داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
تجارت پرسود ریال ایران و دلار آمریکا در سلیمانیه؟!
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷

تجارت ارز و معامله دلار و ریال ایران در منطقه عراق کردستان یک تجارت بزرگ بوده است. با این حال با شیوع کرونا و بسته شدن مرزها، مبادلات ارزی بین دو کشور دچار مشکلاتی شده است. خبرگزاری فرانسه با این مقدمه راجع به بازار ارز سلیمانیه می نویسد: به دنبال کاهش ارزش ریال، بسیاری از عراقی ها نسبت به خرید آن اقدام کردند و تجارت ریال و دلار به عنوان یک گزینه مطلوب در شرایط مالی بحرانی کنونی مورد استقبال آن ها قرار گرفت.

صادرات مرغ فایده ندارد؛ عراق و افغانستان پول ایران را با ریال پس می‌دهند
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

درحالی‌که قیمت مرغ گران و بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد، رئیس انجمن ملی تولید کنندگان زنجیره‌ای گوشت مرغ از بازگشت ریالی پول صادرات این محصول خبر داده که منفعتی برای کشور ندارد و منجر به افزایش بیشتر قیمت‌ها در بازار داخلی می‌شود.

مزیت‌های تومان به ریال در چیست؟
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

مدت هاست که حذف صفر از پول ملی، برای مردم سوالات بسیار زیادی را مطرح کرده و مسئولان در قبال این سوالات پاسخ‌های متفاوتی را ارائه می‌کنند.

تومان یا تومن مساله این است
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶

نام پولمان را تغییر دهیم اما به تومان نه ! مغولی نه! همان کلمه ای که مردم در محاوره به کار می برند: تومن

تاثیر گرام و لیبرا در کاهش اعتبار پول ملی
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

یک کارشناس آینده‌پژوهشی گفت: در آینده نزدیک پیشران‌های فناوری و تحولات اجتماعی حاصل از شکاف نسلی موجب غافلگیری شدیدی در میان سیاستگذاران و مدیران بانکی کشور خواهد شد

کاهش جذابیت کاری برای کارگران افغان
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵

با ظهور و بروز مشکلات اقتصادی، ضریب خروج کارگران افغان از ایران با شدت و افزایش هر چه بیشتری همراه شده، به واقع کار و درآمدزایی در ایران به مانند گذشته برای افغان‌ها مقرون به صرفه نیست .

منتفی شدن اجرای طرح حذف ۴ صفر پول در دولت «حسن روحانی»
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸

در حالی لایحه حذف چهار صفر با قید ۱ فوریت و با فرصت ۲ ساله به بانک مرکزی برای شروع دوره گذار، به مجلس رفت که نشان می‌دهد، عملیاتی شدن حذف ۴ صفر پول ملی ایران به عمر دولت روحانی قد نمی‌دهد و سال ۱۴۰۱ به بعد عملیاتی خواهد شد.

حذف چهار صفر از پول ملی فقط در شرایط ثبات اقتصادی اتفاق می‌افتد
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰

حسینی هاشمی گفت: حذف چهار صفر یا حتی سه صفر باید در شرایط ثبات اقتصادی اجرایی شود. وقتی که ۳ تا ۴ سال تورم کنترل شود و کشور در وضعیت باثباتی باشد، می‌توان انتظار داشت که حذف صفر از پول ملی سیاستی موفقیت‌آمیز باشد. شرایط با ثبات شرایطی است که در آن نرخ تورم یک تا ۲ درصد با نرخ رشد اقتصادی فاصله داشته باشد و کشور با اشتغال مولد، ثروت‌آفرینی کند.

ریالِ امروز در واقع ریالِ قانونی نیست
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

رئیس کل اسبق بانک مرکزی با بیان این که ریال، هم به لحاظ قانونی و هم به لحاظ عملی دیگر معنای اولیه خودش را از دست داده است گفت: حذف چهار صفر از پول ملی اقدامی ضروری و الزامی است.

دولت حذف چهار صفر از پول ملی را تصویب کرد
۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸

هیئت دولت، لایحه پیشنهادی بانک مرکزی مبنی بر تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف چهار صفر را به تصویب رساند.