داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صندوق-توسعه-ملی
تبعات تورمی تزریق منابع صندوق توسعه ملی به بورس
۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱

یک تحلیلگر اقتصادی در واکنش به تصمیم دولت برای حمایت از بورس مبنی بر تزریق بخشی از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه، گفت: این امر دو ناکارآمدی به اقتصاد منتقل می‌کند که یکی مغایرت اهداف موجودی صندوق توسعه ملی با این هدف دولت و دیگری افزایش تورم است.

نظر ۸ اقتصاددان درباره برداشت از صندوق توسعه ملی برای کمک به بورس
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

غیر از آثار تورمی، حتی از منظر عدالت هم استفاده از منابع سازمان بورس یا خود شرکت‌ها، حتما ترجیح دارد بر برداشت از ذخیره کل ملت ایران (صندوق توسعه ملی) آن هم در شرایط تحریم.

چهار سیاه‌چاله مالی روحانی برای دولت بعد
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

رفتار اقتصاد سیاسی دولت برای عبور از شرایط سخت کنونی با خالی کردن صندوق توسعه ملی، انتشار اوراق مالی و سلف نفتی که بدهی وحشتناکی دارد، کسری بودجه را به سیاه چاله بدهی‌ها تبدل کرده است.

میزان ورودی صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ چقدر بود؟
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

حداکثر میزان ورودی صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ حدود ۱ میلیارد دلار بوده و عملا سهم این صندوق از درآمدهای صادراتی نفت و گاز در سال گذشته که قرار بود ۲۰ درصد باشد به حداکثر ۸.۱ درصد رسیده است.

مبلغ دقیق «حقوق بیمه بیکاری» ناشی از کرونا اعلام شد
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، نحوه پرداخت مقرری بیمه بیکاری در پی شیوع ویروس کرونا و جزئیات محاسبه و پرداخت آن را تشریح کرد.

ماموران شهرداری به «آسیه پناهی» اسپری فلفل زدند
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مأموران شهرداری فاقد دستور قضایی تخریب بودند و برای اینکه مقاومت متوفی را بشکنند تا مانع تخریب آلونک نشود، از اسپری فلفل غیرمجاز استفاده کرده‌اند.

حرکت مردم و مسؤولان در مبارزه با کرونا جهادی، عظیم و افتخارآفرین است
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱

رهبر انقلاب فرمودند: باید از نیروهای داوطلبِ جوان، بسیجی و طلبه نیز قدردانی کرد که در عرصه‌های سخت و خطرآفرین از جمله غسل و کفن و دفن ورود کردند و این کار دشوار را بر عهده گرفتند.

تشریح جزئیات عرضه سهام کرونا در بورس
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، گفت: نماد نیکوکاری در بورس آماده شده و با دو نماد کرونا یک و کرونا دو سهام عرضه می‌شود.

اعتراض به برداشت غیرقانونی ۱۸۰۰ میلیاردی دولت +سند
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی اخذ مالیات ۱۸۰۰ میلیارد تومانی از صندوق را خلاف قانون دانسته و به رئیس هیات نظارت صندوق و دیوان محاسبات شکایت کرد

باز هم کمک گرفتن از صندوق توسعه ملی!
۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶

شیوع ویروس کرونا در ایران و خسارات اقتصادی ناشی از آن باعث شد تا حدود دو هفته پیش رئیس جمهور با درخواستی از رهبر انقلاب، خواست که ایشان اجازه دهند مبلغ یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور برداشت و استفاده شود که روز گذشته با این درخواست رئیس جمهور از سوی رهبر انقلاب اسلامی موافقت شد.