داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انرژی-اتمی
پیشنهاد مسکو برای تمدید یک ساله پیمان اتمی با آمریکا
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲

وزارت خارجه روسیه با اعلام آمادگی دوباره مسکو برای تمدید پیمان اتمی «استارت جدید» گفته این کشور حاضر است ذخیره‌سازی کلاهک‌ هسته‌ای را برای این منظور متوقف کند.

ترس نتانیاهو از آینده اتمی ایران
۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۹

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از رئیس‌جمهور آمریکا بابت خروج از برجام قدردانی کرد.

تحریم های دانشمندان خللی دربرنامه هسته ای ایران ایجاد نمی کند
۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳

سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: تحریم‌های علمی دانشمندان هسته‌ای ایران در اصل راهبردی برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی خللی ایجاد نخواهد کرد.

ابراز امیدواری مدیرکل آژانس به تقویت همکاری دوجانبه با ایران
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای در شصت و چهارمین کنفرانس عمومی آژانس ابراز امیدواری کرد که توافق اخیر ایران و این سازمان به تقویت همکاری و اعتماد دوجانبه بینجامد.

فرش قرمز برای جاسوسان آژانس
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

با این عقب نشینی ایران عملا وارد پازل بازی سیاسی آژانس شد که قسمتی از پازل راهبرد فشارحداکثری آمریکا علیه ایران است. این پروسه بازرسی ها و طرح ادعاهای بی اساس نهایتا منجر به بازرسی (بخوانید جاسوسی) از تمامی اماکن نظامی ایران خواهد شد.

تشریح گزارش اخیر آژانس از زبان کمالوندی
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴

سخنگوی سازمان انرژی اتمی می‌گوید، ایران به طور طبیعی انتظار دارد با رفع ابهامات و سوالات آژانس در رابطه با دو موضوع پادمانی، دیگر شاهد انتشار موازی گزارش پادمانی هم زمان با گزارش برجامی نباشد. او همچنین با اشاره به پروژه‌های اجرا شده و برنامه‌های در دست اجرای سازمان، پیشرفت‌های هسته‌ای کشور را بسیار امیدوار کننده ارزیابی می‌کند.

واکنش چین به ادعای جدید آمریکا درباره کلاهک هسته‌ای
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵

چین به ادعای وزارت دفاع آمریکا مبنی بر اینکه پکن در یک دهه آینده تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را دو برابر افزایش خواهد داد، واکنش نشان داد.

گروسی: تاریخ بازرسی از دو محل در ایران نزدیک است
۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در جمع خبرنگاران از قریب الوقوع بودن زمان بازرسی از دو محل جدید در ایران خبر داد.

رافائل گروسی به دیدار ظریف رفت
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دقایقی قبل با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران دیدار کرد.

گروسی: ضمانت می‌دهیم نفوذی بر آژانس نیست
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ضمانت می‌دهیم نفوذی بر آژانس نیست ولی فشار هست. تا جایی که بتوانیم اجازه نمی‌دهیم این فشارها بر فعالیت ما تاثیر بگذارد.