داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اجاره
مقابله با سوداگری در بازار مسکن، با مالیات بر عایدی سرمایه
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰

مالیات بر عایدی سرمایه؛ نوعی از مالیات است که بر عایدی(سود) سرمایه اعمال می‌شود. اگر بر ما به التفاوت خرید و فروش مسکن، این نوع مالیات وضع شود؛ از سوداگری در بازار مسکن جلوگیری به عمل خواهد آمد.

طرح ودیعه اجاره تیشه به ریشه مستاجران می‌زند
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

نمایشی، صوری، محرک گرانی شدیدتر، تیشه به ریشه مستاجران، سر کاری و عامل افزایش قیمت مسکن، توصیفاتی است که ۲۰ کارشناس درباره طرح دولت برای بازار اجاره مطرح کردند.

اعطای تسهیلات ودیعه اجاره و ۴ ابهام
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳

ابهامات مشخص شده در این طرح ممکن است، بسیاری از خانوارهای نیازمند را از دریافت این تسهیلات بی‌نصیب سازد.

چکونه وام ودیعه اجاره مسکن «صوری» بگیریم!؟
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

از آنجایی که کد رهگیری در قراردادهای مسکن، عبارت است از تطبیق کد ملی با یک کد پستی، به راحتی هر فردی می‌تواند با خرید کد ملی و کد پستی در بازار سیاه، نسبت به انعقاد قرارداد صوری اقدام کند؛ و بدون آنکه واقعاً در یک واحد مسکونی مستقر شود، وام ودیعه مسکن دریافت کند.

جزئیات پرداخت اقساط وام ودیعه اجاره مسکن
۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

با توجه به صحبت های امروز رییس جمهور، ودیعه ای که به عنوان وام به مستاجران پرداخت می شود اقساط ماهیانه ندارد، بلکه اجاره نشین ها فقط اقساط سود ۱۳ درصد را به صورت ماهیانه پرداخت می کنند و پس از پایان قرارداد، اصل مبلغ به بانک برگردانده می شود.

روحانی: قیمت اجناس بازار متعادل خواهد شد
۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰

رئیس‌جمهور گفت: از نظر قیمت اجناس باید وزارت صمت یک اقدام جدی انجام دهد. من در جلسه قبلی اقتصادی به وزارت صمت گفتم و امروز هم تاکید کردم که وزارت صمت و بازرگانی اقدامات عاجل انجام دهند. به مردم قول می دهیم که ان شاالله قیمت ها در بازار متعادل خواهد شد.

مالیات بر خانه‌های خالی گرانی را به همراه نمی‌آورد
۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰

مدیر اندیشکده اقتصاد مقاومتی با تأکید براینکه مالیات بر خانه های خالی منجر به گرانی مسکن یا اجاره نمی‌شود، گفت: قدم بعدی در اصلاح و بهبود بازار مسکن و کوتاه کردن دست سوداگران از آن، تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه است.

چرا نباید خودرو اجاره کنیم ؟!
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵

در دوره ای که سرویس اجاره خودرو در خیلی از کشورها و فرهنگ ها کاری روتین به حساب می آید، در کشور ما ایران، بعضی از افراد همچنان با این قضیه مشکل دارند و به دلایلی خود را از این کار منع می کنند.

پرداخت کمک‌ودیعه مسکن برای خانه‌های تا ۷۵ متر
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲

وزیر شهرسازی گفت: حداکثر متراژ واحد مسکونی مستاجران تهرانی برای برخورداری از این تسهیلات ۷۵ و در سایر شهرهای کشور ۹۰ مترمربع در نظرگرفت

سیاست ارزی کشور شفاف و واقع بینانه نیست
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸

حسن سبحانی بیان کرد: عدم اتخاذ سیاست ارزی واقع بینانه و شفاف نکردن مناسبات مختوم به نحوه شکل گیری ارزش پول کشور در قبال پول خارجی برای مردم ناشی از انحراف در تعارض منافع و افتادن در چنبره فساد ناشی از آن است.