داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نفتکش-استنا-ایمپرو
نفتکش انگلیسی «استنا ایمپرو» تا ۳ روز دیگر رفع توقیف می‌شود
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰

مراحل حقوقی و قضایی تقریبا رو به اتمام است و دو سه کار بوروکراسی کوچک مانده و به نظر می‌رسد ظرف روزهای آینده انجام می‌شود و کشتی انگلیسی به زودی رفع توقیف شود.

چگونه نفتکش‌های با محموله‌های ایران لو می‌رود؟
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵

در دوره گذشته تحریم‌های نفتی، خبری از توقیف نفتکش‌ها نبود. اما در شرایط کنونی، خبر توقیف نفتکش‌ها منتشر می‌شود. چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟

مکالمه نیروهای سپاه با ناو اسکورت نفتکش انگلیسی
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

فیلم مکالمه نیروهای سپاه با یک ناو انگلیسی که نفتکش استنا ایمپرو را اسکورت می‌کرد، منتشر شد. زمانی که این ناو انگلیسی می‌خواهد در هنگام مأموریت نیروهای سپاه وارد عمل شود، شناور نیروی دریایی به آن هشدار می‌دهد که در کار او دخالت نکند. 

«بن علوی» نماینده انگلیس یا آمریکا؟
۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴

سفر دوباره به تهران از سوی وزیرخارجه کشوری که به میانجی‌گری معروف است، باری دیگر گمانه زنی‌ها را در رسانه‌ها افزایش داده است. سوالی که ذهن رسانه ها را به خود مشغول کرده است آن است که عمان به میانجی گری آمریکا در تهران است یا انگلیس؟

تکرار کاسبی با ترس
۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

هنوز که هنوز است، برخی جریان‌های داخلی به همان سبک و سیاق سابق و بدون درنظر گرفتن تحولات سیاسی- نظامی در فضای منطقه‌ای و بین‌المللی به معادلات قدرت می‌نگرند و ظاهرا بنای این را هم ندارند که واقعیت‌های این‌روزها را چاشنی تحلیل‌های خود کنند و نگذارند سخن و حرف بی‌منطق و استدلال، اعتبار نظرات‌شان را از بین ببرد.

چرا آخر هفته‌ها؟
۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

ادعای پهپادی ترامپ و توقیف نفت‌کش انگلیسی پنج شنبه و جمعه (۲۷ و ۲۸ تیر) را مانند آخرهفته های ماه گذشته خبرساز کرد. دیدار رهبری با آبه، حمله به نفت کش‌های عمانی و سرنگونی پهپاد آمریکایی بخشی از اتفاقات مهم ماه گذشته است که در آخر هفته‌ها شاهد بودیم.

از بیانیه ناتو تا تحریم علیه ایران
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

در پی توقیف نفتکش انگیس توسط نیروهای دریایی سپاه پاسداران، وزرای کابینه لندن به دنبال طرحی برای تحریم و مصادره اموال دارایی های ایران هستند. همچنین ناتو بیانیه ای علیه ایران و درخواست برای آزادسازی کشتی انگلیسی صادر کرد.

چرا حکمرانی ایران در تنگه هرمز قانونی است؟
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

نگاهی به اقدام ایران در توقیف نفتکش انگلیسی نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از حق قانونی خود، پیام روشنی را به کشور‌های غربی مخابره کرده‌است.

اقدام ایران مصداق قاعده مقابله به مثل در حقوق بین‌الملل است
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به توقیف نفتکش انگلیسی گفت: قاعده مقابله به مثل در حقوق بین الملل، امری شناخته شده است.