داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار زنان
قرنطینه کرونایی در فرانسه همراه با خشونت علیه زنان
۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸

با اعمال مقررات محدودیت تردد توسط دولت فرانسه و تاکید بر ماندن مردم در خانه‌ها با هدف کاهش شیوع کرونا، شبکه خبری فرانس ۲۴ گزارش داد: میزان خشونت‌ علیه زنان در این کشور به دلیل قرنطینه مردم در خانه‌هایشان افزایش یافته است.

متهم شدن امارات به نقض حقوق زندانیان زن
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳

کارشناسان سازمان ملل متحد با ارائه گزارشی از شرایط غیرانسانی زندانیان زن در امارات٬ مقامات این کشور را به نقض حقوق بشر در حق این زنان متهم کردند.

بایدن: رئیس‌جمهور شوم؛ یک زن را معاون می‌کنم
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸

یکی از نامزدهای اصلی حزب دموکرات با هدف جلب آراء زنان آمریکایی، از انتخاب یک زن به عنوان معاون خود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت.

زنان سرپرست خانوار برای دریافت «بسته معیشتی» در اولویت‌ هستند
۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ضمن تشریح برنامه‌های این معاونت برای کاهش عوارض اقتصادی بحران کرونا میان اقشار آسیب پذیر زنان گفت: در حال حاضر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است که سه بسته حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفته که طی مکاتباتی که با معاون اول رییس جمهور داشته‌ایم مقرر شده زنان سرپرست خانوار به ویژه زنانی که از دستگاه‌های حمایتی دیگری بهره مند نیستند، برای دریافت این بسته‌ها در اولویت قرار گیرند.

اضطراب کرونا در زنان بیش از مردان
۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ضمن مرور نتایج پژوهشی اجتماعی در خصوص پیامدهای بیماری کرونا با میزان بالاتر اضطراب بین زنان، گفت: شدت علائم اضطراب افرادی که محل زندگی آنها با شیوع بالای کرونا روبرو بوده است، به‌ طور معناداری بیشتر است.

سازمانی حقوق بشری آزادی زندانیان سیاسی زن در بحرین را خواستار شد
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶

سازمان «صلح برای دموکراسی و حقوق بشر» از مقامات بحرین خواست حقوق زنان مدافع حقوق بشر را به رسمیت بشناسند و همه زنانی که در این کشور به دلیل دیدگاههای سیاسی و فعالیت های حقوق بشری زندانی شده اند را آزاد کنند.

کیف یکی از جذابترین و مهمترین اکسسوری‌ خانم‌ها
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱

یکی از مهمترین اکسسوری‌های زنانه است که بصورت رودوشی و دستی در بازار موجود است و در زیبایی استایل خانم‌ها نقش موثری دارد. کیف زنانه از جمله اکسسوری‌ بسیار محبوب برای خانم‌ها است که همچنان با گذر زمان جذابیت خود را از دست نداده‌ است.

گزارش ایندیپندنت از شرایط ناگوار زنان در زندان‌های بحرین
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی به وضعیت نامناسب زندان زنان بحرین و رفتارهای تحقیرآمیز مسئولان زندان با بازداشتی‌ها پرداخته است.

چرا مردان شامل حکم حجاب نمی‌شوند؟
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

چرا مردان از شمول دستور حجاب خارج شده و این دستور فقط زنان را در بر می‌گیرد؟ در ادامه پاسخ این سوال را بخوانید.

عکس: حسن روحانی و همسرش در نشست زنان مدیر و فرهیخته
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۸

حسن روحانی و همسرش در نشست زنان مدیر و فرهیخته حضور یافتند.