داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اجاره
افزایش ۲۳ درصدی جمعیت مستاجر کشور طی ۳۰ سال اخیر
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۰

طبق داده‌های مرکز آمار ایران در سرشماری رسمی سال ۱۳۶۵ فقط ۱۷ درصد از جمعیت کشور مستاجر و ۸۳ درصد خانوارها ساکن واحدهای مسکونی ملکی بودند که این میزان طی ۳۰ سال اخیر با کاهش ۲۳ درصدی از جمعیت خانوارهای دارای مسکن ملکی، تعداد خانوارهای مستاجر کشور را به طور قابل توجهی افزایش داده است.

بنگاه‌های املاک موظف به تمدید ۲ ماهه قرادادهای اجاره شدند
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با ابلاغ بخشنامه‌ای اعلام کرد تمام اعضای اتحادیه در کشور موظف به اجرای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در حمایت از مستاجران هستند.

تهدید کرونا برای اقتصاد خانواده و مستأجران آمریکایی
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

«بدهی خانوارهای آمریکایی» یک شاخص اقتصادی است که وضعیت مالی خانوارها را به شکل میانگین نشان می‌دهد.

اجاره خانه ۳۱ درصد گران شد
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱

متوسط افزایش اجاره‌بها تا ۳۱.۶ درصد برای خانوارهای که اجاره خود را تمدید کردند افزایش یافته است، این رقم در دو سال گذشته بالاترین حد رشد اجاره است.

بخشش اجاره اردیبهشت ماه املاک تجاری بنیاد مستضعفان
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه تاکنون 160 میلیارد تومان به کمیته امداد و 51 میلیارد تومان به بهزیستی بابت کمک به اقشار هدف پرداخته ایم، از بخشش اجاره اردیبهشت املاک تجاری خبر داد.

فیلم: خبر خوش برای مستاجران املاک بنیاد مستضعفان
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳

فتاح: اجاره‌بهای املاک تجاری بنیاد مستضعفان در اردیبهشت‌ماه هم بخشیده شد.

وعده‌های بی‌سرانجام حمایت از مستاجران
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

در حالی طی یک دهه اخیر دولت‌ها وعده‌هایی برای ساماندهی بازار اجاره مسکن داده‌اند که هیچکدام از این وعده‌ها از جمله تعیین سقف اجاره دولت دهم و کمیته سقف دولت یازدهم محقق نشده است.

تمدید یک ماهه اجاره واحدهای مسکونی برای مستاجران
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

محمودزاده گفت: بسته‌ای برای حمایت از مستاجران ارائه کرده‌ایم که امیدوارم در قالب آن بتوانیم اجاره یک ماهه مستاجران را تمدید کنیم.

طرح دولت برای اجاره‌بهای مسکن تا پایان سال نهایی خواهد شد
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن طرح دولت برای اجاره‌بهای مسکن تا قبل از پایان امسال خبر داد و گفت: تا پایان امسال طرح دولت برای اجاره‌بها که همانا نظام اجاره‌داری حرفه‌ای است نهایی خواهد شد.

بن کارگری معادل پول چیپس و پفک است!
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

یک مقام مسئول کارگری با بیان اینکه بن خواربار کارگران معادل پول خرید چیپس و پفک است و حذف آن تاثیری در مزد کارگران نمی‌گذارد، بر لزوم بازنگری دستمزد در طول سال تاکید کرد و گفت: شورای عالی کار باید در طول سال فعال باشد و کارگروههای تخصصی آن مباحثی نظیر نرخ دستمزد و تغییر قیمتها را بررسی کنند.