داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عادل-الجبیر
واکنش عادل الجبیر به آتش‌بس در یمن
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳

وزیر مشاور دولت عربستان سعودی در امور خارجه در توئیتی اعلام کرد که اعلام آتش‌بس در یمن در راستای خواسته‌های دبیر کل سازمان ملل بوده است.

حمایت الجبیر از معامله قرن
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان به شکست جنگ ویرانگر و خانمان‌سوزی که این رژیم علیه ملت یمن به راه انداخت در رسیدن متجاوزان به اهدافشان اعتراف و تاکید کرد توافق سیاسی تنها راه پایان این جنگ است.

عادل الجبیر: تهران باید از صدور انقلاب دست بردارد
۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه با طرح ادعاها و اتهام‌های سابق خود علیه ایران، گفت که تهران برای گفت‌وگو باید رفتار خود را تغییر دهد.

منتقد عربستان نباشید
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان از انتقادات اعضای کمیسیون روابط خارجه در پارلمان اروپا علیه اوضاع حقوق بشر در این کشور به خشم آمد.

دیدار فرستاده آمریکا با عادل الجبیر در ریاض
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه که به منطقه سفر کرده، عصر یکشنبه از ترکیه وارد عربستان شد و با وزیر مشاور در امور خارجه این کشور درباره تحولات سوریه و منطقه گفت‌وگو کرد.

عادل الجبیر: ایران مسئول حمله به آرامکو است
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷

وزیر مشاور در امور خارجه دولت سعودی با متهم کردن دوباره ایران به حمله به تأسیسات آرامکو از سازمان ملل خواست تا کارشناسان خود را برای بررسی حادثه به عربستان اعزام کند.

عادل الجبیر: مماشات با ایران باید پایان یابد
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

وزیر مشاور در امور خارجی دولت عربستان سعودی در ادامه لفاظی‌های ضد ایرانی سعودی‌ها، در یک مصاحبه خواستار «تلاشی جهانی برای مهار کردن رفتار تهاجمی ایران» شده است.

عربستان گزینه‌هایی متعدد برای پاسخ به حمله به آرامکو در اختیار دارد
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه، اعلام کرد که کشورش برای پاسخ به حمله‌ای که تأسیسات نفتی آرامکو را هدف گرفت، گزینه‌های متعدد دیپلماتیک، حقوقی و امنیتی دارد.

استقبال خشن سودانی‌ها از عادل الجبیر
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹

منابع خبری گزارش دادند که دهها شهروند سودانی در زمان حضور هیأت سعودی در مراسم امضای سند قانون اساسی سودان علیه عربستان شعارهایی سر دادند.