داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دانشجویان
پرداخت وام خرید لپ تاپ و موبایل به دانشجویان
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: اولویت اختصاص وام ضروری در سال تحصیلی جدید با دانشجویانی خواهد بود که وام را برای تهیه اقلام مورد نیاز آموزش مجازی می‌خواهند.

قیمت غذا و خوابگاه دانشجویی در ترم مهر ۹۹ اعلام شد
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم قیمت غذا و خوابگاه دانشجویی را برای ترم مهر ۱۳۹۹ در قالب بخشنامه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اعلام کرد.

جزییات فعال‌سازی اینترنت رایگان دانشجویان
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به رایزنی برای تامین اعتبار بسته‌های اینترنتی رایگان آموزش مجازی، گفت: در تلاشیم تا با تامین اعتبارات، بسته‌های رایگان دانشجویان تا هفته اول مهرماه فعال شود.

«نه» دانشگاه‌های بزرگ به شروع زودهنگام ترم کرونایی
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

نیم سال اول تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ در حالی از امروز شنبه ۱۵ شهریور سال جاری به صورت رسمی آغاز می شود که به دلیل شیوع کرونا ویروس در کشور، دانشجویان برای دومین ترم متوالی برخلاف روند مرسوم سالهای گذشته از حضور فیزیکی در فضای آموزش محروم هستند و با کمک ابزارهای الکترونیکی در کلاس‌های درس حاضر خواهند شد.

آغاز ترم آینده دانشجویان از اول آبان
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴

وزیر علوم با تاکید بر این‌که دانشگاه‌ها فعالیت‌های آموزشی خود را از ۱۵ شهریورماه آغاز خواهند کرد و دانشجویان جدیدالورود نیز از اوایل آبان‌ماه می‌توانند ثبت نام کنند،گفت: با توجه به شرایط موجود، به احتمال زیاد آموزش ترم آینده دانشجویان جدیدالورود "مجازی" خواهد بود، اما ما طرحی را در دست داریم که براساس آن با تنظیم تعداد واحدهای دانشجویان جدیدالورود این افراد بتوانند مدتی را به صورت حضوری در دانشگاه‌ها حاضر باشند که البته تصمیم‌گیری در این خصوص برعهده دانشگاه‌ها خواهد بود.

سه میلیون دانش‌آموز کشور به آموزش مجازی دسترسی ندارند
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش نیز در این نشست با اشاره به راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی برای دانش‌آموزان با عنوان «سامانه شاد» گفت: در سال تحصیلی گذشته پس از شیوع کرونا، از بیش از ۱۴ میلیون دانش‌اموز سراسر کشور حدود ۱۰ میلیون نفر در این سامانه عضو شدند و بیش از سه میلیون دانش‌آموز به دلایلی همچون نداشتن گوشی هوشمند یا تبلت یا عدم دسترسی به اینترنت، امکان استفاده از این سامانه را پیدا نکردند و در خطر ترک تحصیل قرار گرفتند.

افغانستانی‌ها صدرنشین دانشجویان خارجی محصل در ایران
۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴

بیشترین دانشجویان خارجی محصل در ایران از کشور افغانستان هستند و بعد از آن، دانشجویان کشورهای عراق، لبنان، سوریه، چین و پاکستان قرار دارند.

ثبت نام انتقال دانشجویان شاهد از ۲۰ خرداد آغاز می‌شود
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴

زمان ثبت نام متقاضیان میهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از تاریخ ۲۰ خرداد تا ۲۰ تیرماه اعلام شد.

دانشجویانی که از شرایط کرونایی راضی هستند!
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: براساس پژوهش های انجام شده ۱۰ درصد دانشجویان از شرایط کرونا اعلام رضایت داشته و مابقی نگران خانواده خود بودند.

تجمع دانشجویان در اعتراض به قتل جورج فلوید
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸

جمعی از دانشجویان در اعتراض به قتل جورج فلوید توسط پلیس آمریکا در مقابل سفارت سوئیس در تهران تجمع کردند.