داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
جهانگیری: امروز زمان انتقام نیست
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

معاون اول رئیس جمهور گفت: تحریم‌های آمریکا شرایط خاصی را برای کشور ایجاد کرده است که البته تا زمانی که این تحریم‌ها به طور کامل برطرف نشود حتی برای مردم کشور خودمان نیز نمی توانیم همه مسایل مرتبط با تحریم را بازگو کنیم چرا که ممکن است گوش‌های نامحرم از بیان برخی مشکلات احساس رضایت کنند و فشارها را افزایش دهند.

جهانگیری: زنان در حل مشکلات زندگی نقش اصلی را دارند
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲

معاون اول رییس جمهور با بیان این که خوشبختانه با همت کشاورزان و دست اندرکاران وزارت جهاد کشاورزی کمبودی در کالاهای اساسی و مواد غذایی در کشور وجود ندارد، گفت: البته گرانی مردم را آزار می‌دهد، اما از سوی دولت به مردم اطمینان می‌دهم که لحظه‌ای تردید نداشته باشند که امنیت غذایی و تأمین کالاهای اصلی مورد نیاز مردم در هر شرایطی تأمین خواهد شد.

کرونا چگونه تهران را فتح کرد؟!
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

نتایج یک پروژه تحقیقاتی که به‌سفارش کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران و توسط مرکز مطالعات شهرداری تهران انجام شده و مجری آن دکتر حمید سوری، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است، حکایت از ناموفق بودن سیاست‌های اجرایی در کنترل اپیدمی کووید-۱۹ دارد و جزئیات تازه‌ای از چگونگی شیوع کرونا را در تهران نشان می‌دهد.

نمکی: تحمل زنان از مردان بیشتر است
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸

وزیر بهداشت، به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران در پیامی، زنان را پیشگامان حفظ و ترویج سلامت دانست.

واقعیت دردناک زنان و کودکان یمنی در سایه جنایات ضد بشری سعودی
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷

سازمان عدالت برای حقوق زنان و کودکان، در گزارشی از فاجعه بزرگ انسانی توسط ائتلاف متجاوز سعودی علیه زنان و کودکان یمنی خبر داد.

سهم ۷ درصدی زنان از هیئت مدیره ۵۰۰ شرکت برتر جهان
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷

براساس یک رده‌بندی مشهور که شرکت‌های جهان را بر مبنای درآمد سالانه فهرست می‌کند، تنها ۷ درصد از اعضای هیئت مدیره ۵۰۰ شرکت پرسود جهان را زنان تشکیل می‌دهند.

زندانیان زن آمریکایی دست به افشاگری زدند
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰

در ایالات متحده، برخی زندانیان زن در مورد عقیم سازی اجباری در بیمارستان زندان‌ها صحبت کردند.

چالش ها و راهکاری ها برای سلامت زنان
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

بیشتر زنان آگاهی چندانی نسبت به بیماری‌های زنان و مشکلاتی که در اثر این بیماری‌ها ممکن است برایشان به‌وجود بیاید، ندارند. حتی ممکن است به دلایل مختلف از جمله شرم و خجالت، از مراجعه به مطب پزشک زنان خودداری کنند.هرچند امروزه این مساله در حال جا افتادن بین خانم‌ها است که با خیال راحت و بدون ترس از قضاوت به پزشک زنان مراجعه کنند، اما هنوز راهی طولانی تا بهتر شدن وضعیت بهداشت و سلامت زنان در پیش داریم. هدف ما در این مقالات افزایش آگاهی در مورد مسائلی و بیماری‌هایی است که بانوان را درگیر خود می‌کنند.

خودکشی میان دختران و زنان جوان انگلیس دو برابر شده است
۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱

بنابر اعلام مرکز آمارهای ملی انگلستان، آمار خودکشی میان دختران جوان ۱۰ تا ۲۴ سال این کشور نسبت به ۷ سال گذشته دو برابر شده است.

اعتصاب غذای فعال زن محبوس عربستانی
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰

خانواده فعال زن محبوس عربستانی اعلام کردند که وی در یکی از زندان‌های عربستان، دست به اعتصاب غذا زده و وضعیت جسمانی اش رو به وخامت است.