داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اروپا
اروپای فریبکار
۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷

رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت عید قربان در تاریخ (۹۹/۵/۱۰) با اشاره به وعده‌های پوچ اروپایی‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام فرمودند: «آخرین ابتکار اروپایی‌ها یک بازیچه‌ی چرندی به نام اینستکس بود که البتّه آن هم تحقّق پیدا نکرده؛ خلاصه‌ی اینستکس این است که ایران پولهایی را که از جاهای دیگر طلب دارد، بدهد به حضرات اروپایی‌ها که آنها هر جنسی که مصلحت میدانند، بخرند برای ایران بفرستند؛ این معنای اینستکس است؛ این یک چیز مضرّ غلطی است و البتّه همین را هم انجام نداده‌اند.»

فارین پالیسی: برجام به ایران آموخت به آمریکا اعتماد نکند
۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹

یک نشریه آمریکایی تاکید کرد: نقشه فشار حداکثری، ایران را مقاوم‌تر کرده و به همین دلیل شکست خورده است.

هشدار آمریکا به متحدان اروپایی درباره نقض «تحریم‌ها علیه ایران»
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵

«الیوت آبرامز»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه‌ای روز چهارشنبه به متحدان اروپایی کشورش درباره احتمال نقض تحریم‌ها علیه ایران هشدار داد.

متحدان غربی آمریکا کم‌کم دور می‌شوند
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱

یک اندیشکده آمریکایی بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته در ۱۳ کشور جهان، نوشته میزان نگرش‌ مثبت نسبت به آمریکا و «دونالد ترامپ» در میان نزدیک‌ترین متحدان غربی این کشور به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

بلومبرگ: آمریگا و متحدانش در بن‌بست مکانیسم ماشه
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

در حالیکه دولت آمریکا بی وقفه بر طبل بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران می‌کوبد، دیگر طرف‌های برجام در اتفاق نظری بی سابقه این ادعا را رد می‌کنند.

ترامپ: برای نفت در سوریه هستیم
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در تجمع انتخاباتی کارولینای شمالی ضمن تکرار لفاظی‌ها علیه ایران و شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی اذعان کرد که حضور نظامیان آمریکایی در سوریه به خاطر نفت است.

فیلم: آیا واقعا اروپا در برابر آمریکا قرار گرفته است؟!
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸

۴ نکته درباره بیانیه تروئیکای اروپا درباره مکانیسم ماشه را ببینید.

واکنش‌های بین‌المللی به ادعای آمریکا
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶

نمایندگان روسیه و فرانسه در سازمان ملل با انتقاد از اقدام آمریکا برای احیای تحریم‌های بین‌المللی بر ایران، گفتند این تحریم‌ها کماکان لغوشده باقی می‌مانند.

ظریف: قطعاً به اقدام آمریکا در استناد به قطعنامه ۱۹۲۹ واکنش نشان می‌دهیم
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰

وزیر امور خارجه با بیان اینکه جمهوری اسلامی قطعاً به اقدام آمریکا در استناد به قطعنامه ۱۹۲۹ واکنش نشان خواهد داد، گفت: ما مشتری سلاح اروپا نبودیم و اروپایی‌ها را مجبور نمی‌‌کنیم به ما سلاح بفروشند و به لطف خدا به سلاح آنها نیاز نداریم.

تد کروز: مکانیسم ماشه آخرین گام برای نابودی برجام است
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا مدعی شد به دلیل تهدیدات ایران، مکانیسم ماشه باید از مدت‌ها قبل فعال می‌شد.