داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صندوق-توسعه-ملی
فیلم: دولت پولدار است ولی خودش را به نداری زده است!
۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶

عنابستانی نماینده مردم سبزوار در گفتگو با «نسیم آنلاین»: از ۱ میلیارد یورویی که دولت از صندوق توسعه ملی برداشته، ۳۰۰ میلیارد آن به وزارت بهداشت رسیده؛ دولت گزارش بدهد که الباقی آن را کجا هزینه کرده است.

منابع و مصارف بودجه در ۶ ماهه چقدر محقق شد؟
۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

صرفا 1.6 درصد منابع پیش‌بینی‌شده از محل فروش اموال مازاد دولتی و 17.5 درصد منابع پیش‌بینی‌شده از محل صادرات نفت، میعانات و گاز در نیمه اول امسال محقق شده است. هم‌چنین استفاده گسترده از مجوز شورای سران قوا برای انتشار اوراق مازاد نقش مهمی در جبران کسری بودجه دولت داشته است.

جهانگیری دستوری جدید صادر کرد
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸

معاون اول رئیس‌جمهور از رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواسته تا محل هزینه‌کرد یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا را شفاف کنند.

مسئول افزایش قیمت ۵۰۰ درصدی مسکن کیست؟
۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹

عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: با افزایش بی رویه قیمت، خرید خانه برای جوانان آرزو شده و اجاره و رهن نیز بسیار دشوار شده، دولت باید پاسخ دهد مسئول افزایش قیمت ۵۰۰ درصدی مسکن کیست؟

تبعات تورمی تزریق منابع صندوق توسعه ملی به بورس
۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱

یک تحلیلگر اقتصادی در واکنش به تصمیم دولت برای حمایت از بورس مبنی بر تزریق بخشی از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه، گفت: این امر دو ناکارآمدی به اقتصاد منتقل می‌کند که یکی مغایرت اهداف موجودی صندوق توسعه ملی با این هدف دولت و دیگری افزایش تورم است.

نظر ۸ اقتصاددان درباره برداشت از صندوق توسعه ملی برای کمک به بورس
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

غیر از آثار تورمی، حتی از منظر عدالت هم استفاده از منابع سازمان بورس یا خود شرکت‌ها، حتما ترجیح دارد بر برداشت از ذخیره کل ملت ایران (صندوق توسعه ملی) آن هم در شرایط تحریم.

چهار سیاه‌چاله مالی روحانی برای دولت بعد
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

رفتار اقتصاد سیاسی دولت برای عبور از شرایط سخت کنونی با خالی کردن صندوق توسعه ملی، انتشار اوراق مالی و سلف نفتی که بدهی وحشتناکی دارد، کسری بودجه را به سیاه چاله بدهی‌ها تبدل کرده است.

میزان ورودی صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ چقدر بود؟
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

حداکثر میزان ورودی صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ حدود ۱ میلیارد دلار بوده و عملا سهم این صندوق از درآمدهای صادراتی نفت و گاز در سال گذشته که قرار بود ۲۰ درصد باشد به حداکثر ۸.۱ درصد رسیده است.

مبلغ دقیق «حقوق بیمه بیکاری» ناشی از کرونا اعلام شد
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، نحوه پرداخت مقرری بیمه بیکاری در پی شیوع ویروس کرونا و جزئیات محاسبه و پرداخت آن را تشریح کرد.

ماموران شهرداری به «آسیه پناهی» اسپری فلفل زدند
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مأموران شهرداری فاقد دستور قضایی تخریب بودند و برای اینکه مقاومت متوفی را بشکنند تا مانع تخریب آلونک نشود، از اسپری فلفل غیرمجاز استفاده کرده‌اند.