامل برطرف نشود حتی برای مردم کشور خودمان نیز نمی توانیم همه مسایل مرتبط با تحریم را بازگو کنیم چرا که ممکن است گوش‌های نامحرم از بیان برخی مشکلات احساس رضایت کنند و فشارها را افزایش دهند.

جهانگیری: زنان در حل مشکلات زندگی نقش اصلی را دارند
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲

معاون اول رییس جمهور با بیان این که خوشبختانه با همت کشاورزان و دست اندرکاران وزارت جهاد کشاورزی کمبودی در کالاهای اساسی و مواد غذایی در کشور وجود ندارد، گفت: البته گرانی مردم را آزار می‌دهد، اما از سوی دولت به مردم اطمینان می‌دهم که لحظه‌ای تردید نداشته باشند که امنیت غذایی و تأمین کالاهای اصلی مورد نیاز مردم در هر شرایطی تأمین خواهد شد.

کرونا چگونه تهران را فتح کرد؟!
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

نتایج یک پروژه تحقیقاتی که به‌سفارش کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران و توسط مرکز مطالعات شهرداری تهران انجام شده و مجری آن دکتر حمید سوری، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است، حکایت از ناموفق بودن سیاست‌های اجرایی در کنترل اپیدمی کووید-۱۹ دارد و جزئیات تازه‌ای از چگونگی شیوع کرونا را در تهران نشان می‌دهد.

نمکی: تحمل زنان از مردان بیشتر است
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸

وزیر بهداشت، به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران در پیامی، زنان را پیشگامان حفظ و ترویج سلامت دانست.

واقعیت دردناک زنان و کودکان یمنی در سایه جنایات ضد بشری سعودی
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷

سازمان عدالت برای حقوق زنان و کودکان، در گزارشی از فاجعه بزرگ انسانی توسط ائتلاف متجاوز سعودی علیه زنان و کودکان یمنی خبر داد.