داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار رونق-تولید
۹‌ مطالبه بخش «تولید» برای «جهش»
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

غالب محور شعارهای سالانه رهبری اقتصادی‌ بوده و این نشان می‌دهد، اقتصاد کشور پیش از هر عرصه دیگری باید مورد توجه سیاستگذاران باشد.

آمریکا نمی‌تواند مانع رسیدن ایرانیان به قله‌ دانش شود
۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷

فرمانده هوا فضا سپاه پاسداران گفت: اگر آمریکا کل کشور را هم حصار بکشد، ایرانیان باز هم به قله‌های دانش دست خواهند یافت.

توسعه خط تولید نورد گرم در کشور؛ مصداق تحقق شعار سال
۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

تکمیل پروژه نورد گرم فولاد مبارکه، علاوه بر کمک به ایجاد اشتغال قابل توجه و همچنین تأمین بدنه خودروهای تولیدی کشور، از خروج مقادیر زیادی از کشور جلوگیری می‌کند.

مالیات برای کارگر و کارمند، فرار مالیاتی برای میلیاردرها
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

کجای دنیا قشرهای محروم تر جامعه چون کارگر و کارمند مالیات می پردازد ولی قشرهای ثروتمند و میلیاردرها از دادن مالیات طفره می روند؟ بعد از فرار مالیاتی میلیاردرها، نوبت به فرار مالیاتی اقشار پردرآمد چون پزشکان و وکلا می رسد که هر کدام به نحوی از زیر این مسئولیت اجتماعی شانه خالی می کنند. که البته مسئولیت این فرار هم به دوش مسئولین دولتی و هم پرداخت کنندگان است.

تولیدکنندگان بازار داخلی را هم از دست داده‌اند
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

یک کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است که علاوه بر مسائلی مثل تحریم، عواملی مثل ضعف بنگاه‌های اقتصادی در فرآیند فروش نیز بر تشدید رکود اقتصادی موثر است که در نهایت بازار ایران در اختیار کالاهای خارجی قرار می‌گیرد.

نصف تسهیلات به طرح‌های پیشران به صنعت و معدن رسید
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

نیمی از تسهیلات در نظر گرفته شده به طرح‌های پیشران به بخش صنعت و معدن اختصاص یافت. در این میان کشاورزی و مسکن کمترین سهم را داشتند.

آقای جنتی، خواهشا نگذارید وزارت «بازرگانی» در سال «رونق تولید» تشکیل شود
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

شورای هماهنگی اتحادیه‌ها و تشکل‌های روستایی و کشاورزی در نامه‌ای به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان از وی خواست جلوی تشکیل وزارت بازرگانی در سال رونق تولید را بگیرد.

آیت‌الله کعبی: مقاومت بسترساز رونق تولید و شکست تحریم‌هاست
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با بیان اینکه راهبرد مقاومت فعّال، در ماه‌های اخیر در سیاست داخلی و بین‌المللی جواب داده است، گفت: این راهبرد، اقتدارافزا است و اقتدار نیز بسترساز رونق تولید می‌شود و رونق تولید، بسترساز شکست تحریم‌ها است.

واردات کالاهای عجیب و غریب
۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عملکرد دولت درخصوص اجرای سیاست های رونق تولید را در شش ماهه نخست امسال تشریح کرد.

نقدینگی به قله رسید، سهم ۷۴ درصدی دولت روحانی
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸

یکی از گزاره‌هایی که در ادبیات اقتصادی بسیار از آن بحث می‌شود، موضوع حجم نقدینگی است. کارشناسان اقتصادی از نقدینگی به‌عنوان اصلی‌ترین عامل ایجاد تورم نام برده و مهار آن را امری ضروری و لازم برای رونق تولید نام می‌برند.