داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اروپا
آنکارا: رویکرد اروپا در قبال لیبی تجلی استاندارد دوگانه است
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

وزارت خارجه ترکیه با متهم کردن اتحادیه اروپا به داشتن سیاست دوگانه در قبال بحران لیبی، خواستار حمایت آنها از دولت وفاق ملی لیبی شد.

سفره مردم با برجام کوچک شد؟
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰

پنجمین سالگرد برجام فرصت مناسبی برای بررسی یک ادعاست. ادعای دولتمردانی که می‌گویند برجام به داد اقتصاد ایران رسید و اوضاع آشفته امروز نتیجه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای است. آیا به‌راستی چنین بود؟ این گزارش به بررسی مستند این ادعا می‌پردازد.

عراقچی: ۳ کشور اروپاییناقض برجام بوده‌اند
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱

معاون سیاسی وزیر امورخارجه گفت: سازوکار حل اختلاف برجام را فعال کرده‌ایم تا کمیسیون مشترک در جریان نقض تعهدات ۳ کشور اروپایی قرار گیرد.

پوتین: روسیه در مقابله با کرونا موفق عمل کرده است
۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶

رئیس‌جمهور روسیه وضعیت کشورش به لحاظ بحران کرونا را خوب توصیف کرد و یادآور شد نرخ فوتی‌های این کشور در مقایسه با آمار مبتلایان، بسیار پایین‌‌تر از بسیاری از کشورهای اروپایی است.

سفر مشاور امنیت ملی آمریکا به اروپا با محوریت چین
۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در سفری سه روزه به پاریس می‌رود تا با همتایان فرانسوی، انگلیسی، آلمانی و ایتالیایی درباره «چین و دیگر مسائل سیاست خارجی» رایزنی کند.

توئیت ظریف در سالروز نسل کشی سربرنیتسا
۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی نسل‌کشی مسلمانان سربرنیتسا را محکوم کرد.

کونته: نسل‌کُشی سربرنیتسا تاریک‌ترین صفحه در تاریخ اروپاست
۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶

نخست‌وزیر ایتالیا در بیست و پنجمین سالگرد بزرگ‌ترین قتل‌عام اروپا اذعان کرد: نسل‌کُشی سربرنیتسا از تاریک‌ترین صفحات در تاریخ اروپاست.

اردوغان: پیگیر قتل‌عام‌ها علیه برادران بوسنی خود خواهیم بود
۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰

رئیس‌جمهور ترکیه در بیست و پنجمین سالگرد بزرگ‌ترین قتل‌عام اروپا اعلام کرد: سیاستمداران اروپا از نسل‌کُشی سربرنیتسا درس نگرفتند.

بحران کرونا در اروپا
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از اعمال قرنطینه در دومین منطقه اسپانیا به دلیل شیوع مجدد بحران کرونا و در معرض خطر قرار گرفتتن حیات اقتصادی بسیاری شرکت‌های آلمانی در دوران این بحران خبر می‌دهد.

روحانی برای پاسخ به سوالات به مجلس می‌رود؟
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸

۲۰۰نماینده مجلس خواستار توضیح رییس جمهوری درباره دلایل آشفتگی اقتصاد کشور شدند و باید منتظر ماند و دید سوال از روحانی در صحن علنی اعلام وصول خواهد شد؟