داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کتاب
اسفندقه؛ شاعری که از اتفاقات عصر خود غافل نیست
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

«دارم خجالت می‌کشم از اینکه انسا‌نم» سروده‌ امیری اسفندقه گواهی‌ است بر این مدعا؛ نیمایی‌هایی که با درونمایه‌ هم‌دردی با مردم زخم‌خورده و رنج کشیده و به قصد برجسته‌سازی انسانیت سروده شده‌اند و نشان می‌دهند که شاعر از تحولات اجتماعی و سیاسی عصر خود غافل نبوده است.

شیر بدون یال و کوپال بازار نشر!
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

مَثَل «سوره مهر» در دوره کنونی بازار نشر، مَثَل «شیری است بدون یال و کوپال» که شاید به واسطه قدمت و اعتباری که پیش از این داشته هنوز هم در شمار ناشران مهم کشور به حساب بیاید ولی خیلی وقت است که هیچکس از این شیر بدون یال و کوپال انتظار غرش و عرضه‌اندام در بازار نشر ندارد!

چرا باید آموزش زبان انگلیسی جز دروس عمومی باشد؟
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴

کارشناسان معتقد هستندآموزش زبان انگلیسی در مدارس به دلایلی چون پایین بودن زمان آموزش ناکارآمد است و کنکور نیز نقش مهمی در تعیین روش آموزشی غلط این درس دارد اما حذف آن پاک کردن مساله است.

دلایل ناکارآمدی آموزش زبان و ادبیات فارسی در مدارس
۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

افت سواد خواندن و نوشتن دانش آموزان از یک سو و از سوی دیگر عدم شناخت درست دانش آموزان از مفاخر ادبیات کشورمان، ما را به سمت بررسی ناکارآمدی آموزش ادبیات فارسی در مدارس می کشاند.

ترجمه کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» به زبان آلمانی
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

ترجمه آلمانی کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» دربردارنده منتخب بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درباره ائمه معصومین(ع) در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ۲۰۱۹ رونمایی شد.

تشریح دلایل نرسیدن کتاب درسی به دست برخی دانش‌آموزان
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش علت نرسیدن کتاب درسی به برخی دانش آموزان در سال تحصیلی جدید را تشریح کرد و درباره رصد بازار سیاه کتاب درسی خبر داد.

مصیبت دوری از کتاب
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴

رمز ماندگاری آثار این چنینی خلوص در نوشتن و محبت و عنایت اهل بیت علیهم السلام است. در غیر این صورت کسانی که به دنبال بهره برداری شخصی از نوشتن درباره اهل بیت هستند، آثارشان ماندگار نیست و اثر مثبتی ندارند.

اقدام عجیب نتانیاهو هنگام یک مصاحبه تلویزیونی
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

نتانیاهو هنگام یک مصاحبه، کتاب «هنر در اسرائیل» را زیر پای خود گذاشت و این اقدام با تعجب و انتقاد روبرو شد.

تعدادی از تعرفه‌های صادرات و واردات ۱۳۹۸ اصلاح شد
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص حقوق ورودی و اصلاحات برخی از ردیف‌های تعرفه‌ای کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ به وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و جهادکشاورزی ابلاغ شد.

محاکمه بزرگان جهان اسلام در خطبه منا حضرت سیدالشهدا(ع)
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

به تعبیر استاد رحیم‌پور ازغدی این خطبه مهم نوعی محاکمه و استیضاح بزرگان جهان اسلام، اصحاب، علما و قراء قرآن و مفسران اسلام بوده و یک سند شرعی و عقیدتی است.