داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کسری-بودجه
کسری بودجه شدید دولت انگلیس!
۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

دولت انگلیس بیش از ۲۵ میلیارد پوند کسری آورد.

آینده فروشی به سبک حسن روحانی!
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶

با اجرای این طرح دولت بعدی یا با یک ابرتورم ناخواسته روبرو می شود و کشور درگیر بحران های چون آبان 98 می شود یا باید تن به سازش و کرنش در برابر غرب و آمریکا بدهد تا مشکل تحریم نفتی حل شود.

چاره کسری بودجه، انضباط مالی است نه استقراض
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷

یک روزنامه اقتصادی حامی دولت می‌گوید: دولت به جای استقراض بانکی و تشدید تورم، باید به کاهش هزینه‌ها و انضباط مالی بپردازد.

حراج‌ دارایی‌های دولت درمان کسری بودجه نیست
۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

عضو هیئت‌علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه فردوسی گفت: قطعاً زمانی شیوه اخذ مالیات تأثیرات مثبت و عمیقی به‌جا می‌گذارد که اصلاح عدیده‌ای در اخذ مالیات از درآمدهای بالا صورت بگیرد، ضمن اینکه دولت باید با عزم جدی به اخذ مالیات از صاحبان درآمدهای بالا بپردازد.

کسری بودجه آمریکا رکورد زد
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

هزینه‌های بالای مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور به همراه کاهش چشمگیر درآمد‌های مالیاتی به دلیل راکد شدن بخش اقتصادی و از میان رفتن تعداد بسیار زیادی از مشاغل به دلیل شیوع این بیماری علت اصلی این کسری بودجه اعلام شده است.

فیلم: انفجار اقتصاد با بمب نقدینگی...!
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

نسیم آنلاین: چه راهکارهایی برای جبران کسری بودجه وجود دارد!؟

انفجار اقتصاد، با بمب نقدینگی
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹

طبق اعلام بانک مرکزی در پایان اسفند ۱۳۹۸ حجم نقدینگی ۲۴۷۲ هزار میلیارد تومان بوده است. در ایران نقدینگی عامل اصلی نوسان و تورم در بازارهای مختلف، از ارز گرفته تا سکه، طلا، خودرو، مسکن و... است.

افزایش قیمت مسکن به سود دولت است؟
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸

ذی‌نفع شدن دولت در بازار املاک و مستغلات به سبب پیش‌بینی درآمد از محل فروش و واگذاری اموال دولت در بودجه ۹۹، منجر به بروز ابهام در زمینه عزم دولت برای سامان دادن به بازار مسکن با استفاده از ابزارهایی نظیر مالیات‌های تنظیمی شده است.

کسری بودجه دولت در سال ۹۹ چقدر است؟
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، کسری بودجه در سالجاری را ۱۸۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: افزایش مالیات راه حل مناسبی برای جبران کسری بودجه نیست.

جهانگیری میزان دارایی‌های دولت را اعلام کرد
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت ایران دولتی ثروتمند است که بر اساس برآوردهای انجام شده وزارت امور اقتصاد، بدون در نظر گرفتن دارایی های ملی، نفت و گاز و معادن، دارایی های دولت ایران هفت هزار هزار میلیاردتومان است.