داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سازمان-غذا-و-دارو
قاچاق گسترده داروهای ایرانی به خارج از کشور
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به قاچاق گسترده داروهای ایرانی به خارج از کشور گفت: صادرات ماسک N۹۵، لباس‌های ایزوله، مانیتور و محلول ضدعفونی‌کننده آزاد شده است و با همکاری وزارت صمت صادرات به کشورهایی که درخواست دارند، تسهیل خواهد شد.

قیمت مصوب ماسک‌های سه لایه و N۹۵
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵

مدیرکل اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو نحوه تامین و توزیع تجهیزات مرتبط با کرونا مانند ماسک، دستکش و ... با قیمت مصوب آن‌ها را اعلام کرد.

بروز قطعی موج دوم و سوم کرونا در پاییز
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به وضعیت تولید واکسن کرونا در دنیا، گفت: در پاییز و ماه‌های مهر، آبان و آذر نگرانی‌مان بسیار جدی است؛ چراکه در این ایام می‌تواند موج بعدی کرونا رخ دهد.

وضعیت ۴ قلم داروی ضد کرونا
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

رئیس سازمان غذا و دارو، درباره روند تامین داروهایی که برای درمان کرونا استفاده می شود، توضیحاتی ارائه داد.

تأکید وزیر بهداشت بر استمرار فسادستیزی در سازمان غذا و دارو
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵

وزیر بهداشت در پی نامه‌ای تعدادی از افراد صاحب‌نام در حوزه پزشکی، دارویی و ... درباره استمرار برخی شیوه‌ها در سازمان غذا و دارو که منافع جریان‌های خاصی را تأمین می‌کند، دستور رسیدگی داد.

احتمال ایجاد چالش در تأمین دارو به علت تأخیر در تخصیص ارز
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه روند تخصیص ارز دارو از سوی بانک مرکزی با کندی پیش می‌‌رود، گفت: این مسئله باعث ایجاد چالش در ثبت سفارش دارو و مواد اولیه شده است.

اخذ وام از صندوق بین‌المللی پول، خوب یا بد؟
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

رئیس کل بانک مرکزی روز جمعه ۱۶ اسفندماه نامه‌ای به خانم کریستالینا جئورجیوا رئیس صندوق بین‌المللی پول نوشته و اعلام کرد بر اساس اعلان رسمی آنها برای پشتیبانی از اعضاء از جمله ایران و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و ضرورت تداوم پرقدرت اقدامات پیشگیری، درمان و مقابله با آثار اقتصادی آن با توجه به میزان سهمیه جمهوری اسلامی ایران در صندوق خواستار بهره‌مندی از تسهیلات تامین مالی سریع، RFI در حدود پنج میلیارد دلار می‌باشیم.

۱۷۰ قلم مواد اولیه دارویی در کشور تا ۲ سال آینده تولید می‌شود
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶

محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: امیدواریم تا دو سال آینده بتوانیم در حدود ۱۷۰ قلم مواد اولیه دارویی را در داخل کشور تولید کنیم.

۳۳ درصد داروی کشور در تهران استفاده می شود
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

استان تهران با بیشترین آمار جمعیتی کشور، بالاترین میزان مراجعات بیماران شهرستانی را دارد و همین مسئله باعث شده تا نیازهای دارویی در این استان نیز بیش از سایر استان ها محسوس باشد.

آفلاتوکسین شیرهای سنتی کنترل نمی‌شود
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو گفت: شیرها و فرآورده‌های لبنی سنتی و فله‌ای مورد تایید سازمان غذا و دارو نیست زیرا هیچ نظارتی بر آنها وجود ندارد و ممکن است میزان آلودگی میکروبی یا آفلاتوکسین این محصولات بیش از حد مجاز باشد.